Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az apostolok elhagyták családj...

Az apostolok elhagyták családjaikat Jézus követése érdekében, vagy vitték magukkal őket is?

Figyelt kérdés

2019. okt. 29. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
A Máté 10:34-39-ben Jézus világosan elmondta, mit jelent az Ő követése. Azt mondta: „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre. Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával, és így az embernek ellensége lesz a háza népe. Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem méltó hozzám; aki jobban szereti fiát vagy leányát, mint engem, az nem méltó hozzám; és aki nem veszi fel keresztjét, és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálja életét, az elveszti azt, aki pedig elveszti életét énértem, az megtalálja azt."
2019. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Hagyták éhenhalni a gyereket az asszonnyal. (csak mert megjelent egy "ismeretlen csavargó")
2019. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Az irások a kovetkezőket mondja erről:(1Timóteusz 5:8) 8 Az biztos, hogy ha valaki nem gondoskodik az övéiről, főleg a háznépének tagjairól, a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél.

A keresztény életben, ha a nem "hivő" családtag a kereszténnyel óhajt maradni, akkor nem válhat el tőle, más módon végez szolgálatot, miközben a családtagjairól is gondoskodnia kell.

(1Korintusz 7:12, 13) . . .Ha valamelyik testvérnek nem hívő felesége van, de az hajlandó vele lakni, ne hagyja el őt. 13 És ha egy asszonynak nem hívő férje van, de az hajlandó vele lakni, ne hagyja el a férjét.

(1Korintusz 7:15, 16) . . .. 16 Mert honnan tudod, te feleség, hogy nem fogod-e megmenteni a férjedet? Vagy honnan tudod, te férj, hogy nem fogod-e megmenteni a feleségedet?

Példamutatással, lehetőséget ad a társának családtagjainak, hogy változtassanak a gondolkodásukon, és az életükön.

Azok a keresztények akiknek nem keresztény házastársuk van, más feladatot látnak el, mert a szolg

latba nem tudják elvinni a családtagot, ezt csak azok tudják megtenni, akiknek a családtagjaik is egy hiten vannak velük.

2019. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az apostoloknak úgy tudom nem volt feleségük és gyerekeik.A többi családtagjukat pedig elhagyták,hogy kövessék Jézust.

Utolsó tanú hozzászóló,amiket ide idéztél a Bibliából annak semmi köze a kérdéshez.

2019. okt. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Hagyták éhenhalni a gyereket az asszonnyal. (csak mert megjelent egy "ismeretlen csavargó")"

Ha ismeretlen, akkor honnan tudták, hogy József, az ács fia, és honnan ismerték a testvéreit is?

Amúgy akinek volt családja, vitte magával, bár nagyon vinni sem kellett, mert Péter Jeruzsálemben maradt. Pálnak meg nem volt

2019. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

"Utolsó tanú hozzászóló,amiket ide idéztél a Bibliából annak semmi köze a kérdéshez."

Hogy ne lenne köze? Attól, hogy nem tanú a házastárs, még nem hagyhatta magára az övéit, mert keresztény életet szeretne élni.Talán még annyit ehhez, hogy Jézust követni nem azt jelenti, hogy a családomat elhanyagolom, és magára hagyom, és reggeltől estig szaladgálok.

Az életstilus változás, nem érinti ezeket.

2019. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Szia,


Igen, erről az evangéliumokban is olvashatunk. Péternek pl. volt anyósa, akit meggyógyított Jézus (Mt. 8:14-15), a galileai válságban pedig ezt olvassuk: "Akkor felelvén Péter, monda néki: Ímé, mi elhagytunk mindent és követtünk téged: mink lesz hát minékünk?" (Mt. 19:27).


Üdv. Péter

2019. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

(1Korintusz 9:5) 5 Talán nincs jogunk arra, hogy hívő feleséget vigyünk magunkkal, miként a többi apostol, az Úr testvérei és Kéfás is teszi?

Ahogy emlitettem, Péter sem hagyta el a feleségét, mert Pál megemliti, hogy magával vitte, csak úgy mint Jézus féltestvérei.

A "mindent elhagytunk" alatt pedig nem a családot érti, hanem a világi törekvéseket, és olyan világban természetesnek tűnő dolgokat, amik elvonják a figyelmet, a keresztény élettől. Jó lehet a kétkezi munkában is a minimális megélhetésre koncentráltak, nem arra, hogy luxust teremtsenek maguk körül.

2019. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1 Korintus

9,1 Nem vagyok-é apostol? Nem vagyok-é szabad? Nem láttam-é Jézus Krisztust, a mi Urunkat? [rész 15,8. Csel. 9,3.5.17.26,16.22,17.] Nem az én munkám vagytok-é [rész 4,15.] ti az Úrban?


9,2 Ha egyebeknek nem vagyok apostoluk, de bizony néktek az vagyok, mert az én apostolságomnak pecsétje [rész 4,15.] az Úrban ti vagytok.


9,3 Ez az én védelmem azok ellenében, a kik vádolnak engem.


9,4 Nincsen-é arra jogunk, [Luk. 10,8.] hogy együnk és igyunk?


9,5 Nincsen-é arra jogunk, hogy keresztyén feleségünket magunkkal hordozzuk, mint a többi apostolok is és az Úrnak atyjafiai és [Mát. 8,14.] Kéfás?

2019. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
@Péter: Krisztus tanítványaként hagytak el akkor mindent. Apostolként már másképpen éltek.
2019. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!