Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Boldog lennél a mennybe...

JdfGabrella kérdése:

Boldog lennél a mennybe hogyha szerelmed a pokolban lenne?

Figyelt kérdés

2019. júl. 31. 10:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
Már ott van, házas. Nem vagyok boldog.
2019. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
33%
Ne mástól fuggjon a boldogságod.
2019. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 tgt ***** válasza:
Nem. Ha ő a pokolban lenne, és a mennyben, akkor kérvényezném, hogy hadd mehessek én is a pokolba, vagy ő hadd jöhessen a mennybe.
2019. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
14%
Nem, de beletörődnék, mivel ő meg a Mennyben érezné pokolban magát. Mindenki oda kerül, ahová vágyakozik egy örökkévalóságra
2019. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok sokat a vallásokról,de szerintem a mennyben az ember kb. definíció szerint boldog, szóval nem befolyásolná.
2019. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
55%

#2


Vagy akár nézhetnél magadnak olyan partnert is,akit legalább minimálisan szeretsz,akkor majd jöhetsz ide a "másoktól függő boldogságoddal".


Egyébként ez nekem olyan téma,mintha azt kérdeznék,hogy boldog lennék-e itt,ha a férjem meghalna. Nyilvánvalóan nem.

2019. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
55%
Az más téma,hogy vallási szemszögből tényleg nem embereknek kell lennie a boldogság forrásának és ez ugye szerintük itt úgysem kivitelezhető,de a mennyben már igen,ott az lesz nekik a lényeg,hogy Istennel vannak. De akkor megint körbeértünk,hogy valakitől csak függ a boldogságuk.
2019. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
64%

A vallásosok nem gondolkodnak, szóval letudnák annyival, hogy Isten igazságosan küldte a pokolba a szerelmét, és kész. Szóval igen, tudnának boldogok lenni, bár ezt így nem mernék beismerni.


Néha elcsodálkozom azon, hogy a vallás mennyire ki tudja ölni az emberből az alapvető érzéseket.

2019. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

"A vallásosok nem gondolkodnak, szóval letudnák annyival, hogy Isten igazságosan küldte a pokolba a szerelmét, és kész. "

Ha ne gondolkodom, akkor honnan tudom, hogy igazságosan? Önmagad cáfoltad


"Szóval igen, tudnának boldogok lenni, bár ezt így nem mernék beismerni."

Inkább kérdezz, jobban jár mindenki. Biztos, hogy boldog leszek, mert Isten ezt is ígérte és a biblia minden szava igaz, szóval ez hitkérdés. De a hogyanját nem tudom elképzelni.


"Néha elcsodálkozom azon, hogy a vallás mennyire ki tudja ölni az emberből az alapvető érzéseket."

Nem mindegyik. Főleg a materialista vallás okoz nagy károkat az emberben. Erre gondoltál te is

Alapvető érzés pl. a szeretet, a kereszténység a szeretetre épül. Így nyilván nem a kereszténységre gondoltál, mert akkor másodjára is önmagadnak mondasz ellent

2019. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

"A vallásosok nem gondolkodnak, szóval letudnák annyival, hogy Isten igazságosan küldte a pokolba a szerelmét, és kész. "

Amúgy senkit nem kényszerítenek pisztollyal a fejénél, hogy kárhozzon el. Te is szabad akarattal teszed, de itt rinyálsz. Elkárhozol, és ezért szidsz engem, IStent és mindenkit, aki eszedbe jut. Ezért érezzem én rosszul magam? Persze tény, hogy minden elkárhozót sajnálok, de ezen muszáj túl lennem valahogy

2019. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!