Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már olyan, hogy egy...

Volt már olyan, hogy egy Jehova Tanú elkezdett olyan Bibliaverseket felhozni, amivel cáfolni, kikezdeni kezdte a hited?

Figyelt kérdés

Pl. Pokol, háromság, mindenki a mennybe jut, stb.


Volt már, hogy erre nem is tudtál igével válaszolni, hanem csak azzal, hogy dehát ez a keresztény hit alapja, ez a hagyomány, stb.?


2019. márc. 9. 09:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%

Rövid válasz: nem és nem.


Miért is kellene leállnom bárkivel is viaskodni a hitemet vagy az ő hitét illetően?

2019. márc. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tisztázzuk a kérdést az alapoktól, mert ez így nem igazán megválaszolható.


Jehova tanúi mint tudjuk, resztoránusok, tehát azt tanítják, hogy az Egyház eltért az igazságtól, hitehagyó lett, aztán jöttek ők kb. 1800 évvel később, és helyreállították az igazságot (nem is sejtik hány felekezet van, aki szintén így gondolja...)


Ebben az esetben, amikor egy Tanú nekem szegezi a kérdéseit, elkezd a Szentírásból érvelni, leállítom, és ezt mondom neki:


"Ön azt állítja, hogy amit maga tanít, az az eredeti keresztény tanítás. Kérem mondja meg nekem, hogy milyen bizonyíték van arra, hogy a korai keresztények hasonló módon kezelték a Bibliát mint Ön?"


A Tanú itt zavarba fog jönni, hiszen fogalma sincs róla, hogy mi volt a korai századokban, mivel nincsenek egyháztörténelmi ismereti (nem olvas ókeresztény irodalmat), max annyit tud, amit a kiadványaiban olvasott, az meg ugye nem igaz. Ha lennének ismeretei, akkor tudná, hogy a korai időkben a keresztények nem egy 66 könyvből álló protestáns bibliakiadással rohangáltak és házaltak... Egyrészt az Ószövetség nem a héber szöveg, hanem az LXX volt, és a 3. századig pedig mennyiségben az Etióp Ortodox Egyház kánonjához hasonlított. A korai keresztények pedig NEM önmagában magyarázták a Bibliát, hanem a szenthagyománnyal együtt, az Egyház tanításának megfelelően. Mindezt az ókori keresztény dokumentumok világosan bizonyítják.


Ha a Tanút ezzel szembesíted ezzel, akkor nem fog tudni mit mondani, ezért kisebb töprengés után valószínűleg azzal fog érvelni, hogy a korai keresztények hitehagyottak voltak, amivel egyébként a resztoránus teológiát, tehát a saját felekezete lényegét töri össze. Minden bizonnyal igyekszik majd minél távolabb visszatolni az időben a hitehagyást. Végül a beszélgetés oda fog torkollni, hogy akkor az őskeresztények közt is voltak hitehagyók (vagy hitehagyottak voltak?)


Miféle ostoba "logika" ez? Mindenki hitehagyott, aki nem az ő tanításukat képviseli? (A Tanú nem fogja azt mondani, hogy igen, mert azzal leégetné magát, de valójában ezt gondolja. Az ő szemében még az apostolok tanítványai, utódai is valószínűleg azok).


Olyan témákat egyébként meg ami még jobban komolytalanabbá teszi a "Tanú öntudatot", mint a Biblia kanonizálása, jobb is nem felvetni... Az Egyház hitehagyottá vált, de az Egyház által szentesített Biblia, az okés. Aha. Hogyan tud egy hitehagyott Egyház hiteles Bibliát összeállítani?


Lényeg tehát:


Nem kell a Tanúval teológiai kérdésekig eljutni. Pár keresztkérdés a Biblia használatát, és az egyháztörténelmet illetően elárulja, mennyire komolytalanok.


Teológiai kérdéseket normális keresztényekkel kell megvitatni, akiknek vannak valódi ismereteik.

