Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem elég egyértelmű?! Ha ezt...

Nem elég egyértelmű?! Ha ezt belátnák az emberek, már réges-rég le lenne zárva a Torinói lepel szenzációhajhász ügye.

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelmű, hogy a lepel hamisítvány és csakis a médiaérdekeltség miatt jelennek meg ma is olyan cikkek és könyvek, amik az "eredetiség" mellett hoznak fel érveket. Tehát a kutatók és a lepellel dolgozók már belátták, hogy a lepel csak egy hamisítvány, és mindem cikk, ami az eredetiségét erősíti, csak random előhúzott információkból áll és csakis az érdeklődés miatt tesznek közzé még mindig ilyen írásokat, hogy meglegyen az adott oldalak olvasottsága. A lepel "eredetiségéről szóló könyvek pedig csak azért jelennek meg, hogy a kiadónak legyen pénze. Tehát az összes olyan cikk, ami a lepel "eredetiségét" akarja bizonygatni, ál-hír csupán. Ennyi. Szerintem ez az igazság ezzel a lepel-üggyel kapcsolatban. Ugye hogy ez sok mindent megmagyaráz?

#hamisítvány #ál-hírek #Torinói lepel hamisítvány
2019. dec. 2. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem ezt az érvelési hibát nevezik "Személyes kétely"-nek.

Hiszen valójában most nem az eredetiség ellen hoztál fel érvet, hanem felállítasz egy számodra elfogadhatóbb magyarázatot.

[link]

A másik: de ezt már szerintem leírtam egy másik hasonló kérdéshez. Természetesen nem kell elfogadnod a torinói leplet valódinak. Ahogy szintén nem fogadja el számos kutató sem, aki foglalkozott vele. Viszont: a lepel önmagában nem bizonyíték Jézus életére. A Katolikus Egyház sem foglalt állást hivatalosan mellette.

2019. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem magyaráz meg semmit. Mert csak elmondtad a véleményedet, 0 bizonyítással :)
2019. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jelennek meg cikkek és talán könyvek is, amik azt akarják bizonyítani, hogy hamisítvány. Szóval akkor ezek alapján meg eredeti?
2019. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szp72 ***** válasza:
100%
A Wikipédián olvasható egy összefoglaló a lepelről. A mellette és az ellene felhozott érvek. A te véleményed számomra abszolút nem perdöntő. Az én véleményem az, hogy sokkal több érv szól a valódisága mellett, mint ellene.
2019. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!