Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy viselnéd, ha bizonyosságg...

Hogy viselnéd, ha bizonyossággal kiderülne, hogy az égvilágon semmilyen spiritualitás nem létezik? (sem Isten, sem szellemek, sem halál utáni élet, stb. )

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 16:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
én ezt tényként kezelem már régóta. illúzióromboló, megkérdőjelezi az élet értelmét, de sajnos ez van.
2010. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem törne le,mert eddig sem hittem ilyesmikbe,és 40 éve már ebben a tudatban éldegélek...
2010. okt. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

egyérsze vigasztalna. nincsisten, akkor én irányítok. Legalábbm ég esélyem van és nem csak egy játékbaba vagyok. Nincsenek szellemek...abszolut lesz*rom. Halál utáni élet? ne ekressünk kapaszkodókat, mulandó ez a sz*r legalább nem kell sokszor végigcsinálni:D

alapvetően nem sok ilyenben hiszek, ugyhoyg azthiszem nem törnék össze lelkileg.

2010. okt. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Megnyugodnék, hogyha meghalok, akkor nem kell esetleg tovább gondolkodnom, és várni a végtelen végét, hanem egyszerűen nem vagyok, és kész :)
2010. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
86%
Nagyon megdöbbentene, "hitetlenül" (!) csóválnám a fejem, de ennyi. Hitem szerint egy tisztességes, becsületes ateista ugyanolyan értelmesen, céltudatosan él, mint egy bölcs, igazi hívő (akikből nagyon kevés van).
2010. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
43%

Elmormognám az alábbi verset (Swinburne: Perszefoné kertje):

From too much love of living,

From hope and fear set free,

We thank with brief thanksgiving

Whatever gods may be

That no life lives forever;

That dead men rise up never;

That even the weariest river

Winds somewhere safe to sea.


magyarul:


Megszabadulni végre!

menj remény, szerelem!

nézünk hány istenségre

s köszönjük szüntelen,

hogy nem örök az élet,

hogy holt nem kel, nem ébred,

s folyó bármerre téved,

tengerben elpihen.

2010. okt. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Innék egy sört bánatomban.

Eddig mindig örömömben ittam.

2010. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Az elozo eleteimben sem hittem a reinkarnacioban, valaki megis az ellenkezojerol akar meggyozni, mert rendszeresen uj testben kezdek uj eletet.
2010. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Körberöhögném azokat, akiket ez megdöbbent.
2010. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
Akkor röhögd körbe Einstein sírját:)
2010. okt. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!