Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a természettudomán...

Szerintetek a természettudomány miért nem foglalkozik a vallással?

Figyelt kérdés

Nemegyszer hallani azt az érvet, hogy Isten létét sem bizonyítani, sem cáfolni nem lehet.

Ám ha nem lehet tudományos módon bizonyítani, akkor szükséges egyáltalán a cáfolást megemlíteni?



2019. okt. 5. 13:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát Kérdező, te nagyon el vagy tévedve!

Nem elég, hogy ismereteid hiányosak, még logikai kapcsolat létesítő képességed is zavaros. Mindezekkel határozott állításokat teszel olyan területekről, melyeket csak távoli ránézésből álsz kapcsolatban.


:(

2019. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Eddig semmit sem mondtál, csak igazolatlan kijelentéseket tettél a vallásosak szokása szerint, de szívesen meghallgatnám az indoklást, mi nem tetszett az általam írtakban?

Vezesd elő a kifogásaidat!

2019. okt. 7. 18:06
 13/16 anonim ***** válasza:

A tudomány saját nyelvezetű Bibliát ír. A maga módszerével tanítja meg a Bibliában is fellelhető írásokat. Olyan sok metafora van a tudományos felfedezésekben, amiket a Bibliai írásokban olvastam. Igazság csak egy van, és ha a tudomány ilyen nagy buzgalommal keresi, rátalálhat mindenben Istenre. Jézus az Út, az Élet és az Igazság.

A tudománynak is jó a teológiája, csak nagyon feltételekhez van kötve. Pedig nincs szebb a feltétel nélküli szeretetnél, ahol néha áldozatokkal(nem halálos, az életre törekszünk) hozunk áldást és csodákat a reményvesztettek életébe, hogy meglássak van Isten a világon és az hatalmasabb minden más befolyásnál. Ha megismerjük az igazi Istent rájövünk, hogy tényleg egy az Isten, és mi mind benne hiszünk.

Persze az Halál Szele próbál magafelé húzni, de az Élet már legyőzte a Halált Jézus által. Ha elkezdünk hinni Benne, keresni Őt, utána megnyilvánulhat ez a hatalmas, igaz Isten, aki a szavával tartja fenn a világot. És Ő Szeret minket. Azt mondja az Igéje. Én se voltam hívő. De sose volt ennyire jó, szeretettel teli és állandó az életem azelőtt, hogy megnyitottam volna a szívemet hittel az életet adó, jó Istennek. Sosem felejtem el azt a napot. Akkor csak rá figyeltem, nem emberre, nem fizikai dolgokra, csak őrá. Nem láttam, de láttam. Nem éreztem, de éreztem. Nem hallottam, de hallottam. És több volt, mint bármi, ami létezik, mert Ő teljes, tiszta és tökéletes. És e tökéletlen világban ott van, de ehhez az egészet kell látni tisztán de az túl hatalmas és távoli. Isten közelebb akar lenni hozzánk, képmásához. Csodálatos és kerek e világ, minden olyan tökéletes. Jézus is megkísértetett mikor ezen a földön volt és az ige szavai által, de Jézus az ige mögötti Igével, a Rhema, Isten által kijelentett Igével, az igét egészében megértő Igével tudta csak legyőzni, Istennel tudta legyőzni az ördögöt. Lehetünk süketek, de vajon érdemes? Isten az egyetlen olyan hatalom, amelyik szabad akaratot biztosít az embernek. Az ember megválaszthatja és láthatja egészében és eldöntheti, mit tesz. Isten nem titkolózik. Mert a szeretet nem titkolózik. Mi lehetünk süketek a hallásra, vakok a látásra. De Ő nem ilyennek teremtett.

Kicsit talán sok vagyok, kicsit egyenes, de hiszem, hogy Isten felkészíti a szíveteket Isten felfogatatlan minden ismertnél nagyobb végeláthatatlan szeretetére. Tanulmányozzátok az igét. Mindenki csak a saját hitén tud hinni. De Isten egy. Minden Igazság tőle származik.

2019. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A kérdés nem csak a hittudomány, de az összes társadalomtudomány hasznosságát és létjogosultságát vonja kétségbe. A fogalmaik és alkalmazott módszereik nem nélkülözik az önkényességet, de ettől még nem áltudományok.
2019. okt. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14-es kérdező


"A materializmus megfelel a tudományos feltételeknek."


TudományossÁG feltételeinek meglétét a kutatás módszerén lehet vizsgálni. A materializmus nem kutatási módszer hanem világkép.



"A metafizika áltudomány."

Tévedés. Nézz utána a metafizika jelentésének, és annak mitől nevezhető tudományosnak valamely módszer. (tudományos módszertan)

2019. okt. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A tudomány az anyagi dolgokkal foglalkozik, a vallás 70%-ban anyag fölöttivel, amibe a tudomány nem tud belekötni, mivel hogy csak anyagit tud vizsgálni, bizonyítani.


A tudománynak és a vallásnak csak egy része közös. A vallás e világi, materiális elemekre vonatkozó tanítását tudja cáfolni a tudomány. Azonban a vallás nagyobbik része a transzcendenssel foglalkozik, amivel a tudomány -annak nem materialista, nem anyagi volta miatt- sose tud mit kezdeni.

2019. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!