Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan álljunk a Bibliához?...

Hogyan álljunk a Bibliához? Isten tűpontos, tévedhetetlen szava? Vagy található benne Isteni isteni ihletettség, de sok emberiből kell kihámoznunk azt? Esetleg egyáltalán nem lehet Isten szent könyve?

Figyelt kérdés

Melyek azok az érvek, bizonyítékok, ami alapján azt mondhatjuk, hogy a Biblia betűről betűre Isten tökéletes kinyilatkoztatása?


Melyek azok, amelyek alapján elmondhatjuk, hogy van mögötte isteni ihletettség, de mégis emberi mű, emberi vetülete is van többé-kevésbé, és szabadabban kezelhetjük, értelmezhetjük a szöveget? (pl. keresztény bibliakritikai szemlélet, liberális teológia)


Mik szólnak a mellett, hogy a Biblia egyáltalán nem lehet Isten szent könyve?


2019. jún. 13. 11:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Amúgy azt is írja a Biblia a 2Kor 4:4-5-ben hogy "Ha pedig nem elég világos a mi evangéliumunk, csak azok számára nem világos, akik elvesznek. Ezeknek a gondolkozását e világ istene megvakította, mert hitetlenek, és így nem látják meg az Isten képmásának, Krisztusnak dicsőségéről szóló evangélium világosságát."

Vagyis maga a Biblia azt írja, hogy élet-halál kérdés, hogy valaki hisz-e a Bibliában, mint evangéliumban (= jó hír), és megérti-e, vagy sem. Mégpedig a jó hír elsősorban az emberré vált Istenről, Krisztusról szól, és az ő dicsőséges életéről és dicsőséges haláláról, majd feltámadásáról a halálból. Ezt el lehet fogadni óriási teológiai ismeretek és Bibliatudás nélkül is, persze van előnye a komoly Bibliatudásnak is, de ha Isten nem ad hitet, értelmet és nyitott szívet, akkor a nagy teológiai tudás is kevés az üdvösséghez.

üdv

Stefán

2019. jún. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Mansour ***** válasza:

No igen, de hitet csak Isten adhat, úgyhogy a kör bezárul...

Én vállalom, hogy agnosztikus vagyok, szeretnék hinni, de a magam erejéből, a kialakult gondolkodásommal képtelen vagyok rá.

Abból, hogy csak Isten ad hitet, nekem egyébként két dolog következik (ha figyelmen kívül hagyjuk azokat a lehetőségeket, hogy nincs Isten, vagy hogy teljesen más, mint a Biblia Istene):

1. Isten eleve csak a kevés kiválasztottat akarja üdvözíteni, vagy:

2. Akinek hitet ad, azt a hit által akarja üdvözíteni, akinek nem ad, azt más úton.

Őszintén szólva nekem a 2. lehetőség a szimpatikusabb...

2019. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!