Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hinni Istenben, de rossz...

Hinni Istenben, de rossz embernek lenni, vagy Istent tagadni, de jó embernek lenni. Mi a jobb?

Figyelt kérdés

Ha valaki nagyon hisz Istenben, mindig imádkozik, de a többi emberekkel nem becsületes és a környezetére nem vigyáz. Valaki meg egyáltalán nem hisz Istenben, de mindenkivel jó dolgokat tesz és próbál mindent megóvni.


A második a "pokolba" jutna a hitetlensége miatt? Ez így igazságos?


2019. szept. 26. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk katolikusoknak az első pontról tanították azt, hogy az egyik halálos bűn. De a Bibliában is benne vagy, hogy a démonok is hisznek.
2019. szept. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A második a jobb. Van vmi olyasmi hogy van 100 bárányod, az egyik megszökik. A pásztor elmegy megkeresni azt az egyet, mert 1 megtérő többet ér (vagy ér annyit?) mint 99 igaz. Valami ilyesmi a sztori. Szóval inkább a második szerintem. De nem csak ez a két véglet van
2019. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha valóban hiszünk Istenben, s ennek ellenére gonoszok vagyunk, rosszat teszünk másoknak, akkor Krisztus szerint elkárhozunk. Ha valakinek nincs hite, de igyekszik jó lenni, segíteni másoknak, az olyan Krisztus szerint, mintha vele tennénk mindazt és a végén jóbbjára állhat majd az illető.


"Akkor a király így szól a jobbja felől állóknak: ‘Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba az országot, amely nektek készült a világ teremtése óta. Mert éheztem és ennem adtatok, szomjaztam és innom adtatok, idegen voltam és befogadtatok engem, mezítelen voltam és felöltöztettetek, beteg voltam és meglátogattatok, fogságban voltam és eljöttetek hozzám.’ Akkor az igazak megkérdezik majd tőle: ‘Uram, mikor láttunk téged éhezni, és tápláltunk téged, vagy szomjazni és inni adtunk neked? Mikor láttunk mint idegent, és befogadtunk, vagy mezítelenül, és felöltöztettünk téged? Mikor láttunk betegen vagy fogságban, és meglátogattunk téged?’ A király így válaszol majd nekik: ‘Bizony, mondom nektek: amikor megtettétek ezt egynek e legkisebb testvéreim közül, nekem tettétek.’

Ezután a balján levőknek ezt fogja mondani: ‘Távozzatok tőlem, átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és az ő angyalainak készült. Mert éheztem és nem adtatok enni, szomjaztam és nem adtatok inni, idegen voltam és nem fogadtatok be, mezítelen voltam és nem öltöztettetek föl, beteg voltam és fogságban, és nem látogattatok meg engem.’ Erre azok is megkérdezik: ‘Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, mint idegent vagy mezítelenül, betegen vagy a fogságban, és nem szolgáltunk neked?’ Akkor ő így felel majd nekik: ‘Bizony, mondom nektek: amikor nem tettétek meg ezt egynek e legkisebbek közül, nekem nem tettétek meg.’ És elmennek majd, ezek az örök gyötrelemre, az igazak pedig az örök életre.«"


Illetve mint írták, az ördögök is hisznek, mégis elkárhoznak:

"Hiszed, hogy egy az Isten – és jól teszed. De az ördögök is hiszik ezt – és mégis remegnek!"

2019. szept. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Attól függ a kereszténység mely ágát vallod. A katolikusok szerint még egy ateista is bejuthat a Mennyországba, ha jó és igaz ember volt, de mindenben tagadta az Istenhitet és a vallási dogmákat.

A protestánsok szerint kizárólag a hit által lehet üdvözülni, tehát csak azon ember juthat be a Mennybe, tetteitől függetlenül aki hisz Jézusban és a Biblia megfelelő interpretációjában.

2019. szept. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Van azonban egy bűn, amely megbocsáthatatlan, elkerülhetetlenül örök halálba taszít. Ha valaki nem hajlandó elfogadni Isten megtérésre intő jóságát (Róm 2:4), és Isten kegyelmét folyton visszautasítja, végül elköveti azt."


