Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy zsidó karácsonyfát...

Ha egy zsidó karácsonyfát állit akkor halála után hová kerül a lelke?

Figyelt kérdés
Kerül egyáltalán bárhová,vagy csak elmullik és kész.

2019. dec. 16. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%

A halála után származástól független, mindenki megszűnik létezni. A karácsony pedig nem keresztény ünnep, még ha ezt annak is tartják.

A lélek pedig nem halhatatlan, hanem halandó. A feltámadás reménye az, amiben reménykedik mindenki, aki ismeri Isten szavát. Ez pedig a Földre vonatkozik, nem az égbe.

2019. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A Valhallába.
2019. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
A Duatba, ahol a fáraó a Bibliából jól elveri a seggét egy kígyós varázsbottal.
2019. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Elég sok zsidó keresztény egyébként. Amúgy sem az határozza meg az ember túlvilági "esélyeit", hogy állít-e karácsonyfát vagy sem.
2019. dec. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%

"Amúgy sem az határozza meg az ember túlvilági "esélyeit", hogy állít-e karácsonyfát vagy sem."


Valóban? Mintha Jézus, és Isten szava mást mondana erről.

2019. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

#5

Valóban? Hol mondja Isten szava, hogy az ember üdvösségét a karácsonyfa állítás befolyásolja? Idézd kérlek, mert ilyet nem olvastam a Bibliában.

2019. dec. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.

(Máté 15:8, 9) 8 »Ez a nép az ajkával ugyan tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert a tanításaikat emberek parancsolataira alapozzák.«. . .

(Márk 7:8) 8 Elhagyjátok Isten parancsolatát, és emberek hagyományához ragaszkodtok.”

(János 4:23) . . .az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is olyanokat keres, akik így imádják . . .

2019. dec. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Szerencsére ebben szó sincs karácsonyfáról, de még csak hasonlóról sem.

2019. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Van a zsidó vallás és van a zsidó mint népcsoport. Zsidó vallású ember ha karácsonyfát állít, biztos azt gondolja deszép fa. Mint mondjuk ha egy katolikus a menórán gyertyákat gyújt, az is azt gondolja deszép gyertya. Az nem mindegy mit miért tesz az ember, szerintem ez fogja eldönteni hova kerül a lelkünk, ha feltétlenül kerülnie kell valahova.

Azt meg már sokszor felvetettem, hogy valaki igazán megcsinálhatná ezt a pontozós rendszert a bűnökkel, hogy ki lehessen szàmolni milyen eséllyel kerülünk hova. Szerintem ha rendesen meg lenne csinálva sokan használnàk és vicces is lenne. Nehéz egy ilyen programot írni? Így kezdhetne, hogy vallásod: zsidó. Bűnöd: nem vagyok körülmetélve / nem kóser kaját ettem / engedtem más vallások hagyományainak...

2019. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

8


"Szerencsére ebben szó sincs karácsonyfáról, de még csak hasonlóról sem."

Szó szerint nincs, ahogy a Dohányzás, és egyébb más dolog sincs. Attól még az alapgondolat, és az elv, ami Isten tiszta imádatára utal, bizony benne van.

2019. dec. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!