Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ázsiai emberek is ennyire...

Az ázsiai emberek is ennyire összetéveszthetően egyformának látják az európaiakat, mint mi őket?

Figyelt kérdés

2019. júl. 12. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Igen.
2019. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Igen.
2019. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Azt mondjàk hogy igen.

Csak epp ha azt nézzük hogy ök szerintem a legaprobb arcmimika rezdülesekkel es hasonlo tulajdonsagok szerint tudjàk csak megkülönböztetni egymàst, es szinte nincs ket egyforma mimikaju Europai, kicsit megdöl az elvük. Vagy speciel ket egyforma haju vagy öltözködesi stilusu europai is alig van, szoval nekem ugy tünik hogy kb amikor azt mondjàk hogy ök nem tudnak minket megkülönböztetni, nekem ugy tünik mintha azt mondanàk nem tudjàk pl a lotol a macskàt megkülönböztetni.

2019. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Én például az ázsiaiakat sem látom megtéveszthetően egyformának. Nagy tömegben az európai ember is jellegtelen és egyforma.
2019. júl. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Figyeljetek, a kínaiak, japánok stb... azért annyira egyformák, mert ott valóban egy rasszba (vagy legfeljebb 2-3 közeli rassz átmenetébe) tartoznak az emberek. Közép-Európában (pláne az USA-ban) meg azért annyira különbözőek az emberek, mert NEM TARTOZNAK egy rasszba. Kishazánkban is 10-15 különböző rassz és ezek mindenféle keveréke, átmenete szaladgál, akik bizony 10-15 ezer kilométerrel máshonnan származnak. Az egyik Skandináviából, a másik a Balkán aljáról, a harmadik a Volga partjáról, a negyedik Iránból... (Nem, nem a múlt havi migránsokról beszélek, hanem akik itt nagymagyarkodnak.)


Ez nem látás és megszokás kérdése, ez tényszerű valóság. Ha vennénk Európában 1000 random embert, aztán szétraknánk őket rasszok szerint 30-40 csoportba, akkor meglepődnétek, azon belül mennyire megszólalásig egyformák, ugyanúgy gondba lennél egy osztálynévsorral, mintha Kínába mennél tanító néninek.


És most megfordítom a gondolatmenetet, vegyük a Szovjetunió ázsiai részét, ahol (a mongoloid nagyrasszon belül) valóban léteznek különböző, méghozzá szélsőségesen különböző rasszok is, továbbá a történelem a Hunoktól kezdve Dzsingisz kánon át a tömeges, erőszakos sztálini népáttelepítésekig sem volt olyan állóvíz, mint pl. Japánban. Na a Szovjetunióban nem okoz gondot egy ázsiai csoport, osztály, együttes, akármi tagjainak megkülönböztetése, mert az egyes személyek szélsőségesen különböző mongoloid típusokba tartoznak. Teljesen más arc, fejforma, lapítottság, szemállás, bőrszín, stb... Meg fogsz tudni különböztetni egy hazarát egy eszkimótól, egy hantit egy tunguztól, egy karakalpakot egy jukagirtól hiába nyomták őket össze valami szibériai paneltelepre. Két japánon valóban nincs különbség, persze, egyazon rasszba tartoznak.


Az is jellemzője a gazdag tengerparti nemzetek egyoldalú médiafölényének, hogy ti másféle mongoloid rasszot nem is láttatok még rajtuk kívül. Sokan csodálkoznának, hogy jé, ilyen ember is van, vagy ez ufó, vagy mi, ha kicsit szétnéznének Eurázsia eldugottabb részein.

2019. júl. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

Ázsiai: fekete egyenes haj, hasonló, szinte ugyanolyan bőrszín, ugyanaz a szemszín és nagyon hasonló szemfirma.

Europid: szőke, barna, fejete, vörös haj (nem festett), egyenes, hullámos, göndör haj ,kék, zöld, barna szem, különböző szem forma, kreol-fehér bőrszín, és nagyon éltető testfelépítés.

2019. júl. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Én csak azért nem hinném, mert ők túlnyomó többségben sötét hajúak és sötét szeműek. Emiatt hasonlítanak főleg.


