Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti nem gondoljátok, hogy az a...

CzeneGalaxy kérdése:

Ti nem gondoljátok, hogy az a tény, hogy az Ansvers in Genesis és hasonló (kreacionista) szervezetek fenn tudnak egyáltalán maradni (ma, a 21. században), az emberi megvezethetőség és manipulálhatóság netovábbja?

Figyelt kérdés
Valahol azt is olvastam, hogy az Egyesült Államok lakosságának fele (!) szó szerint érti és mint történelmi tényt, fogadja el Noé bárkája és az özönvíz történetét. Ez szerintem úgyszintén a megtéveszthetőség és tájékozatlanság netovábbja, főleg a világ egyik legfejlettebb országában. Szerintem ez az arány biztos, hogy túlzó, én nem tudom elhinni, hogy ennyien vannak, akik így vélekednek, ez egyszerűen abszurd. Nektek milyen tapasztalataitok vannak kreacionista nézeteket vallókkal? Itt nem magában az Univerzum teremtettségében hívőket értem, hanem az ilyen fundamentalista, a Bibliát szó szerint értőket, akik szerint a Föld 6000 éves, stb.

2019. szept. 23. 16:56
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Answers in Genesis a szervezet neve, a kérdésben el van írva.
2019. szept. 23. 16:58
 2/18 anonim ***** válasza:
53%

Dehogynem. Pont, mint az asztrológiamániások, a vonzás törvénye fanatikusai, stb.

A gondolkodás megterhelő, ha az ember nincs hozzászokva, a világképünk megkérdőjelezése pedig bizonytalansághoz vezet, ezért ijesztő. A legtöbb ember ezért szimplán csak érzelmi alapon elhisz vagy elutasít dolgokat.

2019. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

A dolog az angolszász és a kontinentális európai kultúra különbségéből adódik.


Az angolszász társadalomnak van egy tulajdonsága, ami egyszerre hatalmas erőssége és gyengesége is neki:


Ott ha kijelentik, hogy valami törvény, akkor az emberek többsége szó nélkül betartja. Nem keresnek kiskapukat, nem sillabizálnak, hogy kiforgassák és előnyükre használják, nem oldanak meg semmit okosban, ez a törvény, ezt jelentették ki, kész, ezt kell csinálni.


Ez az oka annak, hogy Amerikában sokkal alacsonyabb a korrupció, mint Európában, és emiatt úgy fel tudtak fejlődni, és ez az oka annak is, hogy a vallásban szó szerint hisznek.


A Biblia kimondta, a Biblia Isten szava, ez a törvény, ha azt mondta, hogy tényleg volt Noé Bárkája, a Cethal tényleg megette Jónást, a világot tényleg 6 nap alatt teremtette Isten, akkor ebben fogunk hinni, mert Keresztények vagyunk és a keresztény Isten szavát követi, Isten szava pedig a Biblia!



Most ezt állítsuk szembe a kontinentális Európával pl. Franciaország, Magyarország, vagy akár a Latin Amerikai országokkal pl. Argentina, Mexikó:


Itt már mióta van civilizáció, ókori Róma, középkor, újkor stb. az emberek állandóan kiskapukat kerestek, hogy meg tudjanak élni. A középkorban voltak jobbágyok akik titokban megtanultak alapszinten latinul olvasni, hogy aztán a földesúr dekrétumaiban kiskapukat keressenek, és így előnyre tegyenek szert.


A vallásban is, katolikus köntösben egy csomó pogány szokást megtartottak, a Reneszász óta a tudósok is hatalmas mértékű energiát fektettek a Teológia tanulmányozására, hogy az új felfedezéseik (pl. heliocentrikus világkép, evolúció, Univerzum valódi kora) kompatibilis legyen a kereszténységgel, így egyszerre kutathassák a világot, és ne is kopogtasson az inkvizíció.


A magyarok is mindenhol kiskapukat keresnek, mindent okosban oldanak meg. Mi Európaiak és Latin Amerikaiak mesterei lettünk annak, hogy hogyan tartsuk meg a kecskét és a káposztát is, ez pedig a vallási és a világi törvényekben is visszaköszön.

2019. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
11%

A Föld nem 6000 éves. Viszont Noé élete és a történések valóságosak. Ez nem manipulálás, hanem igazság. Miért mondom ezt?

Maga a megváltó királyunk, történelmi tényként utalt Noéra, és az akkor történt eseményre, valamint Isten szavára, a Bibliára úgy utalt, mint abszolút igazságra. Ez azt jelenti, hogy Noé élete és a vele történtek, nem hazugságok, Isten nem irattatott le hazugságokat.

