Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A magyarországi muszlimok...

A magyarországi muszlimok többsége áttért magyar, vagy bevándorlók?

Figyelt kérdés

2019. jún. 17. 19:41
1 2
 11/12 anonim válasza:
#9 valószínüleg muszlim, ezért jár. Mi olyan meglepő ezen?
2019. júl. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez függ mecsettől is.


Bár azt, hogy ki bevándorló azt se könnyű megállapítani, mert ha pl valakinek török szülei vannak de Magyarországon született, magyar anyanyelvű és itt nőtt fel akkor ő mi?


Szóval én inkább 3 kategóriára osztanám:

- Bevándorló - aki a saját életében telepedett le Magyarországon, vagy csak itt tanul/dolgozik ideiglenesen

- Bevándorló-hátterű - aki már itt született, de a szülei voltak bevándorlók

- Echte magyar - akinek legalább 3-4 generációig visszavezetve magyar anyanyelvű volt a családja vagy Magyarországon élt


Szerintem a magyarországi muszlimok olyan háromnegyede az első két kategóriába tartozik. Olyan egynegyed vagy max egyharmad lehet azok aránya akik echte magyarok és áttértek.

De ez személyes tapasztalat, az a több száz muszlim és rengeteg mecset alapján amiket láttam Budapesten.

2022. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!