Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem adja isten EGYÉRTELM...

Miért nem adja isten EGYÉRTELMŰ jelét annak, hogy létezik? Miért tart minket bizonytalanságban?

Figyelt kérdés

És most ne jöjjön senki hogy adja, mert azok csak azoknak jelek, akik elvakultan hisznek benne. Olyan jelre gondolok, ami kézzelfogható, egyértelmű, ami megdönthetetlen bizonyíték, nem csak valami monda, amit vagy elhiszünk vagy nem. Hogy várhatja el, hogy higgyünk benne, amikor mindíg csak azt érezteti velünk, hogy nem létezik. Ha én azt akarnám, hogy valaki elhiggyen valamit, megpróbálnék minden bizonyítékot elé tárni, de itt valahogy azt érzem, hogy szándékosan titkolja el létezése bizonyítékát.

Vagy szándékosan tart minket bizonytalanságban, hogy még többet szenvedjünk?


2019. jan. 31. 12:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
17%

Viccelsz? Olvasgasd a Bibliát, elég világos hogy Istennek birkák kellenek akik vakon elhisznek neki bármit, nem pedig gondolkodó emberek.

Vajon miért akkor kiáltotta ki az embert bűnösnek, amikor megszerezték a jó és gonosz TUDÁSÁT?

2019. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
59%

Isten nem holmi cirkuszi bohóc aki ugrik egy csettintésedre.

Egyébként ez a kérdés már rengetegszer volt, csak más formában.

2019. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
26%
A kérdés is feltételezi a létezését az a baj. Egyébként az a válasz, hogy azért, mert nem létezik, de azt hittem ez rajtam kívül másoknak is egyértelmű.
2019. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
54%

itt a gyakorin most ez a divat: isten egy felhőn ülő gonosz vadbarom, és mindeközben nincs, de a mérhetetlen szenvedést ő okozza. És ő fogja ezt a válaszomat is lepontozni, mármint a divatmajmok kezét ő fogja a pirosra vezényelni, mert gonosz.

Amennyiben ebből ki akarsz mozdulni, akkor arra gondolj:

VAGYOK

(Egyes szám, első személyben lehet erről csak beszélni:

Én vagyok.)

Érdekes módon egészen átértékelhető az a tanítás, az a bölcsesség, melyet a Védáktól kezdve az Upanisádokon át, az evangéliumokban és a teológiai-bölcseleti művekben írtak.

És elkezdhető az elmélyedés, a szellemi úton járás. Önismerettel kiegészítve egy sajátútra találás.

Tévedés ne essék, akinek ez nem fontos, ne foglalkozzon vele. Akinek fontos, hogy minél jobban elmélyedjen az isten-világ-ember-megismerésben, s valahogy kifejezze azt, az foglalkozzon vele. Mert az egy egy-helyben dagonyázás, hogy nincs,de gonosz és engem kínoz.

Rilke vers:Szonettek Orpheuszhoz II. 29


Messzeségek halk barátja, érzed? -

lélegzetedre tágul a Tér.

Haranglábak homályán az ércet:

kongasd magad. Mind erőre kél,


ami emészt, ha te vagy az étek.

Változz azzá, mit a lét akar.

Mit számít a legfőbb szenvedésed?

Légy borrá, ha italod fanyar.


Légy varázs, e bőség éjjelét

hasd ma át, s mi kúsza, testet ölthet,

egymásra lel s értelme ragyog.


S ha elfeled majd e földi lét,

"Eliramlok" - mondd a néma földnek.

S szólj a fürge vízhez így: "Vagyok."

2019. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Karena26 ***** válasza:
38%

De hiszen tényleg minden, ami körülöttünk van, egyértelmű, közvetett bizonyítékát adja annak, hogy Ő létezik! :)


Ha közvetlen bizonyítékot szeretnél, bizony Tőle kell kérned, mert ami más embernek a közvetlen bizonyíték lesz, neked az mindig csak közvetett! ;)


Mondok egy példát.