Ha én keresek egy vietnámi lányt, az valószínűleg barna hajú és barna szemű lesz. Ha engem keres, akkor egy nagy barna szemű, sötétszőke hajú, rózsaszínes bőrű lányt keres, nem fog összekeverni a vörösekkel, a feketékkel, a göndör hajúakkal, a sárgás bőrűekkel, a kreolosokkal, a porcelánfehérekkel, a kerek szeműekkel, a széles szájúakkal, a piszeorrúakkal, a görögös orrúakkal, stb.


Erősen kétlem, hogy egy ázsiai számára köztem és Angelina Jolie közt csak a hajszín tér el.

2019. júl. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak a helyek Európában, ahol az emberek ugyanazt a külső tulajdonságokat hordozzák. Pl kreol bőr, barna haj, barna szemek. Lehet erre megy a célzás.


Nekem tényleg meglepő lenne, ha engem összekevernének a nálam egy fejjel magasabb, más hajszínű, más szemszínű, eltérőbb börszínű kolléganőmmel.

2019. júl. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Csak az arcunkat látják egyformának. Mindenkit nagyszeműnek, nagyorrunak látnak.

Azt viszont észreveszik, hogy a haj, szem, bőrszínűnk és a testalkatunk nagyon változatos(Ők meg egyneműbbek ilyen tekintetben). Szóval egy közepes növésű, kreolos, fekete hajú olaszt nem kevernek össze egy szőke, kékszemű, magas-erős alkatú norvéggal(bár az arcukat nagyon hasonlónak találják).

2019. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nem vitatkozni akarok, de úgy gondolom pár dolog javításra szorul mert ez így elég távol áll a valóságtól, ne adj Isten aki valaki aki idetéved még el is hiszi.

Itt Magyarországon egyes újabb bevándorlócsoportok kivételével mindenki egy rasszba tartozik ez az europid, vagy kaukázusi típus. Amikről te beszélsz azok már ezen belüli kategóriák, alrasszok. Lehet ezeket is rasszoknak nevezni az egyszerűség kedvéért csak sokaknak megtévesztő lehet, így ezt érdemes kiemelni.

Ami ezeknek az alrasszoknak az eredetét illeti, remélem ezt a 10-15.000 kilométert te sem gondoltad komolyan. Az már ide Fokváros, Ausztrália vagy akár Alaszka. Szinte mindegyik már Európában vagy annak környezetében alakult ki, elsősorban a peremterületeken találkozni olyan típusokkal amik nem, vagy átmenetet képeznek.


Az európai népesség eredetét tekintve heterogén, de az évezredek alatt különböző népmozgások és keveredés által homogenizálódott. Ezt szemlélteti hogy az átlagos genetikai távolság kisebb egy görög és egy svéd között, mint egy han kínai és egy mongol között. Ennél fogva sajátos helyi alrasszok alakultak ki, klasszikus “iráni származású” típust nem találsz, akármit is értettél alatta.

A mongoloid nagyrassz is több alrasszra oszlik, de a példáidban felhozott hantik, karakalpakok vagy hazarák europid-mongoloid átmenetet képeznek. Ha a maradék hármat nézzük ami a jukagir,tunguz,eszkimó akkor én nem tennék rá egy forintot sem hogy egy átlag európai megkülönbözteti őket. Egy jukagirt és egy laot már lehet.

Hogy a kérdésre is válaszoljak az eddigi kutatások alapján úgy tűnik hogy bármely rasszból származó ember könnyebben külöbséget tesz a saját csoportjából származó emberek között mint egy másikéból. Különböző rasszhoz tartozó (nem tudatosan) más vonásokra fókuszálnak hogy különbséget tegyenek egymás közt.

A felismerés képességét ugyanakkor nagyban befolyásolja a környezet is. Akik idegen vagy kevert környezetben nőttek fel, azoknak jobban megy. Evidens hogy legtöbben azért sem tudnak megkülönböztetni egy tunguzt egy han kínaitól mert életükben nem láttak annyi tunguzt (vagy kínait) hogy legyen egy reális elképzelésük arról hogyan néznek ki általában, csak nagy vonalakban körvonalazódik egy kép.

2019. júl. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!