Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Érdemes imádkozni, ha Isten...

Érdemes imádkozni, ha Isten úgysem megvesztegethető?

Figyelt kérdés
  Mózes 5. könyve, a törvény summája 10:17 Mert Istenetek, az ÚR, istenek Istene és uraknak Ura. Ő a nagy, erős és félelmes Isten, aki nem személyválogató, és akit nem lehet megvesztegetni.

2019. dec. 2. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Az imádkozás nem a megvesztegetésről szól.
2019. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ima sok mindenre való, de ebből egyik sem az isten befolyásolása.

Az ima RÁD hat.

2019. dec. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

kérés már nem is opció? csak a megvesztegetés. Erdekelne a konkret elkepzelesed, elmondok 10 miatyánkot és akkor teljesítsd egy kivánságomat ? Az imaval saját magadon segítesz, megnyugtatja a lelket, utat mutat, más lelki szintre emel.

Persze ha odafigyeléssel csinálod és szánsz rá időt.

2019. dec. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ima definiciója:

Tiszteletteljes beszélgetés a Teremtővel.

Jézus elmondta, miért kell, és jó beszélgetni az életadóval. Maga Jézus sem hagyott ki alkalmakat, ha személyesen szerette volna elmondani a dolgait Istennek.

Az imában elmondhatjuk a bánatunkat, örömünket, kifejezhetjük hálánkat, köszönetünket, kéréseket is intézhetünk hozzá. Neki soha nem foglalt a Telefonja.


Egyébként pedig mint az ima meghalgatója, szivesen segit, ha van értelme, és nincs kivetni való a kérésben. Nem lehet megvesztegetni, az tény, de nem is kell, mert ha Jónak látja, úgy is meghalgatja és segitségre siet.

2019. dec. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

"Az Úr imádsága (Miatyánk)



Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,

szenteltessék meg a te neved;

jöjjön el a te országod;

legyen meg a te akaratod,

amint a mennyben, úgy a földön is.

Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma;

és bocsásd meg vétkeinket,

miképpen mi is megbocsátunk

az ellenünk vétkezőknek;

és ne vígy minket kísértésbe,

de szabadíts meg a gonosztól!

(Mert tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség

mindörökké.) Ámen."


Először behódolást ígérünk, persze nem tartjuk be, aztán felszólítjuk, hogy teljesítse akaratunk! Ez nem megvesztegetés, inkább zsarolás!

2019. dec. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát kérdező,sokmindenben nem értek egyet a kereszténységgel,de ez a kérdésed kb olyan,mintha azt mondanád,hogy a gyereknek nem is érdemes szóba állni a szülővel,ha egyszer biztosan tudja,hogy az nem fogja megengedni neki a 4 gombóc fagyit.
2019. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Az imádkozás szeretet, hála, stb kimutatás. IMÁDkozás.

Amiről te beszélsz az a kérlelés. Igen érdemes, mert ezzel energiát teremtesz, és megfogalmazid a céljaid. Így te magad is mész a cél felé, is fentről is jobban segíthetnek.

2019. dec. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Én minden este imádkozom. Általában csak köszönetet mondok a napomért - a jó dolgokért, a rosszakért is (hiszen tanulhattam belőle) és hogy vigyázott rám. (Nem törtem ki a bokám, nem csapott el a busz, nem estem le a lépcsőn)


Kérni szoktam néha tőle dolgokat, amiket utólag megköszönök.


Megvesztegetni még ha akarnám se tudnám, de abszolút semmi értelme sem lenne.

2019. dec. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kapcsolattartás szempontjából fontos.
2019. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:
36%

Szia

Érdemes, mert:

fézus 3:20

" Isten pedig a bennünk munkálkodó erejének köszönhetően sokkal, de sokkal többet tud megtenni annál, mint amit kérünk vagy elképzelünk."

Márk 11:24

"Ezért azt mondom nektek, higgyetek abban, hogy mindazt, amiért imádkoztok, és amit kértek, már meg is kaptátok, és akkor valóban meg is kapjátok."

János 16:23, 24

"Azon a napon nem kérdeztek tőlem semmit. Teljesen biztosak lehettek benne, hogy bármit kértek az Atyától, ő meg fogja adni nektek az én nevemben. Eddig semmit sem kértetek az én nevemben. Kérjetek, és kaptok, és nagyon fogtok örülni."

1János 3:22

"és amit csak kérünk, megkapjuk tőle, mert megtartjuk a parancsait, és azt tesszük, ami tetszik neki."

Filippi 4:6

"Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindig tárjátok a kéréseiteket Isten elé, úgy, hogy imádkoztok és közben hálát adtok neki."

2019. dec. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!