(Lukács 17:26, 27) . . .ahogy Noé napjaiban történt, úgy lesz az Emberfiának napjaiban is: 27 ettek, ittak, nősültek és férjhez mentek, addig a napig, amelyen Noé bement a bárkába, és eljött az özönvíz, és mindnyájukat elpusztította. . .

(János 17:17) . . .A te szavad igazság.

2019. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

"Maga a megváltó királyunk, történelmi tényként utalt Noéra"

Sosem utalt rá, hogy történelmi tényként tekintene ezekre a történetekre.

Emberek nap mint nap idéznek mítoszokból, mesékből, filmekből, anélkül hogy azt képzelnék hogy azok történelmi események lennének.

2019. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

"Sosem utalt rá, hogy történelmi tényként tekintene ezekre a történetekre."


Nem?

Az imént idéztem, hogy utalt rá. Azt mondta: ahogy a Noé napjaiban történt. Vagy is megtörtént esetként hozta fel, s ezzel párhuzamot vont az Ő eljövetelére, amikor az emberek a minden napi dolgaikat végezve, semmit nem vesznek észre, csak mikor szembesülnek az itélettel, és annak végrehajtásával.

2019. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%

"Nem?


Az imént idéztem, hogy utalt rá."

Nem. Idézted, hogy idézett egy ismert történetből. Azt sehol egy szóval nem említette, hogy ez a történet szerinte bármivel is valóságosabb lenne, mint más korabeli történetek.

Pl én is tudom azt mondani hogy mittudomén, mint ahogy a Mad Max világának napjai teltek, olyan sivár jövő vár ránk ha tovább pazaroljuk esztelenül a bolygónk energiaforrásait. Ettől még életemben nem gondoltam hogy a Mad Max akár történelmi elbeszélés, akár prófécia lenne. Értelemszerűen egy kitalált történetről van szó, de mivel a másik fél jó eséllyel látta már a filmet, vagy legalább hallott már róla, ezért szemléletes példa lehet ha ezen az ismert történet elemeit szembeállítom a valósággal. Ettől még az említett sztori nem válik maga is valósággá.

2019. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem "az emberi megvezethetőség és manipulálhatóság netovábbja" inkább az, hogy olyan könyvek megjelenhetnek, mint: "Társ egy életen túl is - Kis kedvencek üzenetei a túlvilágból" [link]

Az összes általam eddig látott EZO-s ostobaságon túltesz. Ma jártam egy könyvesboltban, a természettudományos könyvújdonságokat szerettem volna megnézni és ott akadtam erre a förvedményre. Noéval semmi gond, egyszerűen művelődnöd kellene, mennyi közvetett bizonyíték van arra, hogy élt valamikor. Ezeket egymás mellé teszed és megvilágosodsz !

2019. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Anahystor ***** válasza:
48%

"Maga a megváltó királyunk, történelmi tényként utalt Noéra, és az akkor történt eseményre, valamint Isten szavára, a Bibliára úgy utalt, mint abszolút igazságra. Ez azt jelenti, hogy Noé élete és a vele történtek, nem hazugságok, Isten nem irattatott le hazugságokat."



Azt azért erőteljesen el kell határolni, hogy valaki élt valamikor (mint személy) illetve hogy az illetővel megtörténtek bizonyos csodálatos események!


Pl. Jézus neve említve van néhány írott műben, így ezek alapján valószínűsíteni lehet egy Jézus nevű vallásalapító létezését. De ez nem jelenti azt, hogy a róla szóló mendemondák (melyek belekerültek a Bibliába) feltétlenül igazak lennének.



Az alapjában véve az, hogy Noé neve a Bibliában előfordul, mint Jézus beszédében megemlített ember, semmiféle bizonyítékot nem jelent arra, hogy a róla szóló történet (azaz a vízözön) igaz lenne, arról nem beszélve, hogy magának maguknak a Jézus szájába adott szövegeknek a hitelessége is erősen kétséges!


Probléma tehát, hogy Jézus szavai több helyen önellentmondásosak, valamint az evangéliumok maguk is ellentmondanak egymásnak, valamint az Isten szava ezért igaz a Biblia, című körkörös érvelési hiba fennáll)

2019. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem engedjétek el a témát, lányok! Évek óta itt gyötrődtök. A törzsfejlődés és a nagy bumm ugyebár totálisan megbukott, a teremtést nem fogadjátok el... Kénytelenek lesztek valami új alternatívát kitalálni. Ez persze nehéz lesz
2019. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!