Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az állatoknak is van lelkük...

Az állatoknak is van lelkük vagy csak az embernek?

Figyelt kérdés
Ha csak az embernek, akkor mikor került belé a lélek a törzsfejlődés folyamán? Hiszen tudjuk, hogy az ember is az állatvilágból emelkedett ki.

2019. aug. 2. 18:23
1 2 3 4
 31/40 Pombe ***** válasza:
58%

@Kérdező


Tekintettel arra, hogy nem igazán létezik az emberben olyan alapvető tulajdonság, ami egyes állatokban, legalább nyomokban ne létezne, így mindenképpen kell lennie lélek az állatokban is.


Az hogy a Biblia írói az állatokat oktalannak nevezi, az azért van, mert fogalmuk sem volt róla, hogy pl. a csimpánz is képes ugyanúgy szerszámot építeni és használni, mint az ember, vagy akár némelyike szeret festegetni is, méghozzá primitív kompozíciót felmutatva közben...stbstb... Így a Biblia írói a házityúk és jelbeszédre minimálisan képes csimpánzt is ugyanolyan ostobának tartották.


Ám a ma embere se tart sokkal tovább, hiába a nyilvánvaló tények... Pl. nemrég a Nat.Geon egy űrkutató ezt a hülyeséget nyilatkozta - "Az embert az különbözteti meg az állattól, hogy az előbbiben határtalan kíváncsiság..."


Még a kutyában is van, és nem is kevés, aminek sokszor az égvilágon semmi köze a fajfenntartásból eredő szükségszerűséghez.

2019. aug. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Pombe ***** válasza:
58%

#24: "Nagyon szép levezetés, de mi cáfolja ebben azt, hogy nem tartjátok az élet kialakulását vak véletlennek? Ha valamit nem irányít senki és semmi, akkor mi marad a véletlenen kívül?"


Úgy, hogy nincs vakvéletlen (pontosabban olyan nincs, mint amilyenre te gondolsz...).


Csak vakhülye van. Nemde te vagy az tag, aki ezzel a vakvéletlen baromsággal dobálódzol itt már több éve, és az előző vitában is ezzel jöttél elő?


Hiába írjuk, hogy kellő számban és variációban létező iszonyatos mennyiségű más és más események egymásra hatásai idővel szükségszerűen olyan események bekövetkezését eredményezik, amiknek a valószínűsége parányi?


Ha az univerzumban csak egy bolygó alakult volna ki, akkor elképzelhetetlen, hogy az pont Földszerű lett volna véletlenszerűen, ám ha véletlenszerűen milliárdszor milliárd bolygó alakul ki, akkor a véletlen pont arra jó, hogy az ilyen bolygók mindegyike törvényszerűen egyedivé váljon, magyarán lesz legalább egy olyan, aminek lesz esélye Földszerűvé alakulni. Ez annál biztosabb, minél nagyobb a variáció, és egy szám felett a dolog már nem véletlen lesz, hanem gyakorlatilag törvényszerű! Ez a kémiai anyagok szerveződésekor is így lesz milliárdszor milliárd más és más "laboratóriumban", ahol a laborok egyediségét a milliárdszor milliárd bolygó egyedisége alakítja ki, sőt, a bolygókon is állandóan újabb és más környezetek alakulnak ki, ezzel ismét növelve a spontán életkialakulás esélyét.


***


#27: "Még beugrott valami, nem akarok félrevezető lenni: igen, tényleg sok véletlen is közrejátszott, de az Univerzum 13,6 milliárd és a Föld 4,5 milliárd éve alatt volt is ezekre idő bőven."


Ez csak felfogás kérdése! Véletlen, hogy a dinókat kipusztította egy aszteroida, számunkra helyet felszabadítva? Egyszerre igen, és egyszerre nem is. Az esemény mindenképpen előbb vagy utóbb bekövetkezett volna, éppen az univerzum működéséből adódóan.

2019. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem pedig vakhülye az, aki azt állítja, hogy a véletlen és a szándékos között van egy harmadik opció. Azt viszont még mindig nem közölted, hogy az mi, csak azt írogatod, hogy van, van, van...
2019. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Pombe ***** válasza:
100%

"Szerintem pedig vakhülye az, aki azt állítja, hogy a véletlen és a szándékos között van egy harmadik opció."


Szerintem is.


És ilyet csak te írtál itt egyedül. :D

2019. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 Pombe ***** válasza:
100%

"Azt viszont még mindig nem közölted, hogy az mi, csak azt írogatod, hogy van, van, van..."


Tényleg "van"-nokat írtam csak? Olyan hosszan?


Meg az a vitapartnered is előttem, akit "megdicsértél"?


Nem tudom igazán, hogy melyik verziót képviseled az alábbiak közül. hogy képtelen vagy felfogni a legegyszerűbb példákat is, és a mondatainkat folyamatosan a saját szád íze szerint félrefordítod...:


1.

Tényleg vakhülye vagy


2.

Fizetett kreacos ügynök vagy, akit egy bizonyos apanázs felett már egy cseppet se érdekli, ha mindenki hülyének, hazugnak nézi. Kétségkívül van az az összeg, aminél már én is elgondolkodnék azon, hogy tetessem magam ostobának, és lódítsak össze-vissza mindenfélét, de valószínűsítem, hogy az én ingerküszöböm ez ügyben sokkal magasabb lenne, mint a tiéd... :D


3.

Elképesztően szűk keresztmetszetű csőlátással rendelkezel, amely csőnek a végén még egy személyre szabott lencse is működik, és ami azt a keveset is - amit képes vagy látni a vitapartnereid megjegyzéseiből -, a fanatizmusod igényei szerint torzít.


