Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Boldog lennél a mennybe...

JdfGabrella kérdése:

Boldog lennél a mennybe hogyha szerelmed a pokolban lenne?

Figyelt kérdés

2019. júl. 31. 10:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

51%-os, tényleg nincs időd:)


"Az istenképed úgy hoax, ahogy van."

Tehát mantrázod:) Ezt írtam. Tudod, matekban is kevés az eredmény, indoklás is kell...


" Ugyanezeket a butaságokat amiket leírtál, milliószor leírták már itt."

Ugyanezeket a butaságokat amiket leírtál, milliószor leírták már itt.

Látod, mantrázni én is tudok


"Ha elmegyek egy keresztény gyülekezetbe, 90%-ban hozzád hasonló emberekkel fogok találkozni, mivel a vallást az ilyen embereknek lehet eladni."

Mantrázd csak, ettől még nem igaz. Én az állításaimat bizonyítani is tudom, te pedig nem. Sztem te nem egy keresztény gyülekezetről beszélsz, hanem magadból indulsz ki. Ezért vagy megvezetve pl. a törzsfejlődés nevű csalással.


"A kereszténység már csak egy süllyedő hajó, ahonnan jobb menekülni, mert magával húz. A Biblia meg... inkább hagyjuk."

Hát hagyjátok, nekem teljesen mindegy:) Legyen süllyedő szerinted, a véleményed nem befolyásolja a logikai és természettudományos meggyőződésemet


"A szó szoros értelemben vett "páli teológia" egy vitatható fogalom. Ha a Pál neve alatt fennmaradt leveleket érted rajta, akkor érthető, ez azonban nem bizonyítja, hogy azok Páltól is léteznek."

Ki mondta, h bizonyítja?

Vitatható, de csak amíg meg nem győződsz róla, h igaz. Én meggyőződtem, többi nem az én dolgom


"Katolikus és protestáns kutatók ugyanis megegyeznek abban, hogy a Pál neve alatt fennmaradt leveleknek csak egy része származik tőle, az összes többit "pszeudonimnak" nevezi a szakma, magyarul közönséges hamisítványnak, amikkel Pál tekintélye alatt léptek fel az ismeretlen őskeresztény tanítók, valamikor az 1. század második felében."

Ezek nincsenek benne a Bibliában és engem nem is érint, de köszi. Ha meg a Bibliában lévő levelekre célzol, akkor én másról győződtem meg. NEm érdekel, mit írnak az ateista zugblogok.

Érdekes, én másról győződtem meg, hogy mit ír a "szakma". Komolyan azt hiszed, h érdekel, amit írsz? Hogy egy ateista zavart posztjára dobom, amiről hosszú évek alatt bizonyosodtam meg?


19. hozzászólás nagy félelemről és bizonytalanságról árulkodik. Ha olyan biztos vagy az igazadban, minek alkalmazod a személyeskedés nevű érvelési hibát és pszichés zavart? Félsz és bizonytalan vagy. Én nem félek és nem vagyok bizonytalan. Azt tartasz rólam, amit akarsz, engem a meggyőződésem vezet, nem az érzelmeim, így ez a duma hatástalan. Sztoikus maradok, mint Pál


Vagdalkozol még?

2019. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

"Egyet értek veled kedves utolsó. Ment a zöld kéz."

Örülök, h ettől boldogabbak lettetek, de ha belegondoltok, ez az igazságot nem befolyásolja. Ha Istenben senki nem hisz, Ő attól még létezni fog.

Ha kollektív őrjöngésbe kezdtek, attól még a Biblia igaz marad. HA nekem 0%-om lesz, nektek meg 100%, akkor is:)

2019. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Döntse el mindenki, hogy mennyire van igazad, 32%-os.


Már eleget vitáztam a hozzád hasonló figurákkal, úgyhogy egy szót sem kell írnom a megjegyzéseidhez ahhoz, hogy kiderüljön: butaságokat beszélsz.


Semmi újat nem tudsz mondani, amit ne mondott volna már el előtted, egy lelkes neo-protestáns, vagy jehova tanúja hitű vallásos ember.

2019. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért vagy megvezetve pl. a törzsfejlődés nevű csalással"


Jaaa, hogy erről fúj a szél!


Hát te vagy az? Már hónapok óta nem voltam ebben a rovatban, legutóbb még kb. 37%-on áltál, de úgy látom, tovább csökkent az arányod, ezért nem ismertelek fel.


Hihetetlen, hogy te azóta itt vagy, és osztod az észt. De a szóhasználatodról felismerlek. Szinte alig van olyan topic ahol ne hoznád elő az evolúció témáját.


Ha tudtam volna, hogy te vagy az, még csak válaszra sem méltatlak.


Innentől levegőnek is foglak nézni.

2019. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

A mennyben már nincs szerelem, de szeretet marad. Úgyhogy a szerelmed is egy szeretted.

Azt nem tudom, hogyan oldja meg Isten, hogy akik szerették a kárhozottakat, azok boldogok legyenek Istennel.

2019. júl. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 világvége1 ***** válasza:
58%
A mennyben nincs fizikai test és lélek (ezek dolga a szerelem).
2020. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!