Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek mire...

A vallásos emberek mire alapozzák, hogy Isten egy tudattal rendelkező, jóindulatú lény?

Figyelt kérdés
A jóindulatúságnak kb minden ellentmond. A tudatosság meg nem szükséges az Univerzum működéséhez. Én hiszek pl a gravitációban, azt sem látjuk, mégis mindenkire hat, van, és működik. De nem feltételezem róla, hogy érdekli a személyes sorsom. Nem kötözködni akarok, mindössze, arra utalok, hogy lehetne hinni akár mindenkinek a sorsban, világegyetem működésében,m fizikában, de ezekhez nem kell kedves meséket kitalálni.

2019. okt. 30. 20:54
1 2
 1/16 Alain Delon ***** válasza:
78%
Ezt magolták be, de közben meg egy zsarnok alakja körvonalazódik ki.
2019. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 KZitus ***** válasza:
24%

Szia

Furcsa a kérdésed, és az indoklásod is!

"A tudatosság meg nem szükséges az Univerzum működéséhez." -????? és a létrehozásához? Fel tudod fogni mekkora tudásra, hatalomra és inteligenciára van/volt szükség az Univerzum létrehozásához, törvények megalkotásához, hogy azok évmilliók óta tökéletesen működjenek? Milyen egyszerű választ ad neked is az Alkotó, aki létrehozta mindezt:„Természetesen minden háznak van építője, aki pedig mindent megalkotott, az Isten az” Zsidók 3:4.

Képzeld magadat Jób helyébe, tőle ezt kérdezte Isten:Jób 38:3-40

Kérlek, készülj fel, mint egy férfi! Én kérdezlek, te pedig világosíts fel!

4 Hol voltál, amikor lefektettem a föld alapját? Mondd meg nekem, ha úgy érzed, tudod.

5 Tisztában vagy vele, ki határozta meg a méreteit, vagy hogy ki mérte ki mérőzsinórral?

6 Mibe süllyesztették a talapzatát,vagy ki tette le szegletkövét,

7 amikor együtt ujjongtak a hajnali csillagok, és Isten minden fia lelkendezve kiáltott?

8 Ki torlaszolta el ajtókkal a tengert, amikor az kitört az anyaméhből,

9 amikor felhőbe öltöztettem,és sűrű homályba pólyáltam,

10 amikor határt szabtam neki,és helyükre tettem reteszeit és ajtóit,

11 és amikor így szóltam: »Eddig jöhetsz, és nem tovább! Itt van büszke hullámaid határa.«

12 Parancsoltál valaha a reggelnek? Vagy tudattad a hajnallal a helyét,

13 hogy megfogja a föld széleit, és kirázza onnan a gonoszokat?

14 Úgy változik át a föld, mint az agyag a pecsét alatt, és a jellegzetességei kirajzolódnak, mint a ruha sajátosságai.

15 A gonoszoktól viszont elveszik a világosságukat, és magasba emelt karjuk eltörik.

16 Lementél a tenger forrásaihoz? Vagy felfedezted a mély vizeket?

17 Feltárultak előtted a halál kapui? Vagy láttad a sűrű sötétség kapuit?

18 Felfogtad, milyen hatalmas a föld? Mondd meg, ha tudod a válaszokat!

19 Merre lakik a fény, és hol van a sötétség helye,

20 hogy elvidd őket a helyükre, és felfedezd az otthonukhoz vezető ösvényeket?

21 Vajon tudod mindezt, mert akkor már megszülettél,és sok évet éltél?

22 Eljutottál a hó tárházaiba, vagy láttad a jégeső tárházait,

23 melyeket a nyomorúság idejére, a harc és háború napjára tartogatok?

24 Milyen irányból szóródik szét a fény, és honnan fúj a keleti szél a földön?

25 Ki vágott csatornát az árvíznek és utat a mennydörgő viharfelhőnek,

26 hogy eső hulljon ott, ahol nem él ember, a pusztában, ahol nincsen ember,

27 hogy megöntözze a kietlen pusztát, és füvet sarjasszon?

28 Vajon van atyja az esőnek? Vagy ki az atyja a harmatcseppeknek?

29 Kinek a méhéből jön elő a jég,és az ég zúzmaráját ki hozza világra,

30 amikor a víz felszíne kemény lesz, mint a kő, mivel megszilárdul a mély vizek felszíne?

31 Egybe tudod kötni a Kima csillagkép kötelékeit, vagy ki tudod oldani a Keszil csillagkép köteleit?

32 Elő tudsz vezetni egy csillagképet, amikor eljön az ideje? Vagy vezetheted az Ás csillagképet a fiaival együtt?

33 Ismered azokat a törvényeket, melyek az eget irányítják? Vagy ki tudod terjeszteni a hatalmukat a földre?

34 Tudsz kiáltani a felhőknek, hogy heves eső zúduljon rád?

35 Tudsz küldeni villámcsapást? Vajon eljönne, és ezt mondaná neked: »Itt vagyok!«

36 Ki helyezett bölcsességet a felhőkbe? Vagy ki adott értelmet az égi jelenségeknek?

37 Ki olyan bölcs, hogy megszámolja a felhőket? Vagy ki tudja felborítani az ég vizeskorsóit,

38 amikor sárrá lesz a por, és összetapadnak a sárrögök?

