Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szereti a kereszténység...

Miért szereti a kereszténység annyira a farizeus Bibliát?

Figyelt kérdés

A héber Ószövetséget, amit a keresztények szentként tisztelnek, nem az Egyház, hanem a farizeusok adták a világnak, akik Jézus és a tanítványok ellenségei voltak.


És most jöjjön a kifejtés:


Az 1. században a zsidósàgnak nem volt egységesen lezárt kánonja. A mai értelemben vett Ószövetség nem Izrael, hanem azonb brlül, csak a farizeusok Bibliája volt. Izrael ugyanis több vallási közösségre szakadt. Tudjuk, hogy az esszénusok több könyveket is elfogadtak, vagy hogy a szadduceusok csak a Tórát tartották szentnek. 70 után azonban csak a farizeus irányzat maradt meg a maga kánonjával.


Az Egyház eleinte BIZTOSAN NEM a farizeus Bibliát használta. Egyrészt szöveghagyományban az LXX-et is követi, másrészt elfogadtak olyan könyveket is, amik nincsenek benne a farizeus Bibliában. Egy példa: az Újszövetség világosan tanított Énok könyvéből is, ugyanúgy idézi, mint a prófétákat. Énokot világosan idézik az atyák is. Az ókori kereszténység Bibliája az LXX volt, nem a héber szöveg. Másrészt a farizeus Biblia héber szövege stílisában már nem is olyan, amit az eredeti szerzők használtak. Dávid talán el sem tudná olvasni a zsoltárainak a mostani héber eredetijét.


Azt még megértem, hogy a szakadár protestánsok, akik leszűkítették a végleges kánont, vagy az álkeresztény szekták a farizeus Bibliát tisztelik szentként.


De az Egyház hogy teheti ezt?


2019. okt. 21. 02:32
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*azon belül
2019. okt. 21. 02:34
 2/28 anonim ***** válasza:
36%
Bla bla bla bla
2019. okt. 21. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem meg a csillámpónik voltak. Ők tehetnek mindenről.
2019. okt. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem a sátán írta a bibliát
2019. okt. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

A kifejtesed ertelmetlen.

A bibliat nem olvastad nem is ismered,csak azt mondogatod amit rola hallasz.Gratulalok

2019. okt. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
16%
Elég, ha ismered a Bibliát és máris feltűnik, hogy az apokrifek ellentmondásban vannak a Bibliával. Ennyi az egész.
2019. okt. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
31%

"Egy példa: az Újszövetség világosan tanított Énok könyvéből is, ugyanúgy idézi, mint a prófétákat. Énokot világosan idézik az atyák is"

Vagy Énók könyvét utólag írták (ami igaz is), és beletettek egy két mondatot az újszövetségi levelekből, hogy hitelesebb legyen

2019. okt. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
54%

Értelmetlen kérdés, mert

- ha keresztény vagy, úgy kell elfogadnod a Bibliát, ahogy van, hiszen az hited Szent Könyve,

- ha nem vagy keresztény, semmi közöd a bibliai tanításokhoz,

- ha bármely hit alaptéziseit logikusan kezded vizsgálni, megszűnik a hit.

2019. okt. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Az Ószövetség szóban keletkezett, ezért az egészet utólag írták meg lényegében - a tudomány alapján.


Énok könyve keletkezési ideje nyilván arra a korra tehető, amely az apokaliptikus irodalom virágzásának a kora, vagyis nem írhatták az i.e. 2. század előtt. Megjegyzem, hogy az Ószövetség nagy apokaliptikus iratat, Dániel könyvét is ebben az időben rakják össze, pontosabban i.e. 167-164-ben. Mindkét alkotás népszerű az ókori egyházban. Énokot azonban hajlamosak elfelejteni. Noha az Újszövetség, és az atyák is hivatkoznak rá, idézik. Egyébként ez csak egy példa volt, hogy rámutassak arra, hogy az Egyház nem a farizeus Bibliát használta.


Az Egyház gondolkodása és Bibliája és a farizeus Biblia között számottevő különbségek van, lásd feljebb.


A farizeus Bibliát olyan emberek rakták össze, akiknek a szívén lepel volt az Ószövetség olvasásakor (2Kor 3,14-15), hogy lehet ezeknek a könyvét szentként tisztelni, akik nyilvanvalóan nem isteni sugallatra tevékenykedtek?


Az Egyház eredeti Szentírása a görög szöveg volt, amely amely a farizeus Biblia előtti héber nyelvből lett fordítva - a hagyomány szerint isteni sugallatra -, és jóval több könyvet is foglalt magába.


Ironikus, hogy a kersztények egy olyan vallási csoport tagjainak a szövegeit tisztelik SZENTKÉNT, akik Krisztus és az apostolok ellenségei voltak, a halálukat kívánták, és akikről kimondja az Újszövetség, hogy lepel van a szívükön, amikor az Ószövetségez olvassák.

2019. okt. 21. 09:35
 10/28 A kérdező kommentje:

#5


Szerintem nyilvánvaló, hogy jobban ismerem a Bibliát, mint az átlag keresztény. Veled ellentétben én ismerem a szerkezetét, a történelmi hátterét, míg te csak egy exegézisét, ami vagy rossz, vagy nem (többségében rossz!)


Amit pedig írtam, azt nem hallottam, hanem olvastam a szakirodalomban. Tudom, hogy a kersztényeknek a vallástudomány idegen dehát na... Tudod, van aki szeret utana nézni a dolgoknak.

2019. okt. 21. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!