Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan rész a Bibliában,...

Van olyan rész a Bibliában, ahol arról van szó, hogy Isten küld valami segítséget, amivel megérthetjük a Világegyetem felépítését, és maga a létezés mibenlétét, hogy a "valót" láthassuk?

Figyelt kérdés

ami elmagyarázza, hogy mi a világ igazából, azaz miből van és egy új világrendet vezet elő.

köszönöm előre a válaszokat.


2010. júl. 8. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem a bibliában kéne válaszokat keresned ezügyben. A bibliát az évek folyamát módosítgatják. Az eredetibe az is benne volt, hogy a földünk nem gömb alakú, hanem lapos, és még hasonló akkor hihető dolog, amiket mára már kivettek. Vicc az egész.
2010. júl. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
sajnos én nem tudok a 2000 évvel előtti, mára már holt héber nyelven, hogy eldöntsem, ez benne van-e az eredeti tekercsekben. de azt elhiszem, hogy a Teremtő, aki fentartja a földet, a napot, a csillagokat, az univerzumot, az a Teremtő egy könyvet is képes fenntartani, ami elmagyarázza, hogy mi is a világ igazából, és milyen lesz az új világrendszer. szerintem a biblia egésze az elejétől a végéig ezzel foglalkozik.
2010. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Csak egy végletekig tájékozatlan ember hiheti azt, hogy a Bibliát módosítgatják. Valahány előkerült kézirat mind teljesen egyforma, maximum betűhibák, másolási hibák vannak bennük. Ez régészetileg teljesen bizonyított. A legrégebbi fennmaradt példány óta nem történt változás a Biblia szövegében. Utánajárni ennek persze már munka volna, a munka meg büdös...


A Biblia az ember bűnből és haláltól megváltásáról szól, amit Jézus vitt végbe a kereszten, és Isten a Teremtés óta ezt készíti elő. A Világegyetem felépítéséről, a létezés mibenlétéről, az új világrendről vajmi kevés van benne. Sokkal több van benne arról, hogy ne vágd fejbe a másik embert, hanem inkább segíts neki, és hasonlók (tudod: példázatok, erkölcsi tanítások).

2010. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
sajnos az emberi tudatlanság ezen oldala mögött a biblia szerint sem az emberek állnak, hanem gonosz szellemi erők.
2010. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jób könyve 26,7

"Ő terjeszti ki északot az üresség fölé és függeszti föl a földet a semmiség fölé."


Mai nyelven szólva: a sötét világűr üres, a Föld pedig felfüggesztés nélkül lebeg benne.


Jeremiás 33,22

"Amilyen megszámlálhatatlan az ég serege, és megnmérhetetlen az ég fövenye..." Abban a korban, amelyben minden tudós meg volt róla győződve, hogy az égen kb 3000 csillag van, Jeremiás pontosan leírta, hogy senki sem lesz képes megszámlálni őket.


Ennyit a Biblia tudományos pontatlanságáról.

2010. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

értem, és köszönöm a válaszokat, de akkor miből van a világ ha a Biblia leírja? Mik vagyunk mi igazából a Biblia szerint? és Istent hogyan kell elképzelni, vagyis mi a legmegfelelőbb megközelítés?


előre is köszi

2010. júl. 8. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
az ember 2 dologból lett megalkotva. a testét a föld porából alkották meg, ez szerintem bizonyított tény. a második dolog: Isten az orrába lehelte az ÉLET LEHELLETÉT, így lett az ember élő lélekké. azaz Isten ereje nélkűl semmik vagyunk.
2010. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, hidd el, ezek olyan dolgok, amikről teológusok is vitatkoznak. Ugyanis a Biblia nem természettudományos mű, csak felületes válaszokat ad az anyag kialakulásával kapcsolatos kérdésekre. (De ahogy előttem leírták, meglepően pontos az a kevés válasz!)


Isten szellem, és az ember attól a pillanattól számít embernek, amikor Isten a saját lelkét lehelte belé. Hogy az emberi test kialakulása hogy zajlott, nos, ez nem igazán fontos.

Minden Szent könyv ami a világ kialakulásáról is beszél, azért teszi ezt, mert a világot mint kerek egészet értelmezik. És mindig a dolgok jelentése, ideája, maga a szellem a fontos.

Rossz nyomon jár az, aki a világ keletkezését a Biblia szó szerinti értelmezéséből próbálja megismerni. (pl. a hét nap hét időszakot jelöl, stb)


Egy valami biztos: Isten a teremtő erő, maga az Élet, minden belőle ered.

2010. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Bibliánál régebbi leírásokban (pl.: hieroglifákban) az egyiptomiak a Napot tartották istennek. Tudták, hogy onnan jön a fény (energia, szellem) amely az egész földi életet meghatározza!(?) Náluk Napisten volt.


Ha a Bibliát ésszel és nem (vak)hittel olvasod, akkor nagyon sok mindent megértesz belőle:

- ember teremtése: földi por+isteni lélek(energia)= élőlény,

- Isten azt mondta Ábrahámnak: az én lelkem 120 évig maradjon az emberben - genetikusok megfejtették a "titkot" és az valóban 120,

- Isten azt mondta az embernek: sokasodjál-szaporodjál, most 6 milliárd,

- Ezékiel repülő szerkezete - helikopter, rakéta,

- világvége: Isten azt mondta, hogy előtte elküldöm Illést a prófétát - tehát még nem jön nem kell megijedni,

- az "ősbűnért" egyszülött fiát feláldozva, megváltotta az embert 2010 évvel ezelőtt - tehát azóta már bűnünk sincs (csak a papok hirdetik!),

- jelenések könyvében 4 ló, amelyeknek színe: fekete, fehér, sárga, vörös - a,) színről elnevezett tengerek a Földön ugyanezek, b,) a megalkotott emberek bőrszíne ugyanezek, c,) a csillagok megjelenési formáinak színei ugyanezek ...


Ha a templomot képzeletben "lefekteted" a földre, hasonlít az amerikai űrsiklóra.


Amit még nem tudunk, hogy Isten mi "célból" teremtette az embert, miért adta kölcsön a lelkét, miért nem akarta, hogy tudásunk és örök életünk legyen, miért nem akarja, hogy érzékeljük és miért "követel" vakhitet.


Ha elő kerülnének azok az írások is amit a Bibliából kihagytak, átírtak (tehát egy eredeti) akkor ezekre a titkokra is megkapnánk a választ.

2010. szept. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!