Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » YHVH mekkora bizonyossággal...

YHVH mekkora bizonyossággal Isten?

Figyelt kérdés
Minden Isteni kritériumnak megfelel?

2019. szept. 22. 03:47
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

A tetragrammaton,az Ószövetségben Izrael istenének a neve.

Örökkévaló,vagy Mindenható.

2019. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

"Izrael Istenének a tetragrammája"


Hát ez nem teljesen fedi a valóságot. Az Tény, hogy Ábrahám leszármazottjai lettek a választottak, de bárki bármilyen "származású" ember lehetett az imádója, csak ugyanazokat kellett betartania mint a választottaknak.

"legyen ugyan olyan mint a Benszülött."

(3Mózes 19:34) 34 Olyanok legyenek nektek, mintha közületek valók volnának.. . .

(2Mózes 12:49) 49 Ugyanaz a törvény vonatkozik az izraelitára és a köztetek lakó bevándorlóra is.”

(3Mózes 24:22) 22 Ugyanazok a bírói döntések vonatkozzanak a bevándorlóra és az izraelitára is, . . .

(4Mózes 15:16) 16 Ugyanaz a törvény és bírói döntés legyen érvényes rátok és a köztetek lakó bevándorlókra.«”


Ábrahámnak azt az igéretet tette, amit Mai napig is érvényben tart, hogy a Föld minden nemzete áldásban részesül a mag, Jézus által.

2019. szept. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Jehova igérte meg ezt és nem Jézus. Jézus azt a feladatot végezte el, ami által ez megvalósul. Mindenki aki elfogadja ezt, áldásban részesül, a Fia által, aki mindenben megfelelt, hogy érvénybe lépjen a megváltás az emberiség számára, Jehova pedig elfogadta az áldozatot, mint megfelelőt, amiben semmi hiba nem volt.
2019. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Jahve "én vagyok", a Biblia Istene. Ő szólította meg a gyilkos Mózest az égő csipkebokorból. Azt állította ő Ábrahám istene. Mózes elhitte neki, de nem járt utána. Ábrahám istene, leült vacsorázni az emberekkel, Jahvéra még ránézni sem lehet, mert meghalsz. A teremtő teremtett. Jahve vérszomjas, büntető. Ő a hadsereg vezetője. Jahve nem más, mint Jézus. Ő is a seregek ura, János apokalipszisében, és ő is úgy mutatkozik be "én vagyok".

Jézus nem Isten, ő az első teremtmény, a Logosz. Jahve nem Isten.

2019. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4@


Mózes nem volt gyilkos, önvédelemből ölt.


-Ha Jahve azt mondja ő Ábrahám Istene akkor ő az. Miért kellett volna ellenőrizni? Ha Isten szava nem bizonyoság, akkor mi lenne az?


"Én vagyok"kifejezést én is használom, mégsem vagyok Isten.

2019. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

Nem magát védte Mózes, hanem egy másik hébert. Miután megölte az egyiptomit, a homokba rejtette testét. Másnap mikor ugyanaz a héber ismét verekedet, Mózes ismét odament, de az rászólt: engem is megölsz, mint az egyiptomit?


Bizony-bizony te is lehetnél Isten. Ha az akkori népnek úgy mutatkozol be: Én vagyok! Ábrahám Istene. Megmutatod az okostelódat és sima ügyed van.

2019. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a héber verekedett és az egyiptomi megérdemelte.

Amúgy ezt matematikai-logikai uton nem lehet teljes bizonyossággal belátni.

2019. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ja egyébként nem lehet isten, mert az én vagyok.
2019. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!