Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a zsidó papok feszítették...

Ha a zsidó papok feszítették meg Jézust és Jánost pedig börtönbe záratták, akkor ezek után miért érezték annyira magukénak ezt a vallást a mai napig, mikor korántsem volt kristálytiszta szerepük a biblia szerint?

Figyelt kérdés

Igen a rómaiak feszítették meg Jézust és ők is zárták Jánost börtönbe. De igen erős zsidó papi nyomásra.

A keresztény feszítéseknél pedig igen kis réteg volt keresztyén, így semmi beleszólásuk vagy ellenállásuk nem volt a zsidó papi többséggel.

Mondható a zsidóságnak több negatív szerepe is volt a Bibliában. Akkor ma miért érzik ennyire magukénak ezt a vallást?



2019. szept. 24. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
A zsidók nem keresztények és vice versa. Vagy csak nem igazán értettem a kérdést?
2019. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem nagyon érezték magukénak, annyira nem, hogy kegyetlenül üldözték a keresztényeket amikor még lehetőségük volt rá. Például Szent István első vértnút is halálra kövezték.
2019. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A zsidók nem a keresztény vallást érzik magukénak.Ők most is várják a Messiást,Jézust nem ismerik el annak.
2019. szept. 25. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van! A zsidóság alapvetően és alapjaiban sem tudják és érzik magukénak a keresztény vallást!


Így van, a mai napig várják a Messiást, mivel Jézust nem fogadták el annak. Majd az idők végén elfogadják messiásnak a hamis antikrisztust!


Jn.5,43.Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be engem; ha más jőne a maga nevében, azt befogadnátok.

2019. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Jézus egyetelen messiási kritériumnak sem felel meg. Keresztények istennek hiszik. Ez pedig istenkáromlás.
2020. jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!