Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények szerint a föld...

A keresztények szerint a föld lapos vagy sem?

Figyelt kérdés

Mert ha minden igaz egyesek a Bibliából próbálják igazolni,hogy lapos.

Tényleg vannak erre vonatkozó írások benne?


Más hitrendszerek szerint milyen alakú,formájú a föld?



2017. aug. 1. 10:39
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
31%

Úgy tudom, hogy akik szó szerint értelmezik a Bibliát, azok terjesztik. Az alábbi helyeken vannak utalások a Földre (ez nem az összes, a Föld négy sarkát több helyen említik)


Jelenések 7.

1 Ezek után láték négy angyalt állani a földnek négy szegletén, a földnek négy szelét tartva, hogy szél ne fújjon a földre, se a tengerre, se semmi élőfára.


Ennél viszont már elég érdekes a leírás, bár itt meg egy álomról van szó:


Dániel 4

7 Az én fejem látásai az én ágyamban ezek voltak: Látám, hogy ímé, egy fa álla a föld közepette, és annak magassága rendkivüli volt.

8 Nagy volt a fa és erős, és magassága az égig ért, és az egész föld széléig volt látható.


Én nem foglalok állást, hogy a fenti leírásokat hogyan értették (nyilván nem voltak még tisztában mindennel), de egyesek ezekre alapozzák, hogy lapos a Föld, és igen, vannak olyanok, akik máig ezt hiszik.


Bizonyíték :)

[link]

2017. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Lutheránus vagyok, nincsenek benne erre utalások, nem lapos.
2017. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 imakommandós ***** válasza:
33%

" 8 Nagy volt a fa és erős, és magassága az égig ért, és az egész föld széléig volt látható."


Oké, de egyik példa sem természettudományos közlés hanem itt és a Jelenések kömyvében is látomást vagy álmot írnak le, ami jelképes!


A fa ami az egész Föld széléig látható, azt jelenti, hogy híre van az egész Földön. Károli pedig hibásan forditotta a Jepenések 7-ben mert nem a Föld négy szélét tartja a négy angyal, hanem a négy SZELÉT, ami égtájat is jelent.

2017. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
72%
"Apa kezdődik...."
2017. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

Egyesek talán.

Nincsenek, csupán rosszul értelmezik.

2017. aug. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:

#4. Èn is ezt írtam.

A Flat Earth Society azèrt mèg lètezik.

2017. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Ahhoz,hogy valaki a Bibliából citáljon idézeteket halomra,nem kell kereszténynek lennie.
2017. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
72%

A Föld kerek, vagy gömb alakú, és nem lapos.


Az idézet versek pedig a négy égtájra vonatkoznak.

2017. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
46%
Soha nem volt olyan keresztyén dogma, miszerint a Föld lapos lett lenne. Kevered az evolúcióval (amit egyébként ma már az összes történelmi egyház gond nélkül elfogad).
2017. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
90%

TE jó ég, ide tényleg kötözködni járnak az emberek. Akkor kielemzem nektek amit írtam:


"Úgy tudom, hogy akik szó szerint értelmezik a Bibliát, azok terjesztik. "


És vannak ilyenek, akik szó szerint értelmezik. Aki nem ilyen, nem veszi magára, viszont nem tagadhatjuk, hogy léteznek ilyen emberek. CSak tényeket írtam le.



"Az alábbi helyeken vannak utalások a Földre (ez nem az összes, a Föld négy sarkát több helyen említik)"


Azt nem írtam, hogy milyen utalások, és lentebb írtam is, hogy én nem foglalok állást, hogy kell értelmezni, de vannak, akik ezek alapján állítják, hogy lapos a Föld. Ez is tény.


Én nem azt írtam, hogy íme a bizonyíték, hogy a Biblia kimondja, lapos a Föld, hanem azt, hogy vannak emberek, akik ez alapján hiszik, hogy lapos a Föld:

[link]


Így már érthető?

2017. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!