Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A férfi a teremtés koronája,...

A férfi a teremtés koronája, ebből kifolyólag övé a hatalom a nő felett?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl tájékozott a vallás történetben, viszont úgy tűnik hogy a bibliában is a férfi a középpont és a nőnek engedelmeskedni kell az "urának".

A bibliai történetek szerint amikor egy nőt házasságtörésen fognak, egész egyszerűen megkövezik. De ha a férfinak volt több felesége, az teljesen természetes. Mitől több a férfi mint a nő? A keresztény vallás kimondja hogy tiszteld uradat és ne legyél csapodár, de a férfinak nem kell tisztelni a nőt bizonyos kultúrákban, mert többnejűség van.


2019. júl. 9. 17:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"A férfi a teremtés koronája, ebből kifolyólag övé a hatalom a nő felett?"


Nem. Sőt, a férfi nem a teremtés koronája. A Biblia ilyet sosem állított. Egyenlőek.

2019. júl. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én eddig azt tapasztaltam ismerősök, rokonok körében, hogy amikor kislány született azt mondták a szülők, nagyszülők is legyintve hogy "nem baj, csak egészséges legyen" de ha fiú lett akkor nagy volt az öröm. A mai napig ez így van, mert úgy tartják hogy a fiú az sokkal értékesebb, mint egy lány. Ugye a legtöbb apa is fiút akar és a történelemben is a férfiakról szóló hős legendák vannak nagyobb számban. Mindig is a férfi volt középpontban.
2019. júl. 9. 21:24
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen? S ha csak Fiú születne, akkor kihalna az emberiség.


Egyébként ez azért "öröm" némely helyen, mert a Családi nevet viszi tovább. Ha a lány férjhez megy, nem az anya nevét kapja. Kivétel, ha van ilyen jog rend, vagy lehetőség.

2019. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ugye nem várnád el egy férfitól, hogy gyereket szüljön vagy a melléből szoptasson egy gyereket? De egy nőtől sem, hogy gyereket nemzzen. Mindenkinek világos, hogy bizonyos feladatokra a nő teste alkalmas csak, és a férfié nem, ill. fordítva. Ami nem annyira világos, hogy a férfi lélek és női lélek is hasonlóan nem alkalmas bizonyos dolgokra. Attól, hogy egy nő nem alkalmas a férfi vezetésére vagy tanítására, az miért jelentene alacsonyabbrendűséget? A követés ugyanannyira kihívó és ugyanúgy nagy Istenbe vetett bizalom kell hozzá, és nem értéktelenebb, mint a vezetés. Az miért számítana felsőbbendűnek, ha valakinek a szolgálata látványosabb? Jézus nyilvánvalóan megmondta, hogy sok elsőből lesz utolsó és sok utolsóból első. Meg fogunk lepődni, hogy mennyi olyan ember, aki a világ szemében egy senki és nulla volt, egy lenézett szolga vagy egy "követő", fog kapni sokkal nagyobb dicsőséget az utolsó ítéletkor, mint sok vezető vagy ünnepelt, rivaldafényben sütkérező sztár. És az a dicsőség örök lesz ám!

Mind a férfiak, mind a nők tudnak tanulni sokat egymástól, de alapvetően az egyház, Isten gyermekeinek közössége is ugyanannyira függ a nők hitétől, mint a férfiakétól. Nők nélkül nemhogy rosszabb lenne Isten Országa, az egyház, hanem nem is lenne.

Jézus totálisan megdöbbentette kezdetben még a saját tanítványait, amikor az akkori férfisoviniszta társadalomban szóba állt egy nővel, ráadásul a zsidók által arrogánsan lenézett, és kutyszámba sem vett samáriaival.

Amikor Jézus feltámadt, először egy nőt, Mária Magdolnát tüntette ki azzal, hogy megláthatta feltámadva. Nagyon is megindító ennek a nőnek a ragaszkodása Jézushoz. Amikor a hajnali szürkületben nem ismeri fel a feltámadt Jézust, hanem a kertésznek hiszi, ezt mondja: "Nem tudom, hova tették az én Uramat." Ő egyszerűen nem tudott aludni, nem tudott élni Jézus nélkül, ez volt a szívében, hogy akár még a 3 napos hullája mellet is jobb lenni, mint bárki más mellett.

Tudom, hogy a férfiak hajlamosabbak az életet feladatorientáltan szemlélni, hidegebb, érzelemmentesebb, "józan ész" szellemében, ez sok mindenben hasznos, az érzelmekre hallgatás elég nagy káoszt és pusztítást képes előidézni bonyolult, vagy veszélyes dolgok tervezése, irányítása során, és ehhez férfi kell. De ha ez a kapcsolataik mélységének, vagy az empátiának a rovására megy, vagy oda vezet, hogy elfelejtik, hogy ők is függő és alárendelt viszonyban vannak (Istentől mindenképpen) akkor jó, ha vesznek egy-két leckét a nőktől.

Ugyanígy azt gondolom, hogy a nők is tanulhatnak a férfiaktól. Viszont örülnünk kell, hogy Isten így tette teljessé a világot, hogy vannak nők és férfiak, kölcsönösen szükségünk van a másik nem erősségeire, és ez így tökéletes.

Az én egyházamban a vezetői csoportban vannak nők, és különösen érzemileg is terhelt, vagy kapcsolati konfliktusok, problémák esetén nagyon komolyan veszik a vezetői csoport tagjai a meglátásaikat, viszont a végső szót a döntésben a férfiak mondják ki, és nekik kell vállani a felelősséget is a döntésért.

üdv

Stefán

2019. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez van, ilyenek a rokonaid, az már csak magánvélemény. Én például kislányt szeretnék, és férfi vagyok.

Persze értem mire gondolsz, a társadalom a mai napig többre teszi a férfi nemet, mint ami, de ez a történelmi beidegződés, reméljük hamarosan ez is kikopik. Mert az a férfitársam aki azt gondolja, hogy ő felsőbbrendű egy nőnél, mert nagyobb a testi ereje, annak innen üzenem hogy buta sötét ostoba gondolkozás. Egyáltalán nem keresztény...

2019. júl. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!