Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi mit szólnak...

Jehova tanúi mit szólnak ahhoz, hogy a h. n. adventistákat is megjósolta a Biblia?

Figyelt kérdés

A h.n. adventisták is meg tudják azt csinálni, hogy bibliai igehelyekkel támasztják alá, hogy a Szentírás megjövendölte a felekezetüket, mint Isten utolsó napi egyházát.


Mit szólnak ehhez?


2019. szept. 9. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Sok vallás érvel ezzel. Egyébként pedig a karácsonyt mint Jézus születés napját tartják, ami Biblia ellenes.
2019. szept. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Hogy Jézus mikor született,azt senki nem tudja pontosan.Miért ne lehetne karácsonykor tartani?

Sok minden van ami Bibliaellenes,a ti szektátokban is kedves Mutti.

2019. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

"Egyébként pedig a karácsonyt mint Jézus születés napját tartják, ami Biblia ellenes."

Idéznéd, hogy hol tiltja a Biblia Jézus születésének ünneplését? A valódi keresztények számára öröm, hogy a Messiás eljött, ha ti ezt valami rossz dolognak tartjátok, amit nem ünnepelhet meg az ember, akkor nálatok van gond.


Ha pedig nincs ilyen tiltás, akkor az adventisták ugyanúgy lehetnek a megjövendölt felekezet, mint ti állítjátok magatokról.

2019. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Ha valaki egy földi szervezetet olvas ki a Jelenések 12.6-ból és társaiból, az sztem nem ismeri a Bibliát (hadd legyek jóhiszemű). Az apostolok világosan megírták, hogy az egyház az összes újjászületett hívő testének összessége. Tehát a Jelenések a hét gyülekezetről beszél, amit az apostolok alapítottak, főleg Pál. Érdekes, hogy a Jelenések könyve így is kezdi, hogy a hét gyülekezetnek ír...

Tehát a Bibliában nincs megjövendölt egyház. Szerintem

2019. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

"Egyébként pedig a karácsonyt mint Jézus születés napját tartják, ami Biblia ellenes."

Az adventisták nem tartják a karácsonyt Jézus születésnapjának. Hacsak mostanság nem változott a teológiájuk

2019. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Szia,


Szerintem semmit. Egyszerűen csak másképp értik az adott szakaszt.


Üdv. Péter

2019. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ornella Mutti!


Ha sok vallás érvel ezzel, (szerintem azért nem sok, de van egy pár) akkor magad is beláthatod, hogy semmi különleges nincs abban, hogy azt hiszed, hogy a vallásodat megjósolta a Biblia. Ennél fogva nem értem, miért akarod elfogadtatni az emberekkel egzakt módon azt, hogy titekez jósolt meg a Biblia, amikor ezt bárki meg tudja csinálni.


Rosszul tudod egyébként, mert a h.n. adventisták megosztottak ebben a kérdésében - mármint Jézus születésének a megünneplésében. Noha akik nem ünneplik, azok azért nem viszonyulnak olyan ellenségesen a karácsonyhoz azért, mint ti. Jézus születésének a megünneplése egyébként nem Biblia ellenes, hiszen a Biblia SEHOL sem tiltja azt.


Amikor ilyen merész kijelentéseket teszel, akkor MINDIG magad leplezed le, hogy téged nem a Szentírás tanítása érdekel, hanem a szervezeted értelmezése. Ha ugyanis nem a szervezetre figyelnél, hanem a Bibliára pl. ebben a kérdésben, akkor tudnád, hogy amit mondtál, az nem helyénvaló.

2019. szept. 10. 02:30
 8/9 anonim ***** válasza:

" Jézus születésének a megünneplése egyébként nem Biblia ellenes, hiszen a Biblia SEHOL sem tiltja azt."

Attól függ, hogy milyen okból ünneplik. Könnyedén lehet bálványt is csinálni ebből.

Az adventista teológia egyértelműen azt tanítja, h Jézus születésének dátumát pontosan nem tudjuk. Ha valamelyik adventista karácsonyozik, akkor azt nem Jézus születése miatt teszi.

Sok értelme nincs megünnepelni, hisz a Biblia SEHOL nem írja elő. Ráadásul nem ószövetség van, nincsenek ceremóniák. Egyedül az agapé, az isteni szeretet épít. A gyakorló, más felé mutató szeretet. Ennek pontos gyakorlati lépéseit pedig pontosan leírják az apostolok

2019. szept. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

" Sok vallás érvel ezzel. 2


Ja,például ti is. Nem tudom,mitől érzitek különbnek magatokat.

2019. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!