Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallás hogyan magyarázza a...

A vallás hogyan magyarázza a dinoszaurusz csontmaradványokat?

Figyelt kérdés

A vallás hogyan magyarázza a dinoszaurusz csontmaradványokat?

A biblia szerint is max. 7000 éves a bolygó.

A dinócsontok meg legalább 10000 ennyi idősek?

Hogy van ez?

Vagy lehetett egy terraformàlás is akár univerzum szinten új életformákkal ( Sci-fi)?



2019. szept. 14. 10:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Úgy, hogy az értelmes vallásos nem veszi szó szerint a teremtéstörténetet.
2019. szept. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy én fogyatékos voltam-e, de ezen az oldalon hallottam először, hogy ilyen vita létezik. Pedig turbo katolikus kis gyerek voltam és még később is jártam templomba.
2019. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
"Hiszen szemed előtt ezer esztendő olyan, mint az eltűnt tegnapi nap, vagy mint egy őrváltásnyi idő éjszaka"
2019. szept. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Balogh Vajk ***** válasza:
96%

Rengeteg idő és veríték mire a T-Rex-ből háziasítottuk a tyúkot.

Ezen nincs mit magyarázni.

2019. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
A Biblia nem írja, hogy 7000 éves a bolygó, szóval már a legelső megállapításodban tévedtél.
2019. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 szp72 ***** válasza:
82%

A fundamentalisták szerint a dinoszauruszok nem 70 millió évvel ezelőtt haltak ki, hanem egyidősek az emberiséggel.


Kent Hovind a fundamentalizmus egyik nevezetes alakja, ebben a videóban pont erről a témáról értekezik. Amint mond, szerintem nagy hülyeség, de azt tagadhatatlanul érdekesen adja elő.


https://www.youtube.com/watch?v=NHlCPlqjous&t=4s

2019. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
5. Nyilván így nem írja le, de a benne lévő generációkat számolva kijöhet.
2019. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%
Nekem azt mondták a jehova tanúi, hogy a démonyok' varázslattal elvarázsolták a leleteket, hogy megtévesszék az emberiséget! :)
2019. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam arról hittanon, hogy mennyi idős a bokygónk. Az a helyzet, hogy szerintem nem is annyira lényeges. Arra mondjuk kíváncsi lennék hogy jött ki a Bibliából ez a 6000 év, mert ha visszavezették, még akkor is csak az "ember" korát határozhatnák meg vele, azt meg úgy sem tudják megmondani honnan, mettől számít annak az embernek akinek Istenkapcsolata lehetett. Még a tudomány sem tud odabökni egy pontra az időben, hogy na ez már az ember, de ami előtte volt az még nem az.
2019. szept. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
32%

A Biblia egy iránymutatás arra vonatkozóan hogyan teremtsenek élhető kapcsolatokat az emberek. Nem egy egzakt tudományos szakírás.

A tanulságokat kell belőle levonni, nem a szereplők életkorát számolgatni.

2019. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!