Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanú mennyire tudja és...

Jehova tanú mennyire tudja és akarja szétválasztani a hétköznapi munkát és a vallását?

Figyelt kérdés
Mennyire tud a munkájának eleget tenni, a munkahelyi közösségbe beilleszkedni, ha az a vallása gyakorlásával sokszor ellentétes?

2019. jún. 3. 20:47
 1/3 lilla64 ***** válasza:
100%
Volt a gyülinkben egy nő,varrodában dolgozott.Amikor katonai egyenruhákat vartak,mindig valami más munkát kért,vagy szabit vett ki.
2019. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van megoldása, hiszen ötletek tárháza áll a rendelkezésére az embernek. Természetesen ha minden kötél szakad, az nem probléma, ha egyszeri alkalommal, nem tud részt venni az összejövetelen.

Pl. van aki műszakot cserél, ill. vállalja, hogy a hétköznapi összejövetel miatt, valakivel elcserél egy szombati vagy más napi munkanapot. Van aki kifejezetten a saját pénztárcájából kifizeti valakinek azt a napot, hogy eltudjon jutni a gyülekezetbe. Vagy ha néha nem tud a munkája miatt egy adott időpontban elmenni, akkor mivel egyféle oktatás van, másik időpontban van más körzetnek összejövetel, oda is elmehet.

Ha komolyan veszi a hitét, és az Istennek járó imádatot, akkor bőven ad megoldást a Teremtő.

2019. jún. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor call cenrerbem dolgoztam, több JT srác volt ott (egymást vitték oda). 4 órában voltak, hogy legyen idejük téríteni, a karácsonyi ajándékozásban nem vettek részt, más furcsaságuk nem volt. A munkahelyi közösségbe módjával illeszkedtek be, alapvetően kedvesek voltak, de leginkább egymással voltak elfoglalva. Én kedveltem őket, mert normálisak voltak, és a munkahelyen nem térítettek soha. Ennek már több éve, némelyikük annyira normális volt, hogy nem csodálkoznék, ha azóta otthagyták volna az egész vallast.
2019. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!