Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen alapon jelentik ki a...

Milyen alapon jelentik ki a keresztények ill. egyéb monoteista vallások, hogy csak egy isten van és nem több?

Figyelt kérdés
Az ókori Egyiptomban többistenhit volt, honnan tudják a keresztények, hogy csak egy isten van és nem több, ahogy az egyiptomiak hitték? A biblia is csak egy sima könyv, nincs rá semmi bizonyíték, hogy bármilyen természetfeletti erővel bírna és közvetlen magyarázatot adjon mindenre. Véleményem szerint a vallás csak egy tanult dolog.

2019. nov. 16. 21:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"A politeizmusra sincs egy árva bizonyíték sem"

Sőt! valódi politeizmus nem is volt- arra a legegyszerűbb népcsoport is rájött: Legnagyobb egyetlen egy lehet.

Az álpoliteista vallásoknál - ahol nyüzsögnek az istenek - akik vallójában isteni erőket képviselnek, vagy más szóval, akiknek a kereszténységben az angyalok hierarchikus rendje felel meg: mindig volt EGY főisten.

És abszolútumból egy lehet -azért ezt nem olyan nehéz belátni, csak nem kéne erőlködni az egyszarvúkkal és egyéb baromságokkal.

Egyébként az ókori görögöknél maga az EGY = istenszinonima volt.

"Olyan alapon", hogy nem voltak idióták.

2019. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Anahystor ***** válasza:
27%

"És abszolútumból egy lehet -azért ezt nem olyan nehéz belátni, csak nem kéne erőlködni az egyszarvúkkal és egyéb baromságokkal."


Egy LEHET, de vajon van is?


Mert Egyszarvúból is egy lehet abszolútum, csak éppen (nagy valószínűséggel) nincs.

De amíg be nem bizonyítod, hogy valóban nincs, addig éppúgy kijár neki a lehetséges létezés, mint Istennek, azaz semmivel sem nagyobb b... .

2019. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22%
22 hagyd már ezt a rohadt egyszarvúzást, annyira nevetséges. B mit nem lehet érteni azon, hogy Egy? - Végtelen? Örökkévaló? ami nem időbe-térbe vetett? NEM ANYAGI?? Anyagát tekintve: semmi. A keletiek "üressége". Mondd már el,mi az akadálya, hogy ezt felfogd? Nem kell imádnod, nem kell valláshoz kapcsolódnod -csak fogd már fel ezt. Abszolútum.
2019. nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
37%

"B mit nem lehet érteni azon, hogy Egy?"

Azt lehet érteni. Ellenben amit te nem értesz, hogy te vagy az aki direkt olyan fogalmat próbál alkotni, amiből az fog következni hogy amiről beszélsz, abból csak egy lehet. És ez eddig oké is, a gond ott van hogy semmi nem ad valóságalapot az általad meghatározott fogalomnak.

2019. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
22%

"az általad meghatározott fogalom" - nem én határoztam ezt meg (sajnos) (szabad olvasni Parmenidészt, Plótinoszt, Hegelt, Kantot, Heideggert és más gondolkodót is, nem csak Marxot, meg gyakorit, bulvárt.) Mindössze annyi, hogy nem tartozom azon embercsoportba, akiknek csak az a valóság amibe a buksi fejüket beleverhetik.

Vagy olvassatok a világ egyik legnagyobb költőjétől.

[link]

"A képzelet

A Föld a hazugság tisztítótüze; itt minden hazug körülöttünk: a tér ál-végtelenje, a dolgok ál-valósága, önmagunk ál-sokasága. S az ember-agyban még az igazság is táncol: egyszerre minden igaz és egyszerre semmi sem igaz. A hazugság-áradatból az egyetlen kivezető út éppen az, amely leghazugabbnak látszik: a képzelet. A sok ál-valóság közt képzeletedre van bízva az igazi valóság helyreállítása. Nem a hegy és nem a völgy a valódi, hanem a szépség, melyet képzeleted a hegyek- völgyek formáin élvez; és a jelenség világ ál-végtelenjéből képzeleteden át vezet az út a benned rejlő igazi végtelenbe. Más a képzelet és más a képzelődés, ahogy más a beszéd és más a

fecsegés.

A képzelődés az élet törvénye szerint működik és az éhen maradt vágyakat köddel eteti;

a képzelet a lét törvénye szerint működik és amit megteremt, műalkotást, tettet, gondolatot: valódi és igaz.

A Földön mindaz, ami keletkezik és elmúlik, valóságnak neveztetik; csak éppen a képzelet tűnik olyannak, mintha teremtményeit a semmiből húzkodná elő. Az ál-semmi, ahonnét a képzelet merít: a valóság; s a sok külön-lévő ál-valóságban csak az a valódi, ami bennük semminek, képzeltnek rémlik: érzékelhetetlen, közös lényegük, a változó megnyilvánulások mögötti változatlan létezés."

2019. nov. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
54%

"nem én határoztam ezt meg"

Lényegtelen. A lényeg, hogy falszifikálhatatlan fogalmakkal dobálózol, és azt hiszed hogy ez bizonyít bármit is.

Gyakorlarilag ahány vallás, anni féle istenkép létezik. És semmi sem utal rá hogy a tied bármivel is reálisabb, mint akármelyik másik.

2019. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
30%

26 nem érdekel, hogy Te mit tartasz reálisnak és mit nem, lehet leállni. "anni féle istenkép létezik" -és? nem írtam istenképről, sőt még vallásról sem.

-különben sem hozzád szóltam, hanem a 22-nek írtam, mert felhúzott a dedós orrszarvújával. Na, pá.

2019. nov. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

#27

Ha egyszer egy álláspontot próbálsz védeni, azt olyasmivel érdemes, ami azért megalapozott.

Esetünkben az isten az abszolútum, és csak egy van belőle, csak mert én ezt hiszem róla, hát, nem igazán mérvadó.

2019. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
29%

"Ha egyszer egy álláspontot próbálsz védeni, azt olyasmivel érdemes, ami azért megalapozott. "

- nem akarok SEMMIT védeni, vagy létszemléletem, világképem, amit állandóan alakítok - és elmondtam (nagy hiba volt, belátom, bocs)


"Esetünkben az isten az abszolútum" - esetEDben, nem szóltam I.-ről, nem beszélgetek I.-ről a gyakorin:D


"csak mert én ezt hiszem róla, hát, nem igazán mérvadó"


Tényleg nem érdekel, hogy te mit hiszel rólam, a létszemléletemről, I.-ről, az Abszolútumról,

ezt elhiszed? :))) (bebizonyítom, azzal, hogy a továbbiakban nagy ívben teszek erre a szerencsétlen kérdésre:)

2019. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Tán a 21. komment nem te voltál?
2019. nov. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!