Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az oka annak, hogy a (z...

Mi az oka annak, hogy a (z emberi) lény érzékelési-, tapasztalati-, átélési-, integrálódási-, önfelismerési képessége ilyen hihetetlen mértékben lefokozódik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt korunk "tipikus, viszonylag normális, átlagoshoz közelítő" emberére, embereire és társadalmára.

Egyszerűen elhitt (elhisz) valamit és a világát ezekből a kívülről kapott adatokból építi fel.

Nem ellenőriz és nem vizsgál meg semmit, az első tömegesen elfogadott adatokat "igaznak" tartja.

Ez ahhoz vezet, hogy egyetlen saját, önmagából eredő impulzusra (gondolatra, tettre, érzelemre stb.) sem képes;

valójában nem más, mint KÍVÜLRŐL ÉRKEZŐ HATÁSOK AUTOMATÁJA.

Én azt hiszem, hogy az EMBER az nem gép, nem egy automata.

Az érzékelés lefokozódásával a valóság mechanikus arculatot ölt (=elgépisedeik),

mechanikussá válásával kiszámítható válik.

Kiszámítható válásával matematikailag modellezhető lesz (=számokkal kifejezhető).

-Miért fejezhető ki számokkal?

-Azért, mert maga is számmá lett.

Modelleket kapnak és modellekké válnak. (!!!)

Ezen a bolygón mindíg ez történt, itt soha nem élt valódi ember, ide csak leesnek időnként a valódi emberek (=az elevenek, élők).

Sehogyan máshogy nem juthatnak vissza eredeti állapotukba a leesettek,

mint hogy lényi erőfeszítéseket tesznek.

(ahelyett, hogy mindíg a KÍVÜLRŐL KÉSZEN KAPOTT LEGKISSEBB ERŐFESZÍTÉST VÁLASZTANÁK).

Én nem hiszek abban, hogy a másoktól kívülről kapott programokat kellene követnünk,

én egyedül abban hiszek,

hogy saját eredeti természetünket kell keresnünk,

annak a sugallmazását követnünk

és így eljutnunk a lény legmélyebb (=eredeti, egyetlen) azonosságához.

Minden módszerrel, ami ezen kívül van,

csak másolatok, utánzatok, klónok (=identitás nélküli hamisítványok !)jönnek létre.

A linearitás és az egyenesek, az alacsonyrendű, primitív geometriai formák is

az érzékelés és a tudatosság (a rezonancia) lecsökkenésével jönnek létre.

A köztereken elhelyezett primitív geometriai formák (kocka, piramis stb.)

sem egyebek, mint a rezonanciákat csökkentő jelkép-generátorok.

Itt, ezen a sivár Földön, valakik nagyon nem akarják,

hogy az emberben lakozó lény kiteljesedjék és megismerje önmagát.

Ez a Föld mindíg is ilyen volt.

Ezt szerintem csak azok értik, akik valóban (!) nem innen valók,

hanem valami miatt leestek ide (=erre az alacsonyrendű érzékelési- és tudatossági "síkra",

amit talán a "közmegegyezés világának" lehetne nevezni.



2012. okt. 3. 18:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/121 anonim ***** válasza:
93%
Mivel az ilyen embereket könnyű irányítani és befolyásolni, ezért a vezetőség mindent megtesz érte, hogy buta és manipulálható embereket képezzen a társadalom. Hogy ezt pontosan hogy teszi arról csak sejtelmeim vannak, annyira én sem látok bele az egészbe, de pl: a médiának szerintem nagy része van ebben is. Ugyanis akinek van egy csöpp esze, az már nekik halálos fenyegetés, ők nem akarják, hogy tudjuk, mire készülnek, és hogy lássuk, hogy a mondandóik mögött csak a hazugság van és az áltatás. Ettől függetlenül szerintem bizonyos társadalmi normákat és szabályokat be kell tartani/tartatni, különben káosz uralkodna a világban, mindenki azt tenne ami neki jólesik, akár lophat stb., ez pedig természetesen elfogadhatatlan. Visszaélni nem lenne szabad a hatalommal, és ezt sokan elfelejtik vagy el akarják felejteni.
2012. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/121 anonim ***** válasza:
Tehát arról beszélsz úgy burkoltan, hogy ez egy börtön. De tekintve, hogy ez egy börtön, nem lehet, hogy azért akarják, hogy megragadjunk itt, mert meg is érdemeljük?
2012. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/121 anonim ***** válasza:

Mégis akkor mi a megoldás szerinted? Mert a lázadás,a másnak,különbözőnek,egyéniségnek lenni is kocka. Mert akkor is a másikhoz viszonyítod magad-ahhoz képest vagy más.

