Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Biblia szerint Jézus második...

Biblia szerint Jézus második eljövetelének feltétele a zsidó állam létezése?

Figyelt kérdés
Amennyire utánaolvastam az amerikai evangélisták így gondolják. És ez még semmi. Ezek a keresztények azért támogatják Izrael államát, mert ettől várják az utolsó idők eljövetelének felgyorsítását. Közel-keleti apokalipszist akarnak, ezzel arra kényszerítve Jézust hogy újra eljöjjön. Van ennek bármilyen Bibliai alapja? Akkor jön el Jézus ha létezik egy zsidó állam és kirobban az apokalipszis?

2019. máj. 17. 10:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emberek nem bírják kikényszeríteni Jézus eljövetelét. Még ő sem tudta mikor lesz a vég. Egyedül Isten tudja. Majd ha Isten szól, hogy "Jézus Földre lépj", akkor mehet csak.


Esetleg valahogy a Jelenések könyve kapcsán vélekednek úgy hogy egy zsidó államnak kell léteznie ahhoz. Mert az ottani homályos fogalmazásban erre jutottak. Olyan mint a Nostradamus jóslatok.

2019. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez a Dániel 9.25-27-ből van, ami szerintem egyértelműen Jézus 1. adventjére utal. Szóval szerintem ez tévedés. De igen, azt tudom, hogy az adventisták is várják az új jeruzsálemi templom megépítését, mert addig - szerintük - nem jön el a vég
2019. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
És egyet is értek az előttem szóló másik 35%-ossal
2019. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem jól tudod, 35%-os. Az adventista teológiában semmiféle jelentősége nincs sem a zsidó államnak, sem magának a zsidó népnek. Az ő egyháztörténelmi szemléletük szerint Isten a megbízást minden egyháztörténelmi korszakban más keresztény közösség(ek)nek adta. Lásd a Jel 2-3. fejezetben szereplő levelek historikus értelmezését - amelyhez azért hozzáteszem, hogy nem adventista találmány.
2019. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Jézus második eljövetelét, a világméretű apokalipszis folyamata jelzi. S akár hiszik akár nem, ez 1914-óta folyamatosan zajlik, egyre nagyobb méreteket öltve.

Jehova pedig, az Izraelitákat mint nemzetet elvetette, mivel megszegték a szövetséget, és az újszövetség követét is megölték, mert nem ismerték fel meglátogatásuk idejét, csak néhányan.


Kényszerítve? Jehova tervét nem lehet kényszeríteni, sem időben, sem megoldásban. Az első században is azt gondolták, hogy a messiás, a Római uralom alól fogja megszabadítani Őket, és a tanítványok közül is azt gondolták, a földön lesz Királyság, emberi uralkodóval.

Súlyosan tévedtek. Több 1. millió ember halt meg, s csak azok menekültek meg, akik megfogadva Jézus tanácsát a hegyekbe menekültek, mikor látták a jeleket.


Nincs Bibliai alapja, Isten más megoldást tervezett, és az zajlik, az benne van a Bibliában, még sem veszik észre sajnos.

Az apokalipszis pedig már folyamatban van. Isten királysága, kinevezett királyával, az egész Földet érintő "háború" alá vonja. S az angyalok a felkent keresztényekkel, Jézussal az élen fogja Isten ítéletét végrehajtani.

2019. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 imakommandós ***** válasza:
18%

A fő kérdésedre hemzseg a Biblia a válaszoktól. Még az újszövetségből is tudok példát mutatni.


Viszont, hogy ebből milyen következtetést vontál le a kifejtésben, arra nem tudom hogyan jutottál.

Istent nem lehet kényszeriteni és Ő nem is kér engedélyt senkitől mert azt tesz amit akar és akkor amikor akarja.

Az ember csupán vagy munkatársként partnere ebben vagy akadályozójaként az ellensége. Ezt jó lenne ha nagyon sok keresztény is felfogná.

2019. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%
A Biblia egy mesekönyv, a Jézuska egy irodalmi alak, de ha már a történetet nézzük, kétszer eljött már, egyszer amikor szűzen megszülték, másodszor amikor feltámadt, maximum a harmadik eljövetelére lehetne aspirálni, ha nem dajkamese lenne gyermeklelkű felnőtteknek az egész humbug.
2019. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus második eljövetelének feltétele a zsidó állam létezése"


Isten nem nacionalista. S maga az, hogy nem ismerték fel Isten küldöttjét, a fiát, nagy hiba volt. Ezért Jehova a nemzetek felé fordult, és közülük választ népet a nevének.

(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.

Ezért a minden nemzetből népből lesznek neki népe, akik megtermik azokat amiket a valamikori népe nem tette.

2019. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ennek semmi köze hozzá. Teljesen mindegy, hogy létezik-e zsidó állam vagy sem, teljesen mindegy, hogy építenek-e új templomot vagy sem, Isten döntéseit ezek nem határozzák meg. Elég abszurd lenne, ha Istennek efféle engedély kéne, hogy megtegyen bármit.

Jézus valóban beszélt például a jeruzsálemi templom pusztulásáról, de nem mondta sehol, hogy akkor jön el újra, ha visszaépítik.

2019. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 lilla64 ***** válasza:
90%

Ezt a fundamentalisták terjesztik az amerikai politikával van összemosva.

A keresztény világ nagy része nem tartja hitelesnek.

2019. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!