Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények nem gondolják,...

A keresztények nem gondolják, hogy nem szép dolog Stephen Hawking betegségét felhasználni az ateizmus ellen?

Figyelt kérdés

Már nem ez az első eset, hogy azt látom, hogy bizonyos keresztények Hawkingot hozzák fel itt a GYIK-en példának, hogy a hitetlensége miatt nem gyógyult meg.


Feltézelezem ugyanezek az emberek a keresztényellenes Friedrich Neitzsche összeomlását is Isten büntetésének tartják. A filozófus ugyanis az élete utolsó 10 évét elborult elmével töltötte, semmit sem írt már, és gondozásra szorult.


Visszatérve Hawkingra: még beteg állapotában is többet tudott adni a világnak, mint a szektás keresztények, akik a Biblia téves értelmezésével szambáznak, és el akarják velem hitetni, hogy a vilàgot 6 nap alatt teremtették, meg a többi butaságot.


2019. szept. 4. 14:50
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
53%
Az ateisták is ugyanígy kihasználják.
2019. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem a betegsége miatt hiteltelen.
2019. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
26%
Mit is adott Hawking pontosan ?
2019. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
43%
Istenünk a betegségeket is jóként gondolja el! Hiszen a tudós úr sem biztos, hogy elért volna annyit a tudományában, ha egészségesen mondjuk elbulizgatja a szabadidejét!
2019. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért vicces, mert a gondolat, hogy "a hitetlensége miatt nem gyógyult meg", azaz szerencsétlen volt nem igaz. Épp ellenkezőleg, nagyon is szerencsés ember volt (a maga módján) ugyanis a betegsége miatt kb 50 évvel korábban meg kellett volna halnia. Egy ilyen csapással annyit hozott ki az életéből, amennyit csak lehetett.Egyébként meg, amennyiben nem vagy vallásos, ne törődj azzal, hogy az istenhívők, legyenek azok keresztények, zsidók vagy muszlimok, miket mondanak...nem számít.
2019. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
23%

"Már nem ez az első eset, hogy azt látom, hogy bizonyos keresztények Hawkingot hozzák fel itt a GYIK-en példának, hogy a hitetlensége miatt nem gyógyult meg."

Attól függ, h milyen indíttatásból mondja az illető. Ha tényleg így tartja, akkor miért lenne gáz? Nem rágalmazásból írja akkor, hanem ő így hiszi.


"nagyon is szerencsés ember volt (a maga módján) ugyanis a betegsége miatt kb 50 évvel korábban meg kellett volna halnia"

Relatív. Van akinek ez szerencse lenne, van, akinek átok, h így kell még 50 évet élni.


"Visszatérve Hawkingra: még beteg állapotában is többet tudott adni a világnak"

Gondolom itt az istenellenességére gondolsz, és a materialista alapból kiinduló világkeletkezési marhaságaira, amit sosem tudott bizonyítani, és még én is sokat tudtam kapásból cáfolni...

Én is hiszek a 6 napos teremtésben (még senkinek sem sikerült cáfolnia) és nem is vagyok egyháztag. Hogy lehetek akkor szektás? Látod, még a te állításaid, vélt összefüggéseid is könnyedén cáfolhatóak.

Ha annyira biztos lennél Hawking és a materializmus igazában, akkor nem írtad volna ki ezt a provokáló kérdést sem. Nem kell nagy pszichológusnak sem lenni ahhoz, hogy lássuk benne a bizonytalanságot, félelmet és az ebből fakadó gyűlöletet a másképp gondolkodók felé.

Ennek igazolása: lásd indító poszt


"és el akarják velem hitetni, hogy a vilàgot 6 nap alatt teremtették"

Senki nem akarja veled elhitetni. Mi kreósok a gondolkodóknak írunk, és nem kényszerítünk senkit, csak a gondolkodóknak adunk sok kiinduló szempontot, ki keresik az igazságot, mert látják, h a materializmussal nagy bajok vannak. + rengeteg bizonyítékkal és cáfolattal is szolgálunk, de nem kényszerítünk senkit, h elfogadja. Ez mindenkinek a saját felelőssége, hogy mit kezd az információval.

