Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik Mo. Legnagyobb/híresek...

Kik Mo. Legnagyobb/híresek vallási vezetői?

Figyelt kérdés
Bármelyik valláshoz tartozzanak is.

2019. jún. 26. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Olyan akiket mindenki ismer, illetve illene ismernie?

Néhány név a történelemből, persze biztos van több is.

Asztrik, Gellért püspök, Julianus barát (bár ő kevésbé volt vezető), Özséb (egyetlen magyar rend alapítója), Bakócz Tamás, szerintem Kapisztrán János is idesorolható, Pázmány Péter, Fráter György, szóval van azért bőven.

2019. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akik még élnek úgy értem. tehát a jelenben :) legyen keresztény, buddhista, muzulmán stb.
2019. jún. 26. 21:47
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Őszintén megmondom, egyetlen buddhista, hindu, muzulmán, stb... magyar vallási vezetőt se ismerek.

Akik most vezetők, azok közül sokak ismerhetik Erdő Pétert, Beer Miklóst, Veres Andrást, Fabiny Tamást, Szebik Imrét. Vagy akár Tőkést és Németh Sanyit is említhetném.

2019. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak még lusta voltam egyházat alapítani.
2019. jún. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Nyilván Erdő Péter, hiszen a a legnagyobb magyarországi egyház feje, 3,7 millió magyar "ura". Van még 1,2 millió református, az ő vezetőjük Bogárdi Szabó István. Nagyobb egyház még az evangélikus és a görögkeleti, de ezek már csak töredékei a fenti kettő számának.
2019. jún. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!