Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták ihatnak alkoholmen...

Adventisták ihatnak alkoholmentes sört?

Figyelt kérdés

2019. júl. 4. 14:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%

" Megállapították, hogy a koffein emeli a vér koleszterinszintjét, a vérnyomást, fokozza a gyomornedv kiválasztását, az emésztési zavarokat, valamint a szív- és cukorbetegség, vastagbél-, hólyag- és hasnyálmirigyrák kockázatát. "


Azért ez nem napi 1 kávétól lesz,ezt lássuk be,nem kell ilyenekkel riogatni a jónépet.


" Tartós fogyasztás esetén ráadásul függőség alakul ki. "


Ez meg egyszerűen abszurd. Én is napi szinten iszok kávét (mikor hónapokig nem alszik éjjel jól a gyerek,akkor azért jól jön),de ha esetleg elfogyna és nem lehetne megoldani sehogy,mert minden bolt zárva,akkor nem kapnék rögtön rohamot az elvonási tünetektől. Másrészt a párom naponta (van,hogy többször) iszik koffeinmentes kávét. Tehát vagy nem igaz az állításod,hogy a koffein függőséget okozna,vagy az a szomorú helyzet áll fenn,hogy a koffeinnek semmi köze a függőséghez,mert a mentes kávéra is rá tud állni az ember. Megjegyezném,hogy a párom esetében sem beszélhetünk függőségről,mivel ő sem vágja fel az ereit,ha több hónapig rá sem néz.

2019. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
30%

Kedves RachelWarner,


Én nem "riogatom a jónépet", te kérdeztél az okokról és én válaszoltam. Sajnálom, ha abszurdnak tartod a koffein fogyasztás kapcsán kialakuló függőséget, noha ez tény:

[link]


Ahogyan láthattad ez egy adventista számára ez nem hitelvi kérdés, sokkal inkább egészségügyi, így nem szeretnék vitázni róla. Ha neked jól esik a kávé és a koffein akkor fogyaszd, de ne ítéld meg azokat, akik egészségügyi okok miatt nem fogyasztják.


Üdv. Péter

2019. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

A menteset simán ihatják, az mint a szirupos víz. Ismerek olyan adventistat is aki megissza az alkoholosat is.

Nem tudom minek ez a nagy kikötés, hisz a Bibliaban is levan irva, hogy hogy kell bánni az ittassal.

Sok dolog sztem csak azért van az adventistáknak, hogy ne költsenek sok pénzt, inkább a gyülekezeti kasszát gyarapítsák.

2019. dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
0%-ot kaptam,mert leírtam,hogy nálunk nem okozott függőséget? Wow,látom a lepontozókat zavarják a tények,de attól függetlenül szeretnék beléjük rúgni mégegyet és közlöm nagyon halkan,hogy csak mert lehúztatok,nem lett igaz,hogy függőséget okoz a koffein.
2019. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Tessék, adtam rá egy zöldet, már 35%.
2019. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Péter!


Az egészségügy csak látszat, az adventisták alkoholtilalma mögött teológiai érvek állnak. Ezt pontosaj tudom, mivel évekig adventista voltam


Üdv.

2019. dec. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Elnézést, most látom, hogy a kàvéról volt szó. Bár annyit nem tévedtem, hiszen az ez egész "egészségügyi üzenet" szintén valamennyire teológiai alapul, hiszen Ellen White tanítására vezethető vissza. Az egészségügy jó dolog, de az adventisták túlzásba viszik. A gyülekezetben hallottam arról, hogy még a csokoládé tiltásáról is szó esett, csak ezt elvetették.
2019. dec. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#16

Már nem vagy az?

2019. dec. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Gondolom már nem az.

Koffein ,káve jótekony hatásairól fuggetlen szakertőktől is tajékozódni kell...

Kellene...

Nem ertem a bemásolt hitvallás hol tiltja ezt? Miért kell arra gondolni hogy valaki gyógyszereket,kavet mertektelenül fog fogyasztani? Ha fáj a fejed nem vehetsz be aszpirint? Nem ihatsz meg egy fél kavet ha a front érzékenység miatt a terded magasságában van lenn a vernyomasod mint nekem?

2019. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Annyira egészségesen élnek az adventistak, nem esznek húst mert Noe előtt csak zöldséget ettek az emberek. Utana meg engem kerdeznek anyamon keresztül, hogy hogyan szedhetnek fel izomtömeget, mert ugy nez ki az összes mint valami menekült aki 1 éve nem evett, mondom amit egy egesz eleten at elrontottatok azt nem lehet helyrehozni pár nap alatt, de csak folytassatok a zöldségkúrát jot tesz majd összeestek egyszer. Egyetek több húst főleg dosznót visszaépiti a szöveteket de azt nem esznek ezek a zsidó majmolok. Bolond egy gyülekezet, kivan mosva az agyuk rendesen. Jehovistak szintjet megütik.
2020. jan. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!