Ismerek egy asszonyt, aki egészen fiatal korától kezdve súlyos depresszióban szenvedett. De olyan szinten, hogy néha nem volt képes a betegsége miatt ellátni az otthoni teendőket, foglalkozni a gyerekeivel. Mikor a lányok nagykamaszok lettek, megtértek az Úrhoz. Mikor a nagyobbik 20 körül lehetett, az édesanyjukon úgy eluralkodott a depresszió, hogy csak egész nap feküdt, és várta az elmúlást. Be is vitték a pszichóra, de ott sem tudtak vele mit kezdeni, mert abszolút nem volt együttműködő, nem akart élni. Egyik látogatáskor a nagylánya elmenőben odasúgta az édesanyjának, hogy Isten szereti őt, és várja, hogy beszélhessen vele. Az asszony egész nap ezen gondolkozott, hogyan várhatja egy nemlétező Isten a vele való beszélgetést? Ő sosem hitt Isten létezésében, de most elkezdte érdekelni a dolog. Mikor éjjel egyedül maradt a szobában, bebújt a takaró alá, és koncogva, félhangosan azt mondta: Isten, ha létezel, márpedig tuti hogy nem létezel, én meg tiszta őrült vagyok, hogy egy nem létező valakihez beszélek, mondj valamit! - Itt vagyok! Mit mondjak? - hangzott a válasz ugyanolyan hangosan és érthetően a füle mellől, ahogy ő beszélt. Az asszony úgy megrettent, hogy meg se mert mukkanni egész éjjel. Mikor másnap jött a nagyobb lánya, nagy izgalommal mesélte neki, hogy Isten válaszolt. - Persze, hogy válaszolt anyu! - nevetett a lány. Nagylánya vitt be neki titokban egy Bibliát (oda tilos ilyeneket bevinni a betegeknek) és egy zseblámpát, hogy legyen mit olvasnia, ha unatkozna. Az asszony úgy várta, hogy este legyen, mint egy gyerek a szentestét, mert nagyon izgatta ez az Isten kérdés, minél többet meg akart tudni arról, aki beszélt vele az éjjel: ki ő, mit akar vele beszélni, és tudta, hogy a Bibliában válaszok lesznek, mert az Isten könyve. Találomra kinyitotta a könyvet, beleolvasott, és megdöbbent attól, amit tapasztalt: a szöveg beszélt hozzá! Attól a naptól kezdve minden éjjel a Bibliát bújta addig, amíg 2 hónap múlva "teljesen gyógyult" zárójelentéssel engedték haza az orvosok nagy csodálkozása ellenére: oda csak befelé szoktak menni, de olyat, hogy haza kell engedni valakit, akinek az első vizsgálatakor a szakvélemény 3 hetet jósolt neki az életéből, hogy semmilyen problémát nem tudnak megállapítani nála! Csak sokkal később merte elárulni neki a lánya, amikor bevitték a pszichiátriára az egész család biztos volt benne, néhány héten belül elveszítik.

Az asszony most is él és virul, itt lakik a szomszéd házban, 75 éves, és hosszú évek óta heti rendszerességgel Biblia tanulmányozó házicsoportot tartanak az otthonában. ;)

2019. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
18%
Mondjuk lehet azért, mert nem létezik ;-) de ez csak egy tipp
2019. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
74%
Karena ne haragudj, de hogy lenne a létezik közvetett bizonyítéka a isten létezésének? Én értem, hogy az ember hinni akar valamiben, de csak akkor tudhatsz valamit igazán, ha megvizsgáltad minden oldalról. Tehát a kérdésem az, hogy vizsgáltad már a tudományos magyarázatot is vagy csak eldöntötted, hogy van isten és most misszionáriust játszol?
2019. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
55%
Ja és a hangok skizofréniára is utalnak, de mit tudhat az evilági orvostudomány, lehet tényleg isten volt.
2019. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Úgy látom, itt az istenhívők nem tudnak olvasni sem. Egy egyértelmű kérdést tettem fel, nem hittérítésekre vagyok kíváncsi, meg olyan mellébeszélésekre, hiteltelen történetekre, amikre van sokkal kézzelfoghatóbb materialista magyarázat is, hanem választ arra, hogy miért nem akarja Isten egyértelmű jelét adni a létezésének. (És ne mondjátok hogy adja, mert amit ad, az nem egyértelmű, az csak hiten alapul.)

Az első válasz még logikus és érthető is, de a többi az nem a kérdésre adott válasz. Persze lehet próbálkozni arra, hogy elhiggyek valamit amiben okkal kételkedem, de akkor ezt valami konkrétummal legyetek szívesek megtenni, miután a kérdésre is válaszoltatok.

Mert így csak pont az ellenérzéseim nőnek.

Félreértés ne essék, nem vetem el Isten létezését, de hinni sem tudok benne tejes bizonyossággal. Vagy van, vagy nincs, bármi lehet. És pont azt szeretném tudni, hogy ha van, akkor miért akarja, hogy kételkedjünk benne, miért jó neki, hogy ezzel szenvedést okoz.

2019. jan. 31. 13:43
 10/33 anonim ***** válasza:
57%

#5

"Ha közvetlen bizonyítékot szeretnél, bizony Tőle kell kérned, mert ami más embernek a közvetlen bizonyíték lesz, neked az mindig csak közvetett! ;)"


De miért van ez így, hogy bármi, ami más embernek Isten létével kapcsolatos bizonyíték, az nekem mind csak közvetett bizonyíték lehet? Miért nincs Isten létéről közvetlen bizonyíték?

Egy példa: a gravitációra nekem van közvetlen bizonyítékom. Van egy téglám, ha elengedem a levegőben, akkor leesik. Akárhol akármikor akárhányszor engedem el a levegőben, az mindig leesik.

Ez neked nem közvetlen bizonyíték? Mert ezt írtad. Ami nekem (aki a te szempontodból másik ember vagyok) közvetlen bizonyíték, az neked csak közvetett bizonyíték lehet. De a téglám neked is közvetlen bizonyíték a gravitáció létezésére, hiszen neked is leesik, ha elengeded a levegőben.

Ilyen bizonyíték miért nincs Isten létére?

2019. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!