Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy számos ember még mindig a kereszténység befolyása alatt van?

Figyelt kérdés

Még a gondolat is elborzatszt, hogy hogy léteznek emberek, akiknek vallási vezetők mondják meg azt, hogy miként gondolkodjanak. Az emberek pedig vakon isszák a szavaikat. Némely vallási vezetőnek van valamiféle isteni státusza is van, mert a hívek megvannak győződve arról, hogy ő isten embere.


A legnagyobb sarlatánoknak nem is az ezoterikus gyógyítókat, hanem a keresztény lelkészeket, papokat tartom. Természetesen hevesen ellenállok ennek az egésznek, nem csak ateista, de nagyon erős anti-teista is vagyok.


Vallástörténeti, teológiai ismereteim azonban vannak, mert úgy vagyok vele, hogy ismernem kell azt, amit mondok. Szóval paradox módon számos katolikus és protestans bibliakommentárt olvastam már el, stb.


2019. okt. 2. 07:59
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
*ismernem kell azt, amit cáfolok
2019. okt. 2. 08:00
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Gratulálok.A vallás egyfajta összetartó erő a templomba járók számára.Lehet más célokra is felhasználni,embere válogatja.A törvény meg nem tiltja.
2019. okt. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
36%

"A törvény meg nem tiltja."

Valószínűleg csak azért, mert ilyen iszonyú erős hagyományai vannak.

A vallásnak fokozatai vannak. A legsúlyosabb a teljes fizikai-szellemi alárendeltség. Ez még a rabszolgaságnál is rosszabb: ez igazi rabság.


És az a gond, hogy EGYETLEN vallás SEM korlátozza saját magát. Ha korlátlan hatalmat kap, MIND így viselkedik.


Tehát AZ a vallás, ami ma a fejlett országokban van, CSAK azért nem veszélyes, mert folyamatosan és erősen korlátozzák - kívülről.

2019. okt. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
51%

Én pl. azért vagyok keresztény, mert úgy gondolom, hogy az emberi élet Jézus követésében válik teljessé.

Te nem így gondolod, mert más a tapasztalatod. Nincs ezzel baj. Csak miért kell lenézni azt egy ilyen provokáló kérdéssel, aki másképp él, gondolkodik nálad?

2019. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

#2


De rengeteg keresztény szekta van, akik családokat húznak szét, harcolnak a tudmány (pl. evolúció) ellen, stb... Egyre nagyobb a befolyásuk. Az a baj, hogy a zárt szekták a legveszélyesebbek, mert azok maguk közt intézik az ügyeiket.


Nem értem, hogy a vallásszabadság leple alatt hogy lehet olyan felekezeteket is engedélyezni, sőt pénzzel támogatni, akik veszélyesek, és kárt okoznak. Értem én, hogy a vallás a hatalom eszköze (mindig is az volt), de akkor is.


2019-et írunk, és terjed a középkori babonás mentalitás, a hülyeség. Én ezeket a felekezeteket biztosan feloszlatnám.

2019. okt. 2. 09:00
 6/34 anonim ***** válasza:
13%
Magyarországon vannak veszélyes szekták? Írnál róluk többet? Még nem hallottam, hogy léteznének, de kíváncsivá teszel.
2019. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

#6


Valószínű azért nem hallottál róluk, mert te magad is szektás vagy.

2019. okt. 2. 09:07
 8/34 tgt ***** válasza:
43%

Kérdező: „Még a gondolat is elborzatszt, hogy hogy léteznek emberek, akiknek vallási vezetők mondják meg azt, hogy miként gondolkodjanak.”

Ez engem is elborzaszt. Sokan azt gondolják, kereszténynek lenni azt jelenti, hogy az ószövetségi törvények helyett újszövetségi törvényeket kell betartani. Ők aztán mindenki fejére olvassák, hogy nem a törvény szerint cselekedett, pokollal fenyegetőznek, és Isten akaratát teljesítő embernek képzelik magukat, de leginkább csak szánalmas paródiái a keresztény embernek.

2019. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
13%

"Hogyan lehetséges.."

(2Korintusz 4:3, 4) 3 Ha leplezett a jó hír, melyet hirdetünk, azok között leplezett, akik elpusztulnak, 4 akik között ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét, hogy ne lássák annak a dicsőséges jó hírnek a fényét, . . .

A korlátozott hatalommal, de uralkodó ellenség, három dolgot használ az emberek irányitására:

Politika, kereskedelem, és bizony a vallások.

Sok ember állitja, gondolja magát vallásosnak, vagy kereszténynek még azok is, akik Isten erkölcsi elveit, teokratikus rendjét megtagadják.

S mivel Isten szava figyelmeztet, hogy ne a tömeg után menjünk, mert kevesen vannak akik elfogadható módon élik az életüket, érdekes módon ezek az emberek azt állitják, hogy az ellenkezője az igaz.

Vagy is hogy az igazság ott van ahol sokan vannak, tömegek támogatják, népszerűek, holott a keresztény életről, pont az ellenkezőjét tanitotta, mondta a Messiási király, és az Atyja. Ezek nem is egységesek, tanitásokban gondolkodásban is megosztottak, nacionalista szellemmel rendelkeznek...stb.


ezért a "kereszténység" névlegesen keresztény.

2019. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

#9


A Jehova tanúi szekta az egyik legveszélyesebb. Undorító az egész. Tehát mielőtt a nagy kereszténységet kezded el szidni a saját szektád háza táján sepregess.

2019. okt. 2. 10:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!