Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn megváltoztatni egy magzat...

Bűn megváltoztatni egy magzat nemét a Biblia alapján?

Figyelt kérdés
Ma már van olyan fejlett az orvostudomány, hogy ha más nemű a magzat, mint amit a szülők szeretnének, meg tudják változtatni a nemét.
2019. jún. 11. 16:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%

"Mert az mennyire őszinte szeretet, mikor a szülő azt mondja szeretlek, de egy fiúnak/lánynak jobban örültem volna?"


A szülőknek határozott elképzelése van arról, hogy milyen nemű gyereket szeretnének, és azt gondolom, ebben nincs semmi rossz. Nyilván, ha valaki gyereket vállal, és nem olyan neműnek születik, mint amilyet vártak, szeretni fogják. Ettől függetlenül nem mondanak le arról a nemű gyerekről, akit akartak volna, hanem újra próbálkoznak, noha lehet csak egy gyereket akartak volna vállalni. Nem értem, miét baj, ha a tudomány besegít ebbe egy kicsit, és megspórolja nekik az időt, és a plusz terhet, mert hozzásegíti őket ahhoz a nemű gyerekhez, amilyet akarnak. Annak a gyereknek úgyis mindegy lesz, mikor felnő, jól fogja érezni magát bármilyen neműként mert úgy született, és tökmindegy, hogy ebbe a szüleinek mennyire volt beleszólása. "Mert az mennyire őszinte szeretet," - kérdezed. A szeretetet nem lehet kierőszakolni. Azért, mert valakinek vannak bizonyos vágyai, még szerethet. Pont ezt utálom a kereszténységben, hogy folyamatosan a lemondásról tanít, mindenről le kell mondani, nem valósíthatjuk meg az álmainkat, mert ha az nem egyezik a tanításával, érzelmileg kezdi el zsarolni a hívőt, hogy nem elég jó.

2019. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ez nem tanításokkal ellenkezik, hanem a feltétel nélküli szeretettel, akinek ezt könyvekből kell megértenie annak nem hitbeli hanem pszichés problémái vannak.
2019. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A feltétel nélküli szeretet egy hoax. Továbbfűzve a témát, a te logikád szerint akkor is kötelessége lenne egy szülőnek szeretni a gyerekét, ha az 18 évesen baltával kivégezte volna a nagyszüleit, mert nem adott nekik zsebpénzt.


Az eredeti témára visszatérve egy jó szülő mindenhogy szeretné a gyerekét, de ettől függetlenül lehetnek elképzeléseik arról, hogy milyen gyereket akarnak. Azért, mert te igénytelen vagy, és neked tökmindegy, másoknak nem kell ezen a húron pendülniük.

2019. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Igen, én ilyen "igénytelem" vagyok. Ami a legdurvább, hogy el is hiszem, hogy komolyan gondolod amiket írsz, és az olyanoknak is lehet gyereke akik így gondolkoznak mint te.
2019. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Az viszont még durvább, hogy ilyen beszűkült, csőlátású vallásos embernek is lehet gyereke.
2019. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
mint amilyen te vagy.
2019. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Még mindig nem érted, hogy ehhez semmiféle vallásnak nincs semmi köze.
2019. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A kérdés a vallás rovatban lett feltéve, ha neked semmi közöd nincs a Bibliához, és nem vagy hívő, minek irkálsz ide?


Egyébként ez nem változtat azon, hogy amit mondtam. Akkor egy konzervatív, csőlátású ateista vagy.


Remélem, így már érted.

2019. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nahát, végre valaki nem liberálisoz le, ez aztán a változatos megoldás arra, amikor nincsenek valódi érvek. Ha neked nem fér bele akkor liberális, ha másnak nem fér bele konzervatív. Vallás kategóriában nem mondhatom, hogy szerintem ez nem is vallási kérdés, hát persze. Csőlátásra vall ha valaki szerint helytelen összelegózni kívánságlistáról egy gyereket. Szerinted. Aki szerint nem, az meg nem elég nyitott. Az észérvek ide valóban szükségtelennek látszanak.
2019. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 jdfGabrella ***** válasza:
Nem
2019. jún. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!