Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberiség képes lesz...

Az emberiség képes lesz valaha elengedni a természetfelettibe vetett hitét?

Figyelt kérdés

Tisztán tudományos tény, hogy egy jelenség leírására, csak egyetlen mód létezhet. A világon számos nagy vallás működik, amik egymástól eltérően magyarázzák a világot. Ha mindnek igaza van, akkor egyiknek sincs.


Miért nem vagyunk képesek szembenézni egy isten(ek) nélküli világgal? Természetesen ez nem zárja ki egy tudatos teremtő erő létét, de ez már egy következő kérdés.



2019. júl. 18. 16:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
A tudományos gondolkozásnak is megvannak a maga korlátai, ráadásul a tudományos eszköztár is foghíjas. Nem is olyan régen nem volt még amper- és voltmérő, elektromos áram mégis volt, csak az ember nem tudta lemérni. És ugye a tudományos keretek megszablyák, hogy a tudományos tények mérhetőek, leírhatóak és megismételhetőek. A tudományos eszközöket azért találják fel, mert az ember érzékszerveit szeretnénk kitágítani, egyes jelenségeket nem tudunk látással, hallással, szaglással, tapintással kiértékelni. De te honnan tudod, hogy már minden érzékelőeszköz megvan, amivel fel tudjuk deríteni maradéktalanul a környezetet? Persze ez az érvem tudományos gobdolkodásmódban állja meg a helyét, de spirituális oldalról természetesen mások az álláspontok.
2019. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem.

Mindig lesznek olyanok, akik képtelenek szembenézni a valósággal és egy felettük álló lénytől várják az útmutatást.



Már ne is haragudj, de ez szimplán nem igaz. Amíg nem kezdtem el tanulmányozni a buddhizmust és hinduizmust addig mindent a kormányra kentem és úgy gondolkoztam, hogy ebben a nagy világban egy kicsi lány vagyok, aki vajmi keveset tehet a világért, mert egy kis csepp vagyok az óceánban. Pont a spiritualitás, a karma megértése döbbentett rá, hogy mekkora felelősségem van és az útmutatást saját magamban kell keresni és nem a környezettől várni. A valóságra pont akkor döbbentem rá, mikor a saját felelősségemet láttam meg a világban.

2019. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"honnan tudod, hogy már minden érzékelőeszköz megvan, amivel fel tudjuk deríteni maradéktalanul a környezetet?"

Tuti biztos, hogy még nincs mind meg.

Viszont léteznek általános szabályok is, mint pl. az energiamegmaradás.

Ha egyszer egy folyamatban felderítetted az összes energiát, akkor biztos lehetsz benne, hogy éppen akkor és ott nincsen 𝐬𝐞𝐦𝐦𝐢 más.

2019. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#12:

ez nem bizonyíték semmiféle spirituális dologra, és az istenek, valamint a karma létezésére sem.

Viszont arra nagyon jó, hogy te megtaláld a helyed és a szereped a világban.

2019. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 peti 56 ***** válasza:
49%
Na akkor sok értelmes Istentagadó - Te el tudsz fogadni egy egyszerü magyarázatot az (AUTÓD csak ugy féletlen folytán kialakult)- erre azt modod barom vagyok :-( na akkor az élölények teste sokkal bonyolultabb mint egy egyszerü gép és az csak ugy véletlen lett holott az autód véletlen létrejötét tagadod. Mindennek van készitője ami valamiféle inteligenciához köthető.MIért is van ha az ember elbaszarint a környezetében ahogy az emberhez mélton csak rombolni tud ,a tersmészet regenerálja magát ,söt aélőlények teste is -ÉS TE ELHISZEDAZT A BAROMSÁGOT HOGY EZT SENKI NEM TERVEZTE _ akkor sajnoa az IQ minimális.
2021. jan. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Inkább azon gondolkodj el, hogy tértől, időtől függetlenül miért van minden emberi civilizációban az az erős meggyőződés, hogy van "felettünk" egy végtelen szellem?


Vagy, hogy miért mondta azt Newton, hogy azért kutatja a világot (elég eredményesen) mert a Teremtés logikáját szeretné megérteni?

2021. márc. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 peti 56 ***** válasza:
Öszegezve a fenti komenteket / sokan saját magokat hazudtolják meg - véleményük szerint bármilyen egyszerü tárgy amit használnak nem készitette seni "kifejlődött" Pc,autó,elekrokos áram, STB STB mert ugye azt álitják azok akik tagadják isten létezését- -namármostaz emberi test és az élőlények teste sokkal bonyolultab "ja ez kifejlödött (a világeyetem rendszere is csak véletlen müködik renszerben)-de az egyszerüt azt készíteni kellett" ERRE VAN AZ A VÁLASZ HOGY A HÜLYÉK A MÁSIK OLDALT LAKNAK
2022. jan. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Petike!

Nem az az érdekes, hogy mennyire bonyolult, hanem az, hogy ki tudott-e fejlődni, vagy sem.

A tervezett tárgyakon látszik, hogy nem egymásból fejlődtek, az élőlényekre meg bizonyíték van, hogy igen.

Ezért nem szabad lógni az iskolából, hogy ne keverd össze őket.

2022. jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!