Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akinek olyan munkája van,...

Akinek olyan munkája van, hogy szezonban szombaton is dolgoznia kell, az járhat az Adventista Egyház gyülekezetébe? Lehet tag? Kiközösítik? Bűnnek számít? Kárhozat jár ezért a tanításuk szerint?

Figyelt kérdés
2019. máj. 31. 18:34
 1/7 A kérdező kommentje:

A tíz parancsolatban is benne van a szombat nap, az egész Bibliából úgy tűnik ki talán, hogy a szombat a legszentebb nap, ezért logikusabbnak hat, hogy szombaton van az istentisztelet ott, nem vasárnap.


Viszont sokan vannak, akiknek időnként szombaton is dolgoznia kell, neki fel kell mondani, el kell hagyni a szombati munkavégzést, a vallással ilyen szempontból összeegyeztethető munkahelyet kell keresni?

2019. máj. 31. 18:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy nem.
2019. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Még jó, hogy Jézus mást mondott és másról szól az evangélium.
2019. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bűnnek számít, mielőbb új munka után kell néznie.
2019. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
A szombat pont annyira bálvány, mint a Jehova nevű mű szó.
2019. máj. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hetednapi adventisták szerint a szombat ugyanúgy érvényben van, mint az Ószövetség idején. Igen, szombaton dolgozni bűn szerintük.


Azt, hogy ezt mennyire súlyosan ítélik meg, szerintem gyülekezetfüggő is. Ha mondjuk valaki csak időnként megy be szombaton dolgozni, amikor le kell dolgozni a szombatot, tehát egy évben pár alkalommal, talán elnézhetik. Mármint ha tudomást szereznek róla. Ha viszont valakinek olyan munkája van (mint említetted, pl. szezonban), hogy folyamatosan dolgoznia kell szombaton, azért véleményem szerint már kizárás jár a gyülekezetből. A szombatünneplés ugyanis az adventisták hitelvei között foglal helyet, azok közül is az egyik legfontosabb.


Üdv,


Egy volt h.n. adventista.

2019. máj. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akinek olyan munkája van, hogy szezonban szombaton is dolgoznia kell, az járhat az Adventista Egyház gyülekezetébe?"

Nem lehet. Ha be is fogadnak, később nyomást fognak rád gyakorolni


"A tíz parancsolatban is benne van a szombat nap, az egész Bibliából úgy tűnik ki talán, hogy a szombat a legszentebb nap, ezért logikusabbnak hat, hogy szombaton van az istentisztelet ott, nem vasárnap."

Szombat (ó)szövetségi jegy volt a Zsidók és Isten között.

Az adventisták lecserélik Pált Ellen White-ra, innen a tévedésük. Én is adventista lettem, mikor megtértem, én is azt hittem, amit te. de ha csak Bibliát olvasol, mondjuk Károlit, mindig ellenmondásban leszel az adventista teológiával. Az adventisták amolyan ó- és újszövetség mixet hoztak létre

A 6. sz-szel is egyetértek

2019. jún. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!