Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mekkora es mi a kulonbseg a...

Mekkora es mi a kulonbseg a protestans egyhazak es az ortodox egyhazak kozott?

Figyelt kérdés

2019. júl. 1. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Az ortodoxok magukat igaz hitűnek tartják, mint nevük is jelenti. Megtartották az ősegyház hitét. A protestánsok szintén igaz hitűnek tartják magukat, bár nem tudom, hogy a több ezer protestáns felekezet közül ez melyikre igaz. Nevük abból származik, hogy "protestáltak" az Egyház ellen.


Mint írtam, sok ezer protestáns felekezet van, így nem lehet általánosan megállapítani különbségeket. Hiszen egy anglikán teljesen mást vall, mint egy hitgyülis vagy jehovás.

2019. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Egy protestánsnak biztosan szimpatikus, hogy nincsen pápa, nincs akkora Mária-kultusz, vagy hogy nincsenek szobrok (csak ikonok).


De ez kb. minden. Ugyanis a reformációnak volt hatása a katolicizmusra is. Egy mai katolikus pap ajánlaná a híveinek, hogy olvassák a Bibliát, és magyarul misézik. Az ortodoxoknál viszont nem divat a Biblia olvasása, és mondjuk régi szláv nyelven tartja a liturgiát. Ja az meg végképp nem tetszene egy protestánsnak, hogy az ortodoxok megcsókolják az ikonokat.

2019. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

Nem minden protestáns gyülekezetben van ikonimádás/képek tisztelete, ez tévedés!

Nem úgy van, hogy egyik csoport szobrot imád, a másik képet imád.

Van olyan keresztény gyülekezet, amelyik mindkettőt elveti. Szerintem ez utóbbi a helyes!

2019. júl. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!