Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok mondani szavakkal...

Tudtok mondani szavakkal kapcsolatos dicsőítő (ifjúsági) énekeket?

Figyelt kérdés

Nem fontos az egésznek arról szólnia, elég ha van néhány sor benne...


Kérlek titeket, hogy keresztyén/keresztény énekek legyenek (református, baptista, evangélikus, pünkösdi, golgota, katolikus stb.)



2019. júl. 1. 20:47
 1/9 A kérdező kommentje:
A szavakat úgy értem, hogy szavainknak súlya van, és ennek a biblikus értelmezése szerinti énekeket keresek :)
2019. júl. 1. 20:49
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Ennél szebb dicsőítő éneket nem ismerek, ami kritériumaidnak is megfelel:

[link]


Ez egy nagyon ősi ének, ezt a formáját a 4. századra érte el, de sok része visszanyúlik még korábbi őskeresztény időkre.

2019. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én nem elsősorban orgonás és liturgikus énekekre gondoltam, hanem ifjúsági és mai dicsőítő zenére!
2019. júl. 2. 20:35
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha találsz ilyenből minőségit, akkor szólj. Mert amiket manapság lehet hallani, azok mind dallamban, mind szövegben borzalmas gyengék (hallottam jó néhányan, felekezetektől függetlenül volt köztük mindenhonnan). Középszerű dalocskák véghetetlen sora, amik szerintem nem a Legfönségesebb dicsőítésére valók.

Egyébként nem fontos hozzá orgonakíséret, az őskeresztények idején, ahonnan ez a zene származik, se volt orgona még.

2019. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nos, szerintem nem kell leszólni a különböző zenei stílusokat, nem von le egyik a másik értékéből. Én kántor és dicsőítésvezető is vagyok a gyülekezetemben, és mindkét “műfajt” szeretem, az egyik nem von le a másik értékéből. Szerintem nem a kora tesz valamit értékessé, hanem az, hogy a gyülekezet mennyire tudja és mennyire tudja örvendezve (Zsolt 98,4) énekelni a Mindenhatónak!
2019. júl. 3. 09:17
 6/9 anonim válasza:

Szia.

Tudom ezek nem magyar zenék viszont a mondanivalója vallásos.

Hillsong:óceáné, touch the sky

(Ez egy keresztény zenekar)

Lecrae:(ez egy teljesen más stílus de teljes mértékben keresztény zene): coming in hot, i'll find you.

2019. júl. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Előző vagyok a hillsong első dal az:oceans
2019. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, de nekem fontos lenne, hogy a témában legyen az ének!
2019. júl. 3. 20:52
 9/9 anonim válasza:
Szavad törjön utakat. (Pekka Simojoki - Sanan anna koskettaa, finn eredetű)
2019. nov. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!