Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem lehet az életet...

Miért nem lehet az életet tudatosan megválasztani?

Figyelt kérdés

Úgyértem, hogy pl. "már pedig akkor is élni fogsz, ha gyerekkorod óda egy életképtelen lelki roncsot nevelünk belőled" , mindenki furcsál, hogy miért nem vágyol semmire, miért nincs benned élni akarás.


Szerintem közel sincs minden emberi életnek értelme. Aki nem viszi semmire az életben, az teljesen feleslegesen van itt.


Jó lenne, ha minden következmény nélkül ki lehetne lépni az életből, amibe kérdés nélkül beletuszkolnak mindenkit.



2019. dec. 10. 11:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
31%
Azért mert az isten és az ő szelleme egy tuskó-bunkó gyökér.
2019. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%

#10


Azért nem értünk egyet, mert te Istent valami rajtad kívülállónak tekinted, én meg az engem éltető energiának.

Szeretetként tudnám lefordítani.

2019. dec. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az ember nem éltető energia, hanem egy teljesen egyéni személyiség, akinek Földi rendeltetése van. Az ember életét a benne lévő szervek mozgása élteti, amit Isten éltető ereje mozgat, és nem egy élőlény felülről.
2019. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező,


kérdésedből kénytelen vagyok arra következtetni, hogy nem emlékszel arra, amikor ezen inkarnációd szerződését aláírtad. Pedig az aktus és a szerződés tartalma is hozzáférhető.


Arra is kénytelen vagyok következtetni, hogy nem vitted semmire az életben. Miért nem? Az is kiviláglik a kérdésedből, hogy mindezért a szüleidet okolod. Miért?


Ha se nem érzed magad felelősnek ezen inkarnációdért, sem azért nem teszel semmit, hogy a nem megfelelőnek tartott neveltetésed gátló hatásait levetkőzd, mi a célja a létezésednek?


Ha nincs célja a létezésednek, miért lélegzel, iszol és eszel rendszeresen?

2019. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Balogh Vajk ***** válasza:
38%
Azért mert te nem emlékszel rá hogy tudatosan ezt az életet választottad magadnak, még nem jelenti azt hogy ez nem így történt, vagy talán azt gondolod hogy ok nélkül sírtál fel legelőször, mint a többiek?
2019. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, te nagyon el vagy tévedve, ha szerinted az lenne logikus, ha lenne tudat lét nélkül.


Elég gáz, hogy szerinted nincs minden emberi életnek értelme. Éretlen vagy és nagyon egyszerű. Olvass sokat, hogy fejlődj egy kicsit, mert nagyon rádférne.

2019. dec. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 pelgrim ***** válasza:
6%
Ki tudja, talán éppen nagyon is tudatosan választjuk életünket, és talán a leg-értelmetlennek látszó életnek is több jelentősége és értelme van, minthogy gondolnánk. És talán az se igaz hogy bárkit is beletuszkonak az életbe de valamilyen fontos, titokzatos, okból megfeledkezünk arról, hogy mi magunk választottuk jelen életünket, és hogy miért éppen ezt az életet. És talán éppen ezért nem léphetünk ki következmények nélkül az életünkből, mert mi magunk egy bizonyos célt vag értelmet adtunk életünknek.
2019. dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 KZitus ***** válasza:
13%

Szia

A szüleit senki sem tudja megválasztani, és a gyermek befolyásolni sem tudja, milyen körülmények, milyen tanítással nevelik fel őket. De nincsen olyan "roncs", akit ne tudna Isten összerakni, kinevelni, "kimosni", megváltoztatni, értelmet adni az életének: feltéve ha az ember ezt elfogadja!! Tehát lehet egy felnőtt embernek tudatosan megválasztani az élete célját, és értelmét. Függetlenül attól, hogyan nevelték.

Erre számos példa van.

2019. dec. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 r.sentinel ***** válasza:
0%
Az eletetedet illetoen mielott a Foldre jonnel tudatos vagy benne. Az hogy a Foldi letben ertelmet nem talalsz az a te problemad es nem a Teremtoe vagy Istene vagy akarki aki rajtad kivul hibas lehet.Az egyseg adott, az idezojeles jo es rossz is adott, de az hogy eggyesek egyensulyban tudnak lenni mig masok nem, az tanitasi kenyszert kellene figyelembe vennie mindenkinek. Az ami jo az magatol erthetodo mindenkinek pedig nem az, de amikor idezojeles rossz van jelen akkor meg mindenki hibas rajtunk kivul csak epp mi nem vagyunk tettesek. Na itt kell keresgelni es tanulni.Minden emberi letnek oka es ertelme van. Attol hogy te meg nem lattad a szivedet attol meg ertelme van hogy eltessen teged es el is hiszed hogy van neked pedig megcsak nem is lattad.Az amit te nem hiszem az csak a te vilagod, attol masok sokkal tobbet tudhatnak vagy epp kevesebbet is, mindenkinek sajatos a vilaga es vannak hasonlosagok.Nincs olyan hogy eroszakkal a foldi letbe tuszkolnak, te valasztottad es talald meg ertelmet mert van. Ahol a figyelem ott a gyujtopont es halmozodik az energia, azaz ha rosszat latsz mindenben az is vesz korul hisz ami erdekel az jon hozzad.Aldas !!
2019. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 KZitus ***** válasza:

Ismét szia


Írod:"Szerintem közel sincs minden emberi életnek értelme" - ezt az elgondolásodat mire alapozod? mert Isten csodálatos célt adott az emberenek!

De ha ezért:"Aki nem viszi semmire az életben, az teljesen feleslegesen van itt." - a megállapításod, akkor attól függ kinek a mércéjét számítod. Ha az emberekét, lehet igazad van, de nem teljesen, mert egyszerű életet is lehet nagyon boldogan álni, sőt....

Mivel ide a vallás rovatba írtál, akkor némely támpontot idéznék neked a témáról:

1Timóteusz 6:9, 10

"Akik azonban elhatározták, hogy gazdagok lesznek, azok csapdába esnek, engednek a kísértésnek és a sok értelmetlen, káros kívánságnak, amelyek pusztulásba és romlásba döntik az embereket. Mert a pénz szeretete mindenfajta ártalmas dolognak a gyökere, és néhányan, mivel a pénzt szerették, elhagyták a hitet, és mindenütt sok fájdalommal szegezték át magukat."

Gondolj kérlek, hány sikeres ember élt, az elmúlt 100 év alatt, akik gazdagok, de kábítósok, narkósok, alkoholisták, öngyilkosok.... lettek és ebbe belehaltak? Nem igen vágytak erre...csak így alakította az életüket a döntésük...de lehet egy idő után már nem is az ő döntésük..

Másik oldal: Máté 11:28–30

"Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok, és súlyos terheket cipeltek, és én felfrissítelek benneteket. Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos vagyok, és fel fogtok frissülni. Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”

Ha összehasonlítod a két lehetőséget, te melyiket választanád? Tényleg úgy látod nem lehet választani? Vagy nem akar az ember?

2019. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!