Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység szerint mi...

A kereszténység szerint mi lesz azokkal akik sosem találkoztak a keresztény értékrenddel, de a Biblia alapján bűnös életet éltek?

Figyelt kérdés

21. század ide vagy oda, ma is sok kisebb csoport, törzsi közösség él a világtól elzártan. Legismertebbek talán a szentinelézek a tavalyi hírek miatt.

Ők ugye konkrétan meg is gyilkolták a területükre betolakodó hittérítőt, csak ugye a saját szemükben ez nem bűn, ők védik saját magukat az idegenektől. A kereszténység alapján viszont az, csak ugye erről a tanításról náluk soha senki nem hallott, így persze nem is tudnák követni azt.

Ír arról bármit is a Biblia hogy az ilyen embereknek mi lesz a sorsuk? Vajon elkárhoznak anélkül hogy valaha is esélyt kaptak volna a megváltásra, mert a tudtukon kívül követtek el bűnt?


2019. máj. 31. 12:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Most akkor mindent egybevetve nem az lett volna az igazságos ha eleve soha nem jön el Jézus, hanem mindenki egyenlő esélyekkel indulna az életben?
2019. máj. 31. 19:21
 12/15 anonim ***** válasza:
Így is mindenki egyenlő esélyekkel juthat el Istenhez. Jézus segíteni jött ebben, aki követi őt, és betartja a tanításait annak bizony könnyebb dolga van. Ezért küldte őt Isten, halt meg a kereszten, ezért szenvedett értünk.
2019. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ha Isten egyeseknek könnyebb lehetőséget biztosít, miközben a jutalom vagy a büntetés is ugyanaz mindenkinek, ez azt jelenti hogy Isten nem ad egyenlő esélyt mindenkinek.
2019. máj. 31. 21:54
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem lehetőséget kaptak egyesek, hanem útmutatást. És egyetértünk (bár tudom csak cinikus szőrszálhasogatás) nem igazságos, hogy egyesek kezükben tartják a mennybemenetel legfőbb kulcsát a Biblia formájában, míg mások sosem hallottak róla. Épp ezért adta ki Jézus a feltámadása után az emberiségnek küldetésül, hogy terjesszék, és tudassák mindenkivel a föld kerekén az örömhírt.
2019. jún. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szia! Baptista vagyok engem is nagyon érdekelt ez a kérdés sokszor kerestem választ a bibliában. :) 1. Le van írva a bibliában, hogy Isten csodálatosra teremtette a világot ami rá mutat, vagyis ha az ember el lenne szigetelve akkor is felmerülne a kérdés, hogy hogy keletkezett a világ amiben él. Ha esetleg erre nem kapna választ akkor

2. Benne van a bibliában Jézus a halálakor alászállt a pokloknak és prédikált az ott levőknek akik még nem hallottak Jézusról.

3. A mi feladatunk lenne eljuttatni az igét mindenhova, bár a bibliában van utalás arra hogy akik nem hallottak róla lesz még egy lehetőségük Jézust választani, de szerintem ez az utalás elég gyenge :/ Szerintem azérr kaptuk azt a feladatot Jézustól h hírdessük őt h minnél több emberhez eljusson valaki életét is adja ezért amikor civilizálatlan törzsekhez megy prédikálni.

2019. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!