Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti nem gondoljátok, hogy az a...

CzeneGalaxy kérdése:

Ti nem gondoljátok, hogy az a tény, hogy az Ansvers in Genesis és hasonló (kreacionista) szervezetek fenn tudnak egyáltalán maradni (ma, a 21. században), az emberi megvezethetőség és manipulálhatóság netovábbja?

Figyelt kérdés
Valahol azt is olvastam, hogy az Egyesült Államok lakosságának fele (!) szó szerint érti és mint történelmi tényt, fogadja el Noé bárkája és az özönvíz történetét. Ez szerintem úgyszintén a megtéveszthetőség és tájékozatlanság netovábbja, főleg a világ egyik legfejlettebb országában. Szerintem ez az arány biztos, hogy túlzó, én nem tudom elhinni, hogy ennyien vannak, akik így vélekednek, ez egyszerűen abszurd. Nektek milyen tapasztalataitok vannak kreacionista nézeteket vallókkal? Itt nem magában az Univerzum teremtettségében hívőket értem, hanem az ilyen fundamentalista, a Bibliát szó szerint értőket, akik szerint a Föld 6000 éves, stb.

2019. szept. 23. 16:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%

"A törzsfejlődés és a nagy bumm ugyebár totálisan megbukott"

Erről valahogy a tudományos közösséget elfelejtették értesíteni...

2019. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
14%

"Erről valahogy a tudományos közösséget elfelejtették értesíteni..."

Szegény barátom, évek óta itt gyötrődsz:) Tudom, h neked csak az evós tudósok a tudományos közösség, de ez attól még nem lesz igaz.

De ha csak ez a bajod, akkor értesítsd őket

2019. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

"Tudom, h neked csak az evós tudósok a tudományos közösség, de ez attól még nem lesz igaz."

Nem. A tudományos közösség az, akik tényleges tudományos munkákon dolgoznak, tanulmányokat publikálnak tudományos szaklapokban, stb.

Kreós foteltudósok, akik semmit nem tudnak letenni az asztalra, és egy darab tudományos tanulmányt sem mutattak fel soha ami őket igazolná, értelemszerűen nem tartoznak ebbe a közösségbe.

2019. szept. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14%

"Nem. A tudományos közösség az, akik tényleges tudományos munkákon dolgoznak, tanulmányokat publikálnak tudományos szaklapokban, stb."

Tudom. De te ezt mégsem tudod, hisz csak az evós tudósokat tartod tudományos közönségnek, függetlenül az ócska, könnyedén cáfolható, tanulmánynak nevezett pletykalap szintű írásaik ellenére, melyeket logikailag és természettudományosan is nevetségesen könnyű cáfolni. Ennek ismeretében is jelentettem ki, h a törzsfejlődés végleg megbukott. Már csak ti tartjátok életben, vakhitűek, ill. istengyűlölők.


"Kreós foteltudósok, akik semmit nem tudnak letenni az asztalra, és egy darab tudományos tanulmányt sem mutattak fel soha ami őket igazolná, értelemszerűen nem tartoznak ebbe a közösségbe."

Hát még mindig jobb, mint milliárd dollárokat költeni egy gyermekien könnyen cáfolható fantasy-marhaságra, mint a törzsfejlődés, az abiogenezis és a nagy bumm. No meg a társai.

Ráadásul a kreacionisták, az ID-sek, és a törzsfejlődéstagadó tudósok ezrei pakolták le tanulmányaikat.

Rajtad kívül már mindenki olvasta és elfogadta ezeket.


Azt a sok milliárdot használhatták volna jobb célokra is, mint a saját mesebeli vágyálmukat kiszolgálni. Az evós tudósok az emberiség ellenségei. És még mindig költik a lóvét...

2019. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

"Ráadásul a kreacionisták, az ID-sek, és a törzsfejlődéstagadó tudósok ezrei pakolták le tanulmányaikat."

Milyen ezrei? Egyszer megpróbálták megmutatni, mennyire hú de sokan vannak. Valami háromszáz körüli szám jött össze.

Ez azért elég jelentéktelen a sok százezer többi tudóshoz képest, akik mellesleg a kreacionistákkal ellentétben ténylegesen tevékenykednek is a saját szakterületükön.


Mellesleg hol vannak ezek az állítólagos tanulmányok? Múltkor is kértem tőled, mégsem tudtál egyet sem mutatni.

Tudod, a tudományos tanulmány még mindig olyan dokumentált megfigyeléseken, kísérleteken alapuló, ellenőrzött cikk, ami minden szempontból megfelel a tudományos módszertan követelményeinek. Ilyesmit eddig valahogy nem produkált a kreacionista közösség...

2019. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Anahystor ***** válasza:

"Ráadásul a kreacionisták, az ID-sek, és a törzsfejlődéstagadó tudósok ezrei pakolták le tanulmányaikat.

Rajtad kívül már mindenki olvasta és elfogadta ezeket."


Hát én sem olvastam, mert sehol nem találom ezeket, így elfogadni sem tudtam.

Tudsz néhányat linkelni?

2019. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Anahystor ***** válasza:
Nos, jönnek linkek, vagy csak blöfföltél?
2019. szept. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Anahystor ***** válasza:

Hát ez a blöff se jött be!


:-)


Megint vesztettél!

2019. szept. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!