Azonkívül,aki iskolába járt az már át van programozva bizonyos gondolkodásmódra. Pl. hogy emeld ki a lényeget,mire figyelj,mi a hiba 8mint egy számítógép. Aki meg iskola mellé járt,az a környezete programozta. Aki meg remete,az nem irogat ide semmit.

De tényleg kíváncsi vagyok,te hogyan akarsz független létező lenni,milyen módszerrel? (kisg.)

2012. okt. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/121 anonim ***** válasza:
61%

Nos igen, de van annyi szabad akarata és döntési joga az embernek, hogy válasszon.


Ha beleakarnak préselni egy formába akkor azért jogod van arra, hogy akarod vagy nem. ha hagyod magad akkor te is akartad.


Vegyük Spartacus esetét.

Ő felszabadította a rabszolgákat.

De ezek a rabszolgák hova kerültek szabad akaratukból?

Spartacus szolgálata alá.


Olyat nem lehet tenni, hogy egy társadalomban saját maga irányítsa magát az ember.

Mindenki szabadon eldöntheti kinek lesz a "szolgája."

Én a teremtő Istent választottam , és maradok.


Szia Súr!

Zsömle/lány

2012. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/121 A kérdező kommentje:

„Tehát arról beszélsz úgy burkoltan, hogy ez egy börtön. De tekintve, hogy ez egy börtön, nem lehet, hogy azért akarják, hogy megragadjunk itt, mert meg is érdemeljük?“


-akár ennek is lehet valóságalapja (mint mindennek)

kérdés: léteznek-e azok, akik fogságban akarnak tartani bennünket vagy esetleg saját magunkat és egymást (!) kondicionáljuk (fogságra) ?


„Mégis akkor mi a megoldás szerinted?“


-erre mindenkinek saját magának kell rájönnie (!) saját tudatos erőfeszítései révén (!)

a kívülről, készen kapott „válaszok“ - amikkel azonosulni lehet - mind hamisak


„De tényleg kíváncsi vagyok,te hogyan akarsz független létező lenni,milyen módszerrel? (kisg.)“


- én tudom, hogy nem létezik olyan, hogy „független létező“ ... a „független lét“: egy beteljesíthetetlen álom...

minden univerzumban minden egymástól függő módon keletkezik ...minden hat mindenre és minden kölcsönhatásban van mindennel ... ez a valóság és ez a helyes ismeret az összes univerzumról.... senki nem különítheti el magát , ilyesmi lehetetlen...

viszont a lényi erőket (=a LÉNY erejét = ISTEN erejét meg lehet hívni... és itt nem lehet szó semmilyen tőlünk független entitásról - mert az nem isten, hanem maga a gonosz)

...

helyes tudásra, helyes ismeretre, helyes motivációkra stb. lenne szükség... ezekért viszont tenni kell(ene)


........................


„Olyat nem lehet tenni, hogy egy társadalomban saját maga irányítsa magát az ember.

Mindenki szabadon eldöntheti kinek lesz a "szolgája."

Én a teremtő Istent választottam , és maradok.


Szia Súr!

Zsömle/lány“


-tudom, hogy ti nők, szeretitek magatokat egy (igazi) férfinak alárendelni (az én párom is épp ilyen); ha nincs alkalmas férfi, akkor pedig akár „istent“ is választjátok :-)


én megélem azt, hogy „lesznek ketten egy testté“ és én tudom, hogy mit jelent ez

ez valójában egyfajta INTEGRÁCIÓt jelent, ami egy magasabb egységet hoz létre

(mindennek mindíg ez lenne a lényege !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a magasabb fokú integráció - ebben szánalmas az emberi fajta)

2012. okt. 3. 21:14
 6/121 A kérdező kommentje:

"Isten" semmi mást nem jelent, mint az integráció legmagasabb fokát. (!!!!!!!!!!!!)


Vele szemben van az atomizálódó káosz, a felszabdalt mindenség, a széttört széttörhetetlen "cserepek", amik fénylenek.

2012. okt. 3. 21:18
 7/121 A kérdező kommentje:

aki azt hiszi, hogy egy stabil, biztos, kiszámítható, modellezhető világban él, az ne olvassa ezt a blogot!!! :


[link]

2012. okt. 3. 21:33
 8/121 anonim ***** válasza:

A lényeget átlátod, de rossz következtetéseket vonsz le!


