Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Teremtés könyvének magyarázata...

Teremtés könyvének magyarázata? Az első emberpárból hogyan lett cca 10milliárd ember, és annyi rassz?

Figyelt kérdés

Két embernek lehet x gyermeke, valamennyi eléri a nemzőképes kort belőlük. De itt jön, amit nem értek, mégis a többi generáció hogyan tudott létrejönni? Akárhonnan próbálom olvasni, csak vérfertőzéssel juthatunk el az új családokhoz.

A másik, tegyük fel Ádám és Éva európai vonásokkal volt megáldva, akkor az afrikai az ázsiai észak dél amerikai rasszok miből jöttek létre?


Az első emberpár története számomra inkább egy száműzött "uralkodó család számüzetését" meséli el, mint az elsők tényleges születését.


Kérlek csak normálisan válaszoljatok, vitázzatok. Lehet számomra csak egy könyv, és nem szánom én sem sértésnek a kérdést azok felé, akiknek A Könyv.


2019. okt. 15. 17:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%

Az első emberpár gyermekeinél még lehetett testvérházasság, mivel még nem voltak olyan genetikai rendellenességek, amik miatt ezt tiltani kellett volna, mint később, amikor a bűn miatt már leromlott az emberiség genetikailag is. Csakis testvérházasságok, majd pedig unokatestvérek közötti házasságok révén szaporodhatott el az emberiség. Ha figyelembe vesszük, hogy Ádám több mint 900 évig élt, és akkor is évente születhettek a gyerekek, volt szaporulat bőven.

Nem tudjuk, hogy Ádám és Éva milyen külsővel rendelkezett, de biztos, hogy a génjeikben hordozták az összes ma ismert emberi rassz jellemzőit.

Az "uralkodó család" hasonlatod helytálló, hiszen az ember uralkodásra lett teremtve, azaz arra, hogy uralkodjék Isten egész teremtett világa felett (a másik embert kivéve). És igen, ez az uralma dőlt meg akkor, amikor a bűnbeeséskor elszakadt Istentől. Többé nem ő uralkodott, hanem rajta vett uralmat a bűn. Ezt a (rab)szolgaságot örökítette aztán az utódaira, azaz ránk.

2019. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%

50 milliószor le lett már írva, hogy a fundamentaliaták bibliamagyarázata TÉVES.


A szentírástudomámy szerint a teremtéstörténet nem történelem.


Hányszor kell még elmondani azt, hogy ma már csak a jehova tanúi szintű, tudománytagadó szekták olvassák történelemkönyvként.


Hányszor?

2019. okt. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Ez példabeszéd, tanmese, nem tudományos értekezés.

Amikor Kukorica Jancsi azt énekli, hogy a szívében nyár van, nem küldöd el kardiológushoz...

2019. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
65%

#3


Hihetetlen, hogy még van, aki mindig feltesz egy ilyen kérdést a 21. században. Az még csak egy dolog, hogy a Kérdezőnek nincsenek ismeretei a Biblia tudományos megközelítéséről, de hogy az iskolában nem figyelt oda a földrajz és biológiaórán, az is. Illetve az is, hogy nem pótolta a hiányossàgait.


Tessék, íme az Isten embere! Egy tudatlan ember. Ez a jelenség inkább az ateizmus felé billenti a mérleget.

2019. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
*az is biztos
2019. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%

Úgy nagyjából 7-szer volt idáig ez a kérdés.

Tudod, kérdező: neked sem tilos visszaolvasni.


Amit még most nem írtak le: már a pápa is elfogadta, hogy 𝐧𝐞𝐦 𝐯𝐨𝐥𝐭 első emberpár.

2019. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

Ha szó szerint akarnánk venni, akkor természetesen természettudományos képtelenség a dolog (például az összes létező rassz génjei nem lehetnek meg két emberben, tekintve hogy személyenként egy egyén két allélt hordozhat génenként, ráadásul a keveredésnek akkor visszafelé is kéne működnie, amire soha egyetlen példa sem született még), és morálisan is, hát, gusztustalan a dolog.

De néhány elmaradott fundamentalistán meg szektáson kívül nem is gondolja senki hogy Ádám és Éva története valami történelmi leírás lenne.

2019. okt. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sértegetést, jól esett. Igen, tudatlan vagyok a vallás és a Biblia a példabeszédek etc terén.


Válaszokat keresek, a saját életemre, a Miértre. Ezért nyomták a kezembe a Bibliát, mert abban van a válasz. No én az elején kezdem a könyveket, és ezzel találkozol, a teremtéssel.

És nem tudom elfogadni az első válaszoló válaszát, hogy hát miért lett volna bűn testvér testvér kapcsolata, hiszen, ha jól tudom már a romlás után születtek a gyermekek, nem lenne eredendő bűn sem, ha csak egy gyermek is kimarad, megmarad ártatlannak, nemde? Ismét nem magyarázat az sem, hogy minden genomot hordozott, és jött a "jé ennek a fiamnak fekete emennek sárgás a bőre...."

900évig élt, nemzett fiakat és lányokat, akár évente egy gyermek, ha csak a negyede Évától, jézusmária kétlábon járó szülőszoba.

És elnézést, ezt a hívőknek nem bántásból, de nem találom a kérdésemre a választ, Miért?.

Biblia olvasás segítő nem Jehovás kiadvány, szép példabeszédek, és ha átrágom rajtuk magam, én tudatlan is így élek, ahogy meg van írva, és mégis és miért...

2019. okt. 15. 20:00
 9/23 A kérdező kommentje:

Ha a pápa is elfogadta, hogy nem volt első emberpár, akkor azzal mi a helyzet, hogy ez isten szava, és ami abban van, az magától az úrtól ered.


Mint írtam, nekem csak egy könyv, és történetek gyűjteménye, semmi más. Akkor mégis miért lenne benne a Miértre a válasz, ha csak mese, abból is a rosszabb verzió.


Jah a János vitéz pedig szerintem jól összetett mű. Más?

2019. okt. 15. 20:06
 10/23 anonim ***** válasza:

Elsőnek a legfontosabb:

ha te ateista vagy, akkor a Biblia nem segít neked.

Ezt vezérfonalnak elfogadhatod.

Kifejthetném hosszabban is, de egyelőre ennyi is elég.


Ha válságban vagy, keress más megoldást, mert ez nem lesz az. Viszont, ha nagyon beleesel, az komolyan ronthat rajtad.

2019. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!