[link]


Ha egyáltalán nem hiszünk Istenben, az nem ezt jelenti?

2019. szept. 27. 07:50
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Legyél jó ember.

A hitedet te tudod váltogatni?

Mert más nem nagyon. Ha hiszel, akkor hiszel, ha meg nem, akkor nem.

2019. szept. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyik sem.

Isten üzenete tartalmazza a miérteket:

(Jakab 2:19, 20) 19 Ugye hiszed, hogy egy Isten van? Jól teszed. Csakhogy a démonok is hiszik, és rettegnek. 20 De akarod-e tudni, ó, te balga ember, hogy a hitnek tettek nélkül semmi haszna?

Azzal, hogy valaki elhiszi hogy van Isten és napi 5000 imát mond, még nem jelent semmit, nem is hallgatja meg:

(Ézsaiás 1:15) 15 Amikor kitárjátok karotokat, elrejtem a szemem előletek. Ha sokat imádkoztok is, én nem hallgatlak meg titeket....

"egyáltalán nem hisz Istenben, de mindenkivel jó dolgokat tesz"

Jézus a következőket mondta: (Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.

A mindenkivel jó dolgokat tesz, mennyire egyezik Isten szándékával? Sátán is tud "jó dolgokat tenni," de nem járul hozzá Isten szándékának megvalósulásához.

Ha valaki nem hiszi, hogy létezik az életnek forrása, emberi szemszögből nézve, tehet jót, de nem teszi azt amit Isten kér, mert hát nem is hiszi hogy Ő van:

(Héberek 11:6) 6 Hit nélkül pedig lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elé járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazza azokat, akik igazán keresik őt.

Jézus pedig a következőket mondta:(Máté 12:30) 30 Aki nincs az én oldalamon, ellenem van,. . .

(Márk 9:40) 40 Mert aki nincs ellenünk, az mellettünk van.

Harmadik lehetőség nincs.


Kedves Kérdező. A pokol nem egy kinzásra létrehozott hely, Isten nem hozott ilyet létre, és nem is engedélyezi senkinek az ilyesmit. Ő az embernek az élet megvonását jelölte ki büntetésnek, amit halálnak nevezünk.

2019. szept. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%

Eleve nem lehet csak relatíve jó a nem hívő, ami meg ugyebár semmit nem ér. A hívő, aki tényleg újjászületett Jézusban a megszentelődés elején még lehet relatíve rossz, de folyamatosan növekszik Krisztusban, krisztusi szeretetben, melynek vége egy tökéletes jellem és örök élet.

Szóval hinni Istenben és (még)rossz embernek lenni a jobb választás


"A második a "pokolba" jutna a hitetlensége miatt? Ez így igazságos?"

Igen, mert nem fogadta el, hogy bűn van benne, jónak, azaz abszolútumnak, istennek tekinti magát, és így veszélyes lesz ő is, ha örök életet kap és a tökéletesek közé kerül. Gonosz ember lenne.

Tehát igazságos


"Valaki meg egyáltalán nem hisz Istenben, de mindenkivel jó dolgokat tesz és próbál mindent megóvni."

Később ő is megtérhet. HA annyira jó ember, akkor miért nem fogadja el Istent, az abszolút jót, és a bűn nélküli örök életet? Ez is gyanús...

2019. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

"mert nem fogadta el, hogy bűn van benne, jónak, azaz abszolútumnak, istennek tekinti magát"

Ja, hogy te vagy megint a 32%-os troll...

akkor már értem, miért mondasz ekkora hülyeségeket.

Kivetítés.

2019. szept. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Mindig az amikor jobb vagy, többet teszel az univerzumért, magadért, a jóságért, annak terjedéséért.

Vannak olyan bolygók, ahol az istenfogalom nem is létezik, még is mindenki istenhű, folyamatos törekvésben van a jóság nagyobb foka felé.

2019. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!