Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Korán és az Ószövetség...

A Korán és az Ószövetség Istenéhez imádkozó emberek bálványimádók, ha az Újszövetségben levő Jézus atyja az igaz Isten?

Figyelt kérdés

2019. szept. 8. 20:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
45%
Jézus létezését sem.
2019. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
De igen. Ezt még ateista körökben is elfogadják.
2019. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 r.sentinel ***** válasza:
0%

Az egesz nagy hu hoban a lenyeg az alabbi sorokban van, ki lassa es tud ertelmezni a sorok kozott az eszreveszi a kulombseget es megerti, ki nem annak ugyis mindegy.


"Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam, ti is azt cselekszitek azért, amit a ti atyátoknál láttatok. " (János 8:37-38.)

Az evangéliumi szövegben - amit a kereszténység „Isten szavának” tanít - igen feltűnő és meglepő az, hogy Jézus két Atyáról beszél. Különbséget tesz az Ő mennyei Atyja és a zsidók atyja - Jehova - között, akit nem ismert el Isten­nek az evangéliumi tudósítás szerint, mert így nyilatkozik róla: „


"Ha Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöt­tem "


Jézus ekkor mondja ki a lényeget:

„ Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen őbenne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjáról szól, mert hazug és a hazugság atyja. ” (János 8:42-44.)"


Aldas, aldas, aldas !!!

2019. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Anahystor ***** válasza:
58%

r.sentinel !


Javasolnám, mielőtt további hozzászólásokat írnál, vagy szerezz be egy helyesírás ellenőrző programot, vagy a Biblia helyett olvasgass valamennyit a magyar nyelv helyesírási szabályairól.


Ez így nagyon égő (amellett hogy tartalmilag sem túl sokatmondó a hozzászólásod).


"ki lassa es tud ertelmezni a sorok kozott ..."

= aki látja és tud(ja) értelmezni /és tud olvasni/ a sorok között


"...az eszreveszi a kulombseget es megerti, ki nem annak ugyis mindegy."


ugye különbséget akartál írni?!


és ugye szintén a te hozzászólásodból idézve:


"Minden eggyes ember..."

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Ez sem egészen tökéletes!

2019. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
45%

"De igen. Ezt még ateista körökben is elfogadják."


Ez nem igaz. Nincs Jézus korabeli forrás, ami megerősíti, csak későbbi. Tárgyi bizonyíték szintén nincs.

2019. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 r.sentinel ***** válasza:

Kedves Anahystor


Teljes mertekben eggyett ertek hogy van ahol rosszul irtam a szavakat, megesik es bocsanat hogy ennyire sziven utott teged, foleg hogy nem a temahoz szoltal hanem inkabb mas udvaran jarkalsz hibat talalni, de hat ez legyen a te gondod, nem az enyem, a mindennapi problemakat mar ugyis masban latod.

Tartalmilag az irasom valoban nem tul sokatmondo szamodra hisz ahoz el kellett volna olvasnod a Bibliat es nemcsak, igy elnezem ezt is neked. Inkabb javaslom foglald el magad a magyar nyelvtannal az neked biztos tokeletesen megy es neha lepj at masok udvarar hisz ugyis elvezettel teszed valoszinu a mindennapi eletben is.Koszonom. Aldas, aldas, aldas !!!

2019. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

25#


Ki állított ilyet? Hangokat hallasz, amiket meg kell cáfolnod. Senki sem mondta, hogy Jézus korabeliek, ez a te agyszüleményed. Viszont jeles történetírók, megemlítik őt.

2019. szept. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Anahystor ***** válasza:

"Tartalmilag az irasom valoban nem tul sokatmondo szamodra hisz ahoz el kellett volna olvasnod a Bibliat"


Miért gondolod, hogy nem olvasom?


Miképp mondhatnék véleményt valamiről, ha nem ismerem?


(Igaz nem mindennap forgatom, lévén a véleményem már kialakult róla, és egy regény olvasása sokkal szórakoztatóbb, de adott témával kapcsolatban sokszor előveszem a szövegét, ha másért nem, akkor azért, hogy pontosan tudjak idézni belőle.)


Az udvar pedig az itt sajnos közös! A hozzászólások nyílt téren vannak, bárki olvashatja azokat. A magánlevelezésedben vétett hibák irrelevánsak, nem tartoznak másra, viszont itt a nyilvánosság szeme előtt a rólad kialakított kép nem csak a tartalmi de a formai eszközöknek is függvénye. Hidd el, a te érdekedben szóltam!

2019. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!