Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pokol a bünösök kínzó...

A pokol a bünösök kínzó helye. Akkor mègis Jèzus milyen joggal volt a pokolban, az egyik ima szerint"alá szált a pokolra"?

Figyelt kérdés

#jog #pokol #bünös.
2019. jún. 12. 06:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem igazán idegeskedek ezen, de te miből gondolod hogy az utolsó nap nem három nappal a halálom után lesz? :)

Jézus ember is volt, és azt mondta a másik emberrel együtt lesznek még aznap, ez alapján nem úgy nez ki mintha masképp támadnánk fel mint Jézus. A 3 nap nekünk 3, egyébként bármennyi és semennyi is lehetett, nem tudom mit számit ez.

2019. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ő is vezekelt egy kicsit a bűneiért.
2019. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 pelgrim ***** válasza:
# 7/ A tudat lehető legszánalmasabb állapota nem a tudatlanság, hanem a bánat, a depresszió legsulyosabb állapota.
2019. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 világvége1 ***** válasza:
Jézus azóta van a pokolban, hogy meghalt. Ő maga is megmondta, hogy ő nem jó.
2020. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es válaszoló,

Az Úr Jézus Krisztus nem mondta, hogy ő nem jó! A Szentírásban ezt olvassuk:

Mt 19,17

Ő pedig mondta neki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.

Mk 10,18

Jézus pedig mondta neki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten.

Lk 18,19

Mondta pedig neki Jézus: Miért mondasz engem jónak? Nincs senki jó, csak egy, az Isten.

Tehát Jézus kérdezett, és kijelentett. Tekintettel arra, hogy ő az Isten, így ő jó. Természetesen fel is támadt, jelenleg az Atya Isten jobbján ül, onnan jön el ítélni eleveneket és holtakat a hitvallásunk szerint.


Üdv. Péter

2020. máj. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!