Miért is nincs ateista kritikai rovat? Mert mi nem izgulunk, hogy igazunk van-e vagy sem

2019. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
79%
A betegségének semmi köze nem volt a hitéhez.
2019. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
86%

Talán a keresztények nem betegednek és halnak meg?

Még a pápák is beadják a kulcsot, ha eljön az ideje és az, hogy kinek mennyire világos az értelme, vagy mennyire épp a teste, az részben szerencse kérdése.

Nyilván egy kreós idióta épp testtel is szerencsétlenebb, mint aki nyomorék, de világos az elméje.

Abban nem vagyok bizonyos, hogy valaki azért lesz kreós, mert eleve gyenge az értelme, vagy a benyelt ostobaságoktól gárgyul e meg, de a kölcsönhatás bizonyosnak látszik, ám azt mégsem gondolnám, hogy aki buta, az szerencsétlenségnek éli meg az állapotát, hiszen nem tud róla, illetve el sem tudja képzelni, milyen lehet az, okosnak lenni, így valójában nincs veszteség érzése, gyengébb felfogóképességével tökéletesen elégedett és megelégszik a gyermeteg kreós magyarázatokkal, amelyek pont az ő számára lettek kreálva.

Aki viszont épp elmével rendelkezik, de a teste nem funkcionál rendesen, az nagyon is fel tudja fogni a veszteségét.

Mivel azonban korlátozva van más tevékenységekben, marad a szellemi élet számára és nem tud elveszni a részletekben, mint más, semmiben sem korlátozott, egészséges ember, akinek figyelme szüntelenül elkalandozik és szinte sosem koncentrál annyira, hogy a dolgok mélyére hatoljon, bár ha elegendő az esze és a műveltsége, akkor az ilyen nagy gondolkodók által felismert igazságokat képes megérteni, amíg a kreósok meg nem, mert eleve nincs meg hozzá a hátterük, sem az értelmük, sem a műveltségük nem elég hozzá.

2019. szept. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
91%

Nick Vujicic sem gyógyult meg, pedig ő hívő keresztény. Úgyhogy csodára nem kell számítani.

Ha Hawking hívő lett volna, akkor is megtalálta volna a magyarázatot arra, hogy miért él ilyen sokáig úgy, hogy csak az esze maradt meg. Azért, hogy megalkossa elméleteit, és azokkal segítse a tudomány fejlődését.

2019. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
83%

"Gondolom itt az istenellenességére gondolsz, és a materialista alapból kiinduló világkeletkezési marhaságaira, amit sosem tudott bizonyítani, és még én is sokat tudtam kapásból cáfolni..."

Ha ekkora koponya vagy, hogyhogy semmi infó nem jutott el soha a tudományos közösségig a cáfolataidról? Azért ilyesmihez elég komoly tanulmányokra lenne szükség. Hol publikáltad őket?


"Én is hiszek a 6 napos teremtésben (még senkinek sem sikerült cáfolnia"

Ezt éppenséggel gyerekjáték cáfolni.

Ha minden faj pár nap eltéréssel teremtődött volna, akkor a fosszíliák eloszlása teljesen homogén kéne legyen, hisz bármelyik faj fosszíliáit ugyanakkora eséllyel kéne megtalálnunk bármely rétegben.

Ehhez képest a fosszíliák rétegzettsége egyértelmű. Dinoszauruszok vagy az ősi óriásrovarok fosszíliáit például soha nem találjuk meg azonos rétegekben a modern emlősökével, vagyis értelemszerűen ezek a lények nem éltek soha együtt, ergo nem teremtődtek pár napos eltéréssel.

Most, hogy ilyen egyszerűen megcáfoltam a 6 napos teremtésed, miben fogsz hinni inkább ezentúl?

2019. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!