4.

A saját örömödre trollkodsz


Melyik vagy te ezekből?


Mint említetted, van a vitánkban harmadik opció! Igazad van, és ez a fentebb sorolt 4 pontból jön ki, vagy annak valamilyen sajátos egyvelegéből. :D

2019. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 Pombe ***** válasza:
58%

#33: "Szerintem pedig vakhülye az, aki azt állítja, hogy a véletlen és a szándékos között van egy harmadik opció.


@33


Na, azért csak izgat, hogy a #35-ben sorolt pontok közül melyik vagy te, és titokban abban reménykedek, hogy ha képes vagy összeszedni magad, és odafigyelsz arra, amit a vitapartnered ír, akkor valójában talán egyik pont sem fog téged jellemezni. Kezdjük egy hihetetlenül egyszerű példával, amit tényleg még egy ált.isk. 1. osztályos is könnyedén felfog, ha szellemileg nem sérült.


Mondjuk van egy csavarod, aminek elveszett az anyacsavarja. (ugye tudod, mi az a csavar és anyacsavar?)


Két lehetőséged van csak, hogy pótold.


1.

Megméred a csavar átmérőjét (most hagyjuk a menetemelkedés és a többi csavaros problémát), és egy anyacsavar gyártó géppel legyártod az anyát pont olyan méretben, ami kell a csavarhoz. Ebben az esetben keletkezik majd némi hulladék abból a fémdarabból, amiből a gép legyártotta az anyát.


2.

Nem mérsz semmit se, hanem beállítod véletlen módú csavaranyagyártásra a gépet, és hagyod, hogy gép egymás után gyártsa a csavaranyákat olyan méretben, ahogy éppen a véletlen hozza. Az egyes anyagyártások előtt minden méretválasztás úgy történik a gépben, hogy van benne egy véletlenszám-generátor a létező legkisebb méret és a létező legnagyobb között.


A te dolgod mindössze annyi, hogy minden egyes elkészült csavaranyát kipróbálsz.


Mit gondolsz?


1.

Lesz-e sok olyan legyártott anya, amelyik ugyan felcsavarható eddig-addig, ilyen és olyan erővel, de a felcsavarás közben szorul, vagy még jobban szorul, és esetleg közben elcsiszolja a menet élét, és már visszacsavarni nem is lehet, és...stb


2.

Lesz-e sok olyan, amit túl könnyedén lehet felcsavarni, és némelyike az igény szerint képes többé-kevésbé szorítani, de ha egy új koncepció tükrében az előbbinél jobb szorító erő kellene, akkor lepattanna, vagy még az az eredetileg elvárt elvárt szorítóerő is lepattintja, vagy... stb.


4.

Lesz-e olyan, ami megfelelő a számodra, de amikor megméred egy nagyon pontos mérőeszközzel a belső átmérőjét, akkor látod, hogy nem egészen annyira pontos, mint amennyire szükséges lenne.


5.

A szükséges mértet te találtad ki, vagy azt a csavar határozza meg?


6.

Lesz-e olyan anya, ami annyira tökéletesen pontos lesz, ami még a te csavarmérésednél is pontosabb lesz?


7.

Lesz-e olyan anya, ami minden létező emberi mérésnél pontosabbra sikeredik? Magyarán tökéletes lesz!


8.

Ha igaznak tartod a 8-ast, akkor szerinted hányadik anyagyártásra születik meg az a tökéletes anya, amit még a legzseniálisabb emberi mérnök se tudott volna előre meghatározni?


9.

Melyik anyagyártási módnál keletkezik sokkal több hulladék? A csavarméréses, vagy a csavarmérés nélküli módnál? Melyikhez kell sokkal több idő és anyag?


10.

Melyik anyagyártási mód csinál sokkal, de sokkal jobb végterméket?


11.

A csavar nem megmérős módszerében mi működött? A Véletlen? Igen. Csak az? Nem. A célzott válogatás is? Igen. Hazudik, aki azt állítja, hogy ebben a folyamatban véletlenül kialakult a csavaranya? Igen. Van harmadik építési opció? Nincs. Mivel ebben az esetben az építési folyamatot két dolog kivitelezte, a véletlen és a szelekció együtt egymással összedolgozva.


12.

Egyetértesz a 11-el?


***


Kérlek a kérdésekre összpontosíts, és majd megbeszéljük később, hogy a csavargyártó gépet is meg kellett építeni valakinek, meg az értelmed döntött arról, hogy jó-e a csavar, vagy nem...stb.

2019. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Pombe ***** válasza:
58%

Hopp...


A 3-as kimaradt... remélem nem zavar meg! :)

2019. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy látom, hogy néhány embernek sincs lelke.
2019. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

"Én úgy látom, hogy néhány embernek sincs lelke."

Mert? Mert a természetet és a minket körülvevő világot nem cuki, lelket simogató mesék alapján, hanem tények alapján akarjuk megismerni?

A tények ridegek, igen. A tények nem ápolják az emberek lelkét. De nem is az a feladatuk. Az ember a saját lelkét saját magának kell, hogy ápolja, ha boldog akar lenni, és nem dajkameséknek, nem is tényeknek kell az ember boldogságát biztosítani.

2019. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Egysze ès mindenkorra le kell tisztázzuk,hogy mi a LÈLEK.

Ez teremt alapot a vitának,mert mindenki a lèlek alatt egyebet èrt,így a vita nem tud letisztulni.

2020. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!