Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hazudik Jézus a tanítván...

Miért hazudik Jézus a tanítványainak?

Figyelt kérdés
9Jézus így válaszolt: „Nem tizenkét órája van a napnak? Aki nappal jár, nem botlik meg, mert látja a világ világosságát. 10Aki azonban éjszaka jár, megbotlik, mert nincs világossága.” 11Aztán így folytatta: „Barátunk, Lázár elaludt, de elmegyek és fölébresztem.” 12„Uram, ha alszik, akkor meggyógyul” – felelték a tanítványok.13Jézus Lázár haláláról beszélt, de ők azt hitték, hogy alvásáról beszélt. 14Ezért Jézus világosan megmondta nekik: „Lázár meghalt. 15Miattatok örülök, hogy nem voltam ott, hogy higgyetek.

2019. szept. 25. 03:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az igen!

12 órát elmélkednek, aztán elszabadul a pokol? Mindenki eszét veszti😁?

2019. szept. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt viszont beismeri, hogy hazudik. Pont, mint egy Öszödi beszéd:


„Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. 42Tudom, hogy mindig meghallgatsz. Csak a köröttem álló nép miatt mondtam, hogy higgyék: te küldtél engem.” 

2019. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Akkoriban dupla órákkal számoltak. Jézus halálának leirásából is látszik ez, meg egyébként is...


Az elalvás pedig arra utal, hogy fel lehet kelteni.

Egyébként a megelőző sorokból kiderül, hogy az éjszaka, mint máshol is az emberi sötétségre, nemtudásra, az Istentől való eltávolodást jelenti. Lázár megvilágosodott, Jézus szóhasználatával élt, de mikor távol került tőle, hitetlenek közé, ő is elvesztette hitét, a világosságát, a (szeme) világát, azaz a látását. Jézus szóhasználatával meghalt.


Világ = mindenség

Világ = fény, fényesseg (világosság)

Világ = szeme világa, azaz látás

Lástás = az igazság (Ige) látása azaz megVILÁGosodás

"Én vagyok az Igazság.. és az Élet"


Igen, ez csak magyarul ér össze!

2019. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Hazudni nem tilos a Biblia szerint. Sőt az egyik fő üzenete ez, hogy a szeretet fontosabb, mint az igazság érvényre juttatása. A Tízparancsolatban csak a felebarát elleni hamis tanubizonyság tiltott. A kegyes hazugság, azaz felebarátunk érdekében mondott hazugság dícsérendő.
2019. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Amit Jézusról tudok, az azt üzeni nekem, hogy a te kérdésed azt mutatja, hogy nem csak dilettáns vagy, de még elvetemült is, hogy egyáltalán ilyet le mersz írni!
2019. szept. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ilyen ostobaságot életemben nem hallottam és nem olvastam! Jézus mi a fenét hazudott volna????

Azt, hogy Lázár halálát úgy értelmezi, hogy nem elmult, hanem elaludt és ő felébreszti??? Ez miért lenne hazugság???

2019. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ján.11;

15. És örülök, hogy nem voltam ott, ti érettetek, hogy higyjetek. De menjünk el ő hozzá!

40. Monda néki Jézus: Nem mondtam-é néked, hogy ha hiszel, meglátod majd az Istennek dicsőségét?

41. Elvevék azért a követ onnan, a hol a megholt feküszik vala. Jézus pedig felemelé szemeit az égre, és monda: Atyám, hálát adok néked, hogy meghallgattál engem.

42. Tudtam is én, hogy te mindenkor meghallgatsz engem; csak a körülálló sokaságért mondtam, hogy elhigyjék, hogy te küldtél engem.

43. És mikor ezeket mondá, fenszóval kiálta: Lázár, jőjj ki!


Itt sem hazudott Jézus. Mind ez azért történt így, hogy higgyenek Jézusban és, hogy elhiggyék végre, hogy Ő tényleg Istentől jött, hogy Ő az igazi Megváltó, Messiás!

2019. okt. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is azt mondtam anyuéknak, hogy józan voltam a hétvégén. Ha nem hisznek bennem, legközelebb nem adnának pénzt!
2019. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!