Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a perselypénz...

Mi a különbség a perselypénz és az önkéntes adomány között?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a tanúk mély megvetéssel vannak a perselypénz ellen, míg náluk "csak" önkéntes adományok vannak. Mivel a kettő ugyanaz, ezért nem értem, hogy számukra mi a különbség a két dolog között?
2019. júl. 14. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs különbség, mindkettőt önként adja az ember. Hogy a fura logikájukkal ők mit képzelnek ebbe bele, az persze jó kérdés, arra ők se tudják a választ.
2019. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Itt van pl a sajátos logika: [link]


Tehát míg más egyház kér ugyanazért hozzájárulást a fűtésért l, a villanyért, addig az fú de aljas és ördögtől való, pedig a bibliai ige abszolút vonatkozik rájuk is. De bezzeg a jehovisták... Ők nem kérnek, ők csak a Bibliára hivatkoznak... Ez iszonyú képmutató. Ők ezt tényleg így látják vajon? 🤔

2019. júl. 14. 20:56
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmi, mind a kettő a világ legnagyobb lehúzása.
2019. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
A Jehováknak csak kell bizonyíték, hogy ők nem szekták. És azt hiszik, hogy az embereknek jobban fognak tetszeni, ha szídják a katolikusokat. (így akarnak ateistákat magukhoz édesgetni).
2019. júl. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A katolikusokat enélkül is lehet szidni, bőven van felület rajtuk.
2019. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kedvencem amikor az ateisták mellé állnak, hogy a vallásokat meg kell szűntetni. (mintha ők nem lennének vallásosak).
2019. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

Én is jobbnak látnám, ha nem menne körbe a kosár, de azt hiszem ennek valami köze van az áldozati adományhoz, amit szintén nem értek, hogy mi szükség az áldozás előtt áldozatot bemutatni.

A perselypénznél valóban van nyomás, még abban is hogy csörög az a pénz vagy ropog. Nem elvárás, de a közösség tagjai igenis nyomást gyakorolnak egymásra azáltal, hogy látványosan történik, és ezzel szerintem az egyház is tisztában van. Mégha kifelé nem ezt az elvet tanítják és vallják, akkor is kihasználják az embereknek ezt a tulajdonságát. Ha nem így lenne, ha csak jelképes adomány lenne, akkor mindenki bedobhatna 5 forintot, a többit meg névtelen adományként küldenék el.

Az is egy dolog, hogy kell a fűtésre, de az meg a másik, hogy a fűtött garázsból indulnak a papok ha elhagyják a plébániát. Nem a minimumon élnek, pedig azon kellene, a többivel meg a náluk is szegényebbeket segíteni. A minimum alatt nem a kenyeret meg a hideg vizet értem, hanem a kényelemről való lemondást. Ilyen pl. az is, hogy nem csak a zarándokutakat gyalogolják le, hanem pár km-es körzetben minden más utat is, hátha jobban megismerkednének azzal a világgal, amiben a közösség minden más tagjának is élnie kell. Hasznos lenne. A perselyezés meg tényleg gáz, főleg papírpénzt véletlenül meglobogtatni és úgy adni. Nem csodálkoznék ha az ilyenek szelfit tolnának közben és kitennék, hogy #ötezerajóistennekmais.

2019. júl. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: fogalmam sincs miről beszélsz és ezt hogy hoztad ide. Mi köze van a perselypénznek a papokhoz? Nálunk, bár én protestáns vagyok, körbejár a kosár, de mivel fizetek saját akaratomból tizedet, ezért nek dobok be, mert az azoknak való, akik nem fizetnek, de most szeretnének adakozni. Csak. Mert. Saját akaratból. De én még sosem láttam, hogy bárki rossz szemmel nézett volna arra, aki nem dobott be semmit. Ez nálad paranoia? Vagy csak ennyire lenézed a többi embert?
2019. júl. 14. 22:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a papok a plébánián élnek, valaki fizeti a rezsit, a kaját, a ruhát. Egyébként tényleg nem tudom hogy működik ez, kitől kapnak fizetést, mennyiből élnek, hova kerül a perselypènz. Azt gondoltam erre is megy belőle, mert mások megsegítésére külön gyűjtés van.

Lehet paranoiás vagyok.

Nem nézem le az embereket, de azt gondolom aki adni akar, ne kérkedjen ezzel. Ennek módja pedig az, hogy rajta kívül senki más nem tudja meg mennyi pénzt adott. Ez a perselyezésnèl sehogysem tud megvalósulni. Lehet nálatok vannak akik nem tesznek bele semmit mikor körbeadják, én a katolikus miséken azt látom mindenki ad valamennyit. Arra is gondoltam talán tényleg bennem rögzült ez ilyen negatív élményként mikor gyerekkoromban kaptam az aprót a mise előtt, hogy ezt így illik mert ez a szokás és muszáj és kész, mert mit szólnának. Szerintem működik az emberek többségében egy ilyen "mit szólnának" szintű paranoia, de ezt ilyen természetes dolognak gondolom, nem valami lenézendőnek. A kérkedést azt lenézem kicsit az igaz, de az embereket nem.

2019. júl. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Éppen most olvastam, egy kis érdekes adalék. A jezsuitáknál tilos a perselyezés a szentmiséken, az egyik templomukban egy bankkártyás adakozót állítottak fel:

[link]


Ez is ötletes megoldás.

2019. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!