Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tagja az Egyházak...

Miért nem tagja az Egyházak Világtanácsának a Katolikus Egyház?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a legnagyobb egyház vonakodik csatlakozni ehhez az ökumenikus mozgalomhoz és csak megfigyelőként vesz részt benne?

2019. jún. 3. 13:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Vitát én se szeretnék elindítani, csak olyan lényegi különbségekre hoztam fel példákat, amiben bizony semmi előrelépés nincs.

Egyébként jól írod, az Egyház karba tett kézzel várhatná, hogy történjen valami. Sok ezer protestáns gyülekezet van, előbb ezekben kéne lenni valami egységnek, de láthatóan nincs és sajnos nem is lesz.

Amúgy annak nem sok esélyét látom, hogy az Egyház eldobja 2000 éve hitét és beálljon több, mint 1 milliárd hívőjével együtt egyik pár milliós kis felekezet mögé. El se tudom képzelni, hogy itt mit várnál el az Egyháztól. Persze vannak olyan dolgok, amiben az Egyház is változtathat, de az egyetemes zsinatok döntésein kizárt. Azokon még az anglikánok, s ortodoxok se mertek változtatni, de még Luther és Kálvin is megtartotta többségüket. Hiszen azokat a teljes Egyház egységben a Szentlélekkel hozta, bármiféle szakadás előtt (8. század végégig tartott 7 egyetemes zsinat).


Olyasmit eltudnék képzelni, hogy minden felekezet elfogadja ezen egyetemes zsinatokat, utána pedig valóban megindulhat valami teljes ökumenizmus.

2019. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%

Itt a felekezetekről szokásokról minden elhangzott,de a biblia alapján müködő egyetèrtès nem.

Tehát ez a törekvès halott a kv.együtt.

2020. jún. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!