39 Tudsz zsákmányt ejteni az oroszlánnak? Vagy képes vagy csillapítani a fiatal oroszlánok étvágyát,

40 amikor barlangjukban lapulnak, vagy lesben fekszenek búvóhelyükön?

41 Ki készít ételt a hollónak, amikor a fiókája Istenhez kiált segítségért, és kóvályog, mert nincs mit ennie?

2019. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A tapasztalataikra, az érzéseikre alapozzák általában. Isten nem lehet jóindulatú, mert ő a jóság. Nincsenek emberi tulajdonságai, de csak azokkal tudjuk leképezni, valójában felfogni sohasem tudtuk, ezért a "személyisége" az emberiség fejlődésével formálódott számunkra, de eközben ugyan olyan volt mint mindig, az abszolút jóság és szeretet. A szeretéshez tudat kell, a szeretés tudatos. Az univerzum elműködne nélküle is valahánymilliárd évig gondolom. A szeretet nem egy kedves mese, a szeretést pedig kevesen gyakorolják egymáson. Isten viszont nem tudja nem gyakorolni rajtad az ő szeretetét, mert ebből a szeretetből lettünk. Megint eszembe jutott egy Fodor Ákos, ő sajnos ilyen:


Axióma

Isten nem hívő.

A nép nem demokrata.

A víz nem szomjas.

2019. okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Definíció szerint isten csak tudatos lehet.

A keresztények szerint meg az ő istenük jóindulatú.

2019. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
A világegyetem, nem tudattal működik, de annak a rendszerezése, hogy műkődöképes legyen tudatos tervezésre van szükség. Magától semmi nem ált össze úgy, hogy a létet, életet szolgálja. Minden élet, vagy élettelen dolog szervezettségre rendezettségre vall, amit tudat nélkül nem lehet megalkotni.
2019. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Persze, mert tudat nélkül egy hópehely sem tud felépülni.

Ja, de mégis.

2019. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

"Persze, mert tudat nélkül egy hópehely sem tud felépülni."

Azt a természeti törvényt, mely alapján a vízből hópehely lesz több lépésben, intelligencia alkotta.


Mivel a tudat az anyagból, energiából, stb. nem képes kialakulni, és mivel az ember nem örökkön létező tudatos személy, így kell lennie egy örökkön létező, tudattal rendelkező entitásnak.

Tudat csak tudattól származtahat. Persze az evósoknak ezek szerint a hópihe is tudattal rendelkezik, de az ő paradox-beteg gondolkodásuk már nem mérvadó a legtöbb tudós számára sem. Igen, az evolúcióbiológusokat is ignorálják már


"A tudatosság meg nem szükséges az Univerzum működéséhez"

Gyenge érv. Egy önjáró autó működéséhez sem kell tudat. Te akkor azt mondod, hogy az is magától készült el.


" Én hiszek pl a gravitációban, azt sem látjuk, mégis mindenkire hat, van, és működik. De nem feltételezem róla, hogy érdekli a személyes sorsom."

A hívő sem hiszi, de itt most nem egy fizikai világ működési leírójáról beszélünk


" de ezekhez nem kell kedves meséket kitalálni"

Mégis kitalálták az evolúciós mesét...

2019. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

"Mivel a tudat az anyagból, energiából, stb. nem képes kialakulni,"


Bizonyítanád ezt a kijelentést?


" és mivel az ember nem örökkön létező tudatos személy, így kell lennie egy örökkön létező, tudattal rendelkező entitásnak."


Miért kell? Mi a kapcsolat a két gondolat között?


"Tudat csak tudattól származtahat"


Mert? Várom a folytatást, valahogy így: - azért, mert... -

2019. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"De nem feltételezem róla, hogy érdekli a személyes sorsom."


Na igen... hajlandó vagyok elgondolkodni azon, hogy létezhet egy, időn/téren kívüli, teremtő/megtartó/pusztító erő vagy energia, amit akár istennek is nevezhetünk. De ha ebbe belegondolok, elég viccesnek tűnik, hogy ez az isten azzal foglalkozna, hogy Juliska megtartja-e a szüzességét a házasságig, vagy hogy Béla inkább Petit szereti, nem Mariskát.


A Biblia mindenható úristene nem fér bele ebbe a képbe. Túl sok emberi tulajdonsággal rendelkezik, hogy valódi legyen. Féltékeny, bosszúálló, elvárja, hogy imádják. Ezek az érzelmek nem méltóak egy istenséghez. Vannak egy Istennek érzelmei?

2019. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Azt a természeti törvényt, mely alapján a vízből hópehely lesz több lépésben"

Na, egy nagyon hasonló természeti törvény az, amely alapján a Föld anyagaiból élőlény lesz több lépésben.


"intelligencia alkotta"

Ezt kellene ugye bizonyítanod.

De sok-sok oldalon keresztül sem sikerült egy másik kiírásban.

2019. okt. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!