Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz-e? : Mózes -- Jézus --...

MORL kérdése:

Igaz-e? : Mózes -- Jézus -- Mohamed - a legnagyobb szélhámos volt

Figyelt kérdés

#MORL
2019. nov. 27. 23:28
1 2 3
 1/30 LeonScottKennedy ***** válasza:
30%

Nem valószínű, hogy szélhámosok voltak. Szerintem Jézus tényleg elhitte magáról, hogy az, akinek mondják őt. Hiszen most ha belegondolsz, őt úgy nevelték fel, egész életében mindenki úgy állt hozzá, mint a megváltóhoz. Mivel a Szűz Máriácska beetetett mindenkit, hogy ő bizony nem csalta meg az urát.

Szerintem ebben az egész történetben a színfalak mögötti emberek a szélhámosok. Jézus meg a többiek csak az elszenvedői voltak a világ legnagyobb átverésének.

2019. nov. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
33%

Az tuti, hogy szélhámos volt mindegyik.

Ha belegondolok abba, hogy a mai világban, ahol elvileg felvilágosult emberek élnek és mégis beetethetők isten létezésével, akkor vajon miket meg nem lehetett etetni a régmúlt embereivel.

A szűz Mária a kedvencem. :)

2019. nov. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 2*Sü ***** válasza:
50%

Szélhámos az, aki mások rovására meg nem érdemelt előnyre tesz szert mások megtévesztésével, félrevezetésével, becsapásával. Egyik történelmi, illetve mitikus személyre sem érzem igaznak a kijelentést. Ha most félreteszem a dolog misztikus aspektusát, akkor is mind a három személy minimum remek vezető volt, aki képes volt a valláson – de nem csak feltétlenül azon – keresztül egységes célt, identitást adni tömegeknek, egységesíteni csoportokat. Ez önmagában pozitív szerintem. Ehhez képest az már tulajdonképpen részletkérdés, hogy valódi meggyőződésből, vagy valamiféle „marketingeszközként” hirdettek igét. Egyik esetben sem érzem azt, hogy ezt mások kárára és a személyes hasznukra tették volna.


Nyilván az egy külön kérdés, hogy önmagában a vallásnak, vallásosságnak, hitnek milyen pozitív és negatív következményei vannak egy-egy személyre, illetve a társadalomra. (Nem mintha a hit kérdése elhatározás kérdése lenne.) Ez már egy nehezebb kérdés, de én azt gondolom, hogy ettől függetlenül a vallások az ember civilizálttá válásnak egy igen erős katalizátora, szükséges és elkerülhetetlen állomása volt. Ha ma szükség van-e vallásokra, jó-e, hogy vannak hívők, vagy a hit egy meghaladandó valaminek kellene lennie, és valóban itt van-e az ideje, hogy meghaladjuk, az megint egy eléggé megosztó kérdés, nyilván a hívő szerint nem, egy ateista szerint meg lehet. Én személy szerint megértem a hívőket is, a határozottan vallásellenes – és nem csak valláskritikus – érveket is. Én ateistaként – de nem antiteistaként – eléggé toleráns vagyok mindkét irányban. De ez egy másik kérdés.

2019. nov. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 LeonScottKennedy ***** válasza:
40%

Egyetértek abban, hogy a vallás kialakulása fontos volt a civilizált társadalommá válás útján. Ezt sosem tagadtam.

De attól még mindig a világ legnagyobb átveréséről van szó.

És úgy gondolom, hogy már lassan itt az ideje átlépni ezt.

Hihetetlen, hogy terroristák gyilkolni képesek vallásos meggyőződésből.

2019. nov. 28. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
11%

Az első kettő biztosan nem.

Ha igy volna, akkor az emberiségnek annyi.

Ugyan is, ha Jézus nem az volt akinek Jehova szánta, akkor az emberiség ilyen állapotban marad, amig saját magát a Földdel együtt, el nem pusztitja.

De Hála az életadónknak, az események láttán, mint bizonyitékok, az emberiség bár a szakadék szélére siet, Isten a fiának köszönhetően, megmenti azokat, akik nem gondolkodnak ilyen módon.

2019. nov. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%

Mózes: nem

Jézus, az Isten: nem

Mohamed: igen

2019. nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen igaz, de mivel nem kizárható sem mentális betegség, sem a történetek durva eltorzítása, így rosszhiszemű azért nem lennék egyikükkel sem. Mohamed mondjuk elég rohadt egy alak volt mindenképp a gyereklány feleségeivel, de mondjuk azt hazudni, hogy szétválasztottam a tengert vagy hogy dumáltam egy égő bokorral sem éppen a normalitás teteje.
2019. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%
Az első kettő nem létezett, kitalált alakok, a harmadik pedig egy elmebeteg volt és nem szélhámos.
2019. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
20%

"Az első kettő nem létezett, kitalált alakok, a harmadik pedig egy elmebeteg volt és nem szélhámos."

Amilyen érvekkel bizonyítjátok, h Jézus nem létezett, úgy Mohamed sem létezett, sőt, Kossuth Lajos sem:

[link]

2019. nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Mózes egy legenda, Jézus alakja nagyrészt költött, az utókor hozta létre a Biblia írásával, de Mohamed már valószínűleg élt, de abban kételkedem, hogy a Koránt teljes egészében ő írta, de attól függetlenül nagy dumája lehetett, bárkinek lyukat beszélt volna a hasába.

Különben volt esze, hurik meg többnejűség járt az eszében, nem ám keresztény prüdéria, így ha vallást kellene választani, akkor még mindig az Iszlám a legszimpatikusabb, csak felrobbantani ne kelljen magát az embernek, mert az disznóság a papjaiktól, ilyet elvárni...

2019. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!