Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből lett az ősrobbanás?

Miből lett az ősrobbanás?

Figyelt kérdés

Az a valami, amiből az ősrobbanás létrejött, az honnan keletkezett? Valószínűnek tartják a tudósok, hogy Isten teremtette?

Köszönöm a válaszokat?



2019. máj. 30. 17:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

"Miből lett az ősrobbanás?"

Ez az egymillió dolláros kérdés, egyelőre senki nem tudja a választ.

"Valószínűnek tartják a tudósok, hogy Isten teremtette?"

Nem, nem tartják valószínűnek.

2019. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Ozmium42 ***** válasza:
89%

"Az a valami, amiből az ősrobbanás létrejött, az honnan keletkezett?"


Az Ősrobbanás a jelenlegi kozmológiai modellünk horizontja. Senki nem tud róla semmit, csak azt, hogy a jelenlegi modellünk eddig enged ellátni, és tovább nem. Ezért nem tudja senki, honnan került az a valami oda, és hogyan, meg hogy miből volt.


"Valószínűnek tartják a tudósok, hogy Isten teremtette?"


Tudományos szempontból nem létezik semmiféle isten, addig amíg 1. nincs definiálva, 2. nem tesztelhető/mérhető.

2019. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

@2 Nem a tudományt kérdeztem, hanem a tudósokat! A kettő nem azonos. A tudomány nem foglakozik (és soha nem is fog) Istennel foglalkozni, mert nem a hatásköre! Az eszköz pedig neked is megvan: a lelked. Ezzel bármikor érzékelheted az Urat!

2019. máj. 30. 17:51
 4/33 Ozmium42 ***** válasza:
89%
A lelkemre éppen úgy nincs bizonyíték, mint az Úrra, nem beszélve arról, hogy maguk a hívők sem egyeznek abban, hogy kinek a micsodája milyen urat érez. Úgyhogy erről ennyit. Tudósok szubjektív véleménye pedig mivel nyom többet a latban, mint bárki másé, ha nélkülözik a tudományos metódust?
2019. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
A lelkedet úgy kell elképzelni, hogy független a testedtől, mégis a lényed (legalábbis én így tudom, bár nem vagyok teológust). Istenre ne várj tudományos bizonyítékot, mert sosem lesz! De -mivel az Úr mindenkit szeret- tett bizonyságot a létéről. Ezeket mind az Írásban találod meg.
2019. máj. 30. 18:58
 6/33 anonim ***** válasza:
65%

Miért jó, hogy kevered a vallási hablatyot a tudománnyal?


Te magad írtad le, hogy az istenségek és természetfeletti lények bizonyítása nem tartozik a természettudomány hatáskörébe. Ezáltal amúgy a tudósok hatáskörébe sem.


Márpedig egyetlen módszertan létezik a világ megismerésére, az pedig a tudományos módszertan. Nincs helye ott lélekdetektornak meg bármilyen természetfelettu humbugnak.


Nincs határterület. Pont.

2019. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Hát nem tudtam, hogy erről lesz szó, de legyen. Az Úr létezésére vannak tények, de hinned is kell benne, az Ő útját kell követned. Ezt a Biblia világosan leírja. Így a túlvilágon üdvözülhetsz, mert számodra fontos a kinyilatkoztatás. Ez a Te döntésed, mert az Úr szeret téged és szabad akaratod van!

Olyan teleszkóp vagy mikroszkóp sosem lesz, amivel láthatod a Teremtőt. Erre ne várj. Igen, az Úr nem a tudomány hatásköre. Én azonban tudományban dolgozom és így látom, hogy az Úr nyoma ott van mindenen a teremtett világban. A DNS-száltól a teljes bioszféráig. És képes vagyok összeegyeztetni az Írással, mert látok! Csak kövesd a nyomokat. Neked is jobb lesz, mert ha hiszel, boldog vagy!

"3. Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.

4. Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem." (Zsolt. 23.)

Itt világosan beszél az Írás: az igazsághoz Ő vezet, az igazsághoz (többek között az anyagi világ megismeréséhez) csak az Úr által juthatsz!

2019. máj. 30. 19:43
 8/33 anonim ***** válasza:
92%

Tehát adott egy mesekönyv amit valamikor megírtak, te pedig szó szerint értelmezed.


Ez a tudomány topik, itt nincs szükségünk hittérítőkre. Objektíven vizsgáljuk a tényeket, nem pedig vallási preferenciák alapján (DNS-be teremtést látni), amiket egy fantáziakönyv állít.


Valamilyen szinten össze lehet egyeztetni a vallást a tudománnyal. Te nem ezt teszed, hanem összekevered a kettőt.


Ha az ősrobbanásról beszélsz a tudomány topikban, akkor hanyagold az Írásra meg Úrra való hivatkozást, mert nincs köze hozzá.

2019. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tudományos téren dolgozol és milyen fokozatban, ha szabad megkérdezeni? :)
2019. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítve azzal, hogy a vallásoknak és a Bibliának semmiféle kézzelfogható eredménye nincsen a világ megismerésében. Ez tény.


Tehát amíg az objektív, racionális megismerés a cél, addig nem hagyatkozhatunk a vallásra és nem is keverhetjük a kettőt. Mivel már teremtésről beszélsz illetve szó szerint értelmezve a könyvet, arról hogy csak a Teremtőn keresztül ismerhetjük meg a világot... így gyaníthatóan összekeveredtek a fejedben olyan dolgok amik szigorúan komplementerként működhetnek csak.

2019. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!