A lényege a mondandódnak amiben igazad van az ez a rész: "Itt, ezen a sivár Földön, valakik nagyon nem akarják,

hogy az emberben lakozó lény kiteljesedjék és megismerje önmagát. "


ÉS válaszolni is tudok rá, de először is, a föld nem sivár, csak az látja annak aki olyan lett, mint amit te is kifejtettél. Másrészről azok akik nem akarják, hogy az emberek megismerjék önmagukat azok nem mások, mint ugyancsak emberek.. Pár családról van szó, 10ezernél kevesebben vannak, ők élik az igazi életet, a többi emberrel csak bekajáltatják azt amit eléjük raknak. Nincs ebben semmi bonyolult, mások hangyafarmot tartanak, nekik egy egész világuk van :).

2012. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/121 anonim ***** válasza:

Kedves előző hozzászóló! Te tényleg azt hiszed, hogy csakis a felsőbb réteg engedheti meg azt, hogy megismerjük önmagunkat?

Szerintem ez nagy hazugság! Na de te azt gondolod, hogy csakis gazdagság által ismerhetjük meg önmagunkat. A baj azzal van, hogy te elhiszed, hogyha te tartanád a hangyafarmot, akkor te lennél a "király"?

Önmagunk megismerésében csakis önmagunk lehetünk az akadály!

A fő kérdezőnek, vagyis Súrnak a válaszom pedig:

a saját eredeti természetünk az tiszta és jóságos, mindíg változatos, igaz egyéniség.

A fő kérdés az igazából kedves Súr, hogy te hogy ismernéd meg magad? Mert amíg csak bőszen hablatyolsz az ilyen összeesküvés elméletekről, erősen ateistaként, addíg igazából értelmes alternatívát nem tudsz adni, csak összezavarod az embereket!

Te hogy gondolod az önmegvalósítást?

2012. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/121 A kérdező kommentje:

„Mindenki szabadon eldöntheti kinek lesz a "szolgája."“


- a szolgasággal és a szolga-hitekkel csak egy a baj: kitermelik az „urakat“ (az elnyomókat)


egyszer próbálj meg mellérendeltségi viszonyban hinni, alárendeltségi viszony (= piramis-elv, hierarchia, rangsor) helyett!


„A fő kérdés az igazából kedves Súr, hogy te hogy ismernéd meg magad? Mert amíg csak bőszen hablatyolsz az ilyen összeesküvés elméletekről, erősen ateistaként, addíg igazából értelmes alternatívát nem tudsz adni, csak összezavarod az embereket!

Te hogy gondolod az önmegvalósítást?“


-közel sem vagyok ateista, de mások által emelt bálványokat (pl. a vallások istenei, Jézus, Allah, Jahve stb.) nem imádok

ezeket az isteneket mind mesterségesen hozták létre, az emberben lakozó tiszta léleknek képére


önmegvalósítás:

-az én utam a tudás útja (dhyana)

a lényeg az, hogy minden ember, önmaga által a saját svadharmáját (=életcél, életfeladat) keresse meg és ismerje fel és járjon mindenki a saját, személyre szabott útján és élete során igyekezzen néhány magasabb fokú integrációt megvalósítani (arra alkalmas emberi lényekkel)


jól jegyezzétek meg! :

az egésznek a kulcsa az integráció, INTEGRÁLÓDÁS


azt sem zárom ki, hogyha ezen a híres Földön tovább folyik a teremtő imagináció lefelé rezegtetése, akkor akár le is eshet a 2D-be vagy még sokkal lejjebb is

mit gondolsz, mire szolgálnak a városainkban mostanában szobrokként stb. megjelenő „primitív geometriai formák“ ?

pl. kocka és társai


nem feltétlenül idegenek vagy szabadkőművesek hozzák ezeket létre, lehetséges, hogy az integrálatlan és a valódi integrálódást nem (igazán) kereső emberiség kollektív (világ)teremtő imaginációja hozza mindezeket létre


most egy nagy technikai jellegű kihívásban van az emberiség és könnyen mechanikus automatákká (=gépekké) válhatunk, ha nem figyelünk oda a tudatosságra és nem ápoljuk (ki-ki) saját identitásunkat



mi az önmegvalósítás?

tudni a halhatatlanságot és nem tartani magamtól függetlennek


értsétek meg!:

olyan nincs, hogy isten van és ti nem vagytok!

olyan nincs, hogy isten, tőletek függetlenül!

olyan nincs, hogy isten: rajtatok kívül! < ilyen nem létezik! ez egy hamis tanítás!

olyan nincs, hogy isten egy idegen entitás! <ilyen nem létezik! ez egy hamis tanítás!


a papok által kinyilatkoztatott profitorientált vallások ebbe a csapdába csalnak!


Jézus: sosem volt Krisztus! <ez egy későbbi, haszon- és uralomelvű szerkesztés!

2012. okt. 4. 02:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!