Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A különböző keresztény felekez...

A különböző keresztény felekezeteknek mi az álláspontjuk a dinoszauruszokról?

Figyelt kérdés
Csak az érdekelne, hogy a különböző egyházak, vallási csoportosulások miként "építették bele" a hitükbe az őshüllőket, esetleg melyek azok a felekezetek, amelyek tagadják a létezésüket?

2013. júl. 16. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Vannak evolucionisták mint például a katolikusok, más protestáns gyüliknél álalában a hívő dönti el hogy krea. vagy evolucio.

Hovind a Biblia és dinoszauruszok videót nézd meg, szerintem jó dumája van.

2013. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az egyik verzió az az, hogy velünk együtt éltek. A másik, hogy az összes lelet hamisítvány. A harmadik pedig hogy évmilliók óta kihalt élőlények, akik jóval az emberek előtt éltek.
2013. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Én azt gondolom, hogy biztos voltak, mert van bizonyíték.

Örökkévalóság szempontjából viszont nincs jelentősége, nem üdvösség kérdés.

2013. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Az evolucionisták úgy vélekednek, hogy a dinoszauruszok a természet rendje szerint világra jöttek, majd elpusztultak, és aztán az ember megjelenése előtt legalább 60 millió évvel végleg kihaltak. Mások azt a hitet vallják, hogy Isten teremtett minden élőlényt 6 nap alatt, így az ember és a dinoszauruszok egy időben éltek.


Ha szemügyre vesszük a rendelkezésre álló bizonyítokékat, nagyon könnyen választani lehet e két nagyon különböző vélekedés közül. Az egykori Szovjetúnióban működő tudósok arról számoltak be, hogy egy olyan kőréteget találtak, amelyen több mint 2000 dinoszaurusz lábnyomát fedezték fel "emberi lábnyomokhoz hasonló" nyomok mentén (lásd. Alexander Romashko: "Tracking Dinosaurs", 1983). Nyilvánvaló, hogy mindkét fajta lábnyom eredetileg sárba, vagy homokba nyomódott be, mely az idők folyamán megkövült. Arizonában is hasonló felfedezések történtek. (lásd. Pl. Paul O. Rosnau, 1989).


A Bibliában több olyan leírást találunk, ahol lehetséges, hogy Dinoszauruszról van szó. Az egyik Jób könyve 40. fejezetében található leírás a Behemótról, a másik a 41. fejezetben a Leviathánról. Ezek megjelennek még a 74. és 104. zsoltárokban, és Ézsaiás könyve 27. fejezetében.


A behemótnak olyan volt a farka mint egy cédrusfa, a leviathánban pedig egy plesiosaurost vélhetünk felfedezni. Egy apró gondolat még. Nem csak a Bibliában olvashatunk ilyen teremtményekről, hanem sok mitológiában megjelennek például a sárkányok...


Üdv. Péter

2013. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
68%
Úgy látszik Péternek van néhány ilyen sablonja amiket bemásol különböző kérdéseknél, tisztára mint egy agyatlan droid.
2013. júl. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Nem illeszkedik a hitünkbe, de nem tudjuk tagadni se a tényt, ezért alakítsuk úgy, mintha benne lenne a Bibliába, és illeszkedjen a vallásunkba.
2013. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Pendulum92 ***** válasza:
83%
Meg végül is a frédi és béniben is együtt élnek a dinók az emberekkel :D
2013. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Foleg amerikai protestans csoportok szerint sosem leteztek oslenyek; a csontokat, leleteket Isten sajatkezuleg szorta szet, hogy ezzel az emberek hitet probara tegye.


Hasonloan magyarazzak a radioaktiv kormeghatarozast es a tudomany egyeb eredmenyeit. A radioaktiv bomlas menetet, a kozmikus sugarzast stb Isten valamifelekepp modositotta, hogy ugy tunjon a mai embereknek, mintha a vilag evmilliokon keresztul letezett volna. Ezzel teszi probara az emberek hitet. A kishituek, akik a Biblia helyett a tudomanyos eredmenyeknek hisznek, azok elbuktat a szemeben, es jaj lesz nekik...


Vagyis ez is egy mod arra, hogy az archeologiai leleteket beepitsek a vallasba. Ha jol vettem eszre, az amerikai fundamentalistak koreben eleg nepszeru ez a gondolkodasmod.

2013. júl. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8-as!


Ezt eddig nem tudtam, és bevallom ekkora baromságot se nagyon hallottam. Tehát akkor szerintük Isten szándékosan félrevezeti, becsapja az embereket. Ez is egy elképzelés...

2013. júl. 18. 10:49
 10/15 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Köszönöm 8-as rég szakadtam ilyen jót :D
2013. júl. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!