2019. márc. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Amikor hívő voltam akkor inkább a fordítottja esett meg. A háromságról vitáztunk és felhozták a tipikus érvet,hogy ha Jézus isten,akkor miért kérdezte meg,hogy ki érintette a ruháját,merthogy ha isten akkor tudnia kéne,hogy ki volt. Én meg hoztam egy ellenpéldát,amikor maga az Atya kérdezi Ádámot,hogy hol van. Akkor most ő sem isten,mert hát akkor tudnia kéne,nem? Na erre pl ki sem tértek,egyből ugrottak másik témára. A mindenki a mennybe jut dologra meg azért nem is reagáltam,mert önmagukkal vitatkoznak,mivel a kereszténység nagyon kis hányada hisz csak a hiperkegyelemben,a többi rohadtul nem abban hisz,hogy mindenki mennybe kerül. Én meg nem pazarlom az időmet arra,hogy cáfolgassanak olyan dolgokban,amiket nem is állítottam. A kérdés maga elég unszimpatikus nekem,mert fest egy képet tanúról és nem tanúról,miszerint aki nem tanú,az még igével se tud válaszolni,csak a hagyománnyal,pedig ilyet is ritkán láttam kereszténytől,hogy maguk jelentették volna ki,hogy hát erre nincs ige vagy még tiltott is,de "a keresztény hit alapja".
2019. márc. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
44%
Nekik köszönhetem azt, hogy van hitem. Itt az oldalon találkoztam először a tanításaikkal és ezek miatt kezdtem a Bibliát nagyobb figyelemmel olvasni és ha valamit nem értettem, akkor megkérdeztem Istent. Ha ők nincsenek, akkor én sem ugrok fejest a mélyebb megismerésbe. Az, hogy tévtanításaik vannak, már világos, csak már nem érdekel. Ők is nyugodtan olvashatnák a Bibliát Istennel együtt, nem pedig csak az őrtorony szubjektív magyarázatait.
2019. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

@Rachel Warner


Igazából én sem vagyok már hívő, tehát nem a kereszténység nevében írtam a válaszomat, már csak azért, nem, mert bár Jehova tanúit lehet szidni, de vannak még hozzájuk hasonló fazonok bőven a kereszténységben (pl. neoprotestánsok).


Sajnos számos kereszténnyel az a legnagyobb baj, hogy nagyon nagyképű. Meghallgatnak néhány prédikációt, járnak egy ideig gyülekezetbe, és már azt hiszik, tudnak valamit, és mennek téríteni esztelenül, holott még az emberekkel sem tudnak bánni. Nem néznek utána a dolgoknak, és azt hiszik, a Bibliát ismerik, pedig valójában csak a Bibliának egy értelmezésével vannak tisztában.


A történelmi egyházak tagjai általában jobb fejek, velük lehet értelmesebben vitázni, már csak azért is, mert ott tanítanak szentírástudományt, ezért nem fundamentalisták.

2019. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
(még valami: 2-es voltam)
2019. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

"Rövid válasz: nem és nem.

Inkább a rövid válasz: igen és igen!


[link]



Még viszont válasz erre nem született sehol, és a Biblia alapján nem is fog! És ha te sem tudod megválaszolni, az pont azt bizonyítja, hogy meg van cáfolva az egyházi hited dogmája.

2019. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

#7

Komolyan, mit szeretnél cáfoltatni egy olyan ökörségen, ami szerint a hasonló alakból eredő hasonló név alapján lesz egylényegű valami?

2019. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
47%
7: csak ezen az oldalon már többször meg lett cáfolva, nyugodtan keress vissza, bár szerintem olvastad legalább a töredékét, viszont nem akarod elfogadni. Ez már a te döntésed.
2019. márc. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Rachel Warner ***** válasza:
100%

" Inkább a rövid válasz: igen és igen! "


Olvastad egyáltalán a kérdést? 2 lehetőség van: 1. nem olvastad és azt sem tudod mire írta ezt a hozzászóló,neked meg mind1 is,csak ellent lehessen mondani.

2. Olvastad,csak egy beképzelt majom vagy,aki még értelmezni sem tud és meg akarja mondani mások helyett,hogy ŐK alulmaradtak-e a tanúkkal szemben. Valszeg annyira nagyképű vagy,hogy el sem tudod képzelni,hogy tanút valaki meg tud cáfolni. Hát sajnos ez nem a te képzelőerődtől függ, ne gondold magad mindenhatónak és ne akard másoknak még azt is elmesélni,hogy az ő otthonukban mi